Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Pon 16 Lip 2012, 20:10
Temat postu:

Oślepiająca lewa lampa


Witam, koledzy mam pewien problem. Ostatnio gdy wracałem po ciemku na trasie, kilka samochodów błyskało mi długimi światłami - podejrzewam, że ma to związek z faktem, że mogłem je oślepiać.

Generalnie światła mam ustawione raczej dobrze, ponieważ w zeszłym roku byłem na geometrii i ustawiałem też lampy. Miesiąc temu byłem na badaniu technicznym i światła również były sprawdzane - facet nic o nich nie wspomniał. Gdy jeżdżę z pasażerami z tyłu, to zawsze opuszczam lampy regulacją. Co sam zauważyłem, to że lewa lampa dosyć mocno oświetla całe lewe pobocze. Żarówki, których używam, to Philips Blue Vision - oświetlają super, ale innym to chyba przeszkadza...

Co może być przyczyną? Zastanawiam się, czy czasem nie mam jakiejś lewej lampy od anglika albo coś w tym stylu, ale jak to sprawdzić?
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Pon 16 Lip 2012, 20:29
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


podjedź na diagnostykę i sprawdź, może niekompetentny diagnosta sprawdził tylko wysokość świecenia i może faktycznie reflektor jest skręcony w lewą stronę. Sprawdź wcześniej czy reflektor się nie rusza, bo może być urwany zaczep i się podniósł do góry
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kalwas

Debiutant



Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZOWSZE
Posiadane auto: RENAULT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lip 2012, 21:17
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


Możesz miec angielska lampe,na lampie powinny byc takie strzałki,jak otworzysz maske.jesli beda skierowane w lewo to masz od anglika,bynajmniej ja tak miałem,diagnosta powinien to zauwazyc.
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 07:53
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


Z reflektorem wszystko wydaje się być ok - raczej się nie rusza, na drzwiach od garażu świeci ok (na podobnej wysokości jak ten po prawej). Podjadę do tego samego gościa jak będę miał chwilę - po co płacić 2 razy, niech sprawdzi w cenie przeglądu, który zrobił (zawsze zostawiam paragon).
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 09:07
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


jurcio6 napisał:
na drzwiach od garażu świeci ok (na podobnej wysokości jak ten po prawej).

a powinien niżej
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 09:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 22:17
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


Też mi się tak wydawało... ehh, jak i na czym się wzorować przy ustawianiu lamp w warunkach domowych?
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Sro 18 Lip 2012, 08:57
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


Przy samym reflektorze jest również możliwośc regulacji, imbusem bodajże. Po zakupie jak byłem u znajomego na stacji to właśnie przy lampie coś kręcił bo za wysoko świeciła. Połamane były zaczepy i dlatego źle świeciła. Ustawił na przeciwko tablicy z wzorem i krecąc kluczem ustawił lampę, po wcześniejszym najniższym ustawieniu reflektora pokrętłem z kabiny ale nie pamiętam już dokładnie.
Potem wymieniłem lampy na nowe i po ustawieniu od tej pory nie grzebałem nic przy lampach.
Dziwi mnie, że diagnosta nic nie zauwazył. Może sam mu zwróc uwagę aby sprawdził światła bo podobno oślepiasz.
_________________
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sro 18 Lip 2012, 16:36
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


No właśnie tak planowałem zrobić - wcześniej już pisałem, że może podjadę do tego samego gościa i niech sprawdza - przegląd zapłacony.

Wiem, że regulacja jest imbusem - a nawet dwoma - jedna w pionie, druga w poziomie. Chodziło mi tylko o to na jaką wysokość powinna być ustawiona ta lewa lampa Smile

No i generalnie światła ustawia się tak, że właśnie podnosi się lampy na maxa do góry (pozycja 0 na regulacji) i wtedy ustawia się maksymalną dopuszczalną wysokość. Potem jak Ci wsiądzie do tyłu trzech pacjentów po 100kg każdy, to masz możliwość obniżenia ich właśnie tą regulacją ^^

No nic, zajadę tam do tego dziadyki i niech kmini, najwyżej potem sam trochę opuszczę lampę w stosunku do prawej i już - zobaczymy, czy będą błyskać.
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sob 04 Sie 2012, 18:37
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


Hmm no i pojechałem do diagnosty z powrotem, sprawdził lampę tym swoim magicznym przyrządem i okazuje się, że była ustawiona idealnie. Sprawdził też, czy nie jest czasem zła (od jakiegoś angola czy coś) i wszystko jest w porządku. Obniżył mi ją tylko minimalnie, do dolnej granicy normy.

Tak czy siak wygląda na to, że wszystko było w porządku - widocznie ludziom nie pasi, jak ktoś jeździ na Philips Blue Vision - pozostaje olać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatLeon

19 700

2007r.

253 000 km

mazowieckie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System