Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Pon 16 Lip 2012, 20:10
Temat postu:

Oślepiająca lewa lampa


Witam, koledzy mam pewien problem. Ostatnio gdy wracałem po ciemku na trasie, kilka samochodów błyskało mi długimi światłami - podejrzewam, że ma to związek z faktem, że mogłem je oślepiać.

Generalnie światła mam ustawione raczej dobrze, ponieważ w zeszłym roku byłem na geometrii i ustawiałem też lampy. Miesiąc temu byłem na badaniu technicznym i światła również były sprawdzane - facet nic o nich nie wspomniał. Gdy jeżdżę z pasażerami z tyłu, to zawsze opuszczam lampy regulacją. Co sam zauważyłem, to że lewa lampa dosyć mocno oświetla całe lewe pobocze. Żarówki, których używam, to Philips Blue Vision - oświetlają super, ale innym to chyba przeszkadza...

Co może być przyczyną? Zastanawiam się, czy czasem nie mam jakiejś lewej lampy od anglika albo coś w tym stylu, ale jak to sprawdzić?
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Pon 16 Lip 2012, 20:29
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


podjedź na diagnostykę i sprawdź, może niekompetentny diagnosta sprawdził tylko wysokość świecenia i może faktycznie reflektor jest skręcony w lewą stronę. Sprawdź wcześniej czy reflektor się nie rusza, bo może być urwany zaczep i się podniósł do góry
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kalwas

Debiutant



Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZOWSZE
Posiadane auto: RENAULT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lip 2012, 21:17
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


Możesz miec angielska lampe,na lampie powinny byc takie strzałki,jak otworzysz maske.jesli beda skierowane w lewo to masz od anglika,bynajmniej ja tak miałem,diagnosta powinien to zauwazyc.
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 07:53
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


Z reflektorem wszystko wydaje się być ok - raczej się nie rusza, na drzwiach od garażu świeci ok (na podobnej wysokości jak ten po prawej). Podjadę do tego samego gościa jak będę miał chwilę - po co płacić 2 razy, niech sprawdzi w cenie przeglądu, który zrobił (zawsze zostawiam paragon).
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 09:07
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


jurcio6 napisał:
na drzwiach od garażu świeci ok (na podobnej wysokości jak ten po prawej).

a powinien niżej
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 09:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 22:17
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


Też mi się tak wydawało... ehh, jak i na czym się wzorować przy ustawianiu lamp w warunkach domowych?
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Sro 18 Lip 2012, 08:57
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


Przy samym reflektorze jest również możliwośc regulacji, imbusem bodajże. Po zakupie jak byłem u znajomego na stacji to właśnie przy lampie coś kręcił bo za wysoko świeciła. Połamane były zaczepy i dlatego źle świeciła. Ustawił na przeciwko tablicy z wzorem i krecąc kluczem ustawił lampę, po wcześniejszym najniższym ustawieniu reflektora pokrętłem z kabiny ale nie pamiętam już dokładnie.
Potem wymieniłem lampy na nowe i po ustawieniu od tej pory nie grzebałem nic przy lampach.
Dziwi mnie, że diagnosta nic nie zauwazył. Może sam mu zwróc uwagę aby sprawdził światła bo podobno oślepiasz.
_________________
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sro 18 Lip 2012, 16:36
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


No właśnie tak planowałem zrobić - wcześniej już pisałem, że może podjadę do tego samego gościa i niech sprawdza - przegląd zapłacony.

Wiem, że regulacja jest imbusem - a nawet dwoma - jedna w pionie, druga w poziomie. Chodziło mi tylko o to na jaką wysokość powinna być ustawiona ta lewa lampa Smile

No i generalnie światła ustawia się tak, że właśnie podnosi się lampy na maxa do góry (pozycja 0 na regulacji) i wtedy ustawia się maksymalną dopuszczalną wysokość. Potem jak Ci wsiądzie do tyłu trzech pacjentów po 100kg każdy, to masz możliwość obniżenia ich właśnie tą regulacją ^^

No nic, zajadę tam do tego dziadyki i niech kmini, najwyżej potem sam trochę opuszczę lampę w stosunku do prawej i już - zobaczymy, czy będą błyskać.
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sob 04 Sie 2012, 18:37
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Oślepiająca lewa lampa


Hmm no i pojechałem do diagnosty z powrotem, sprawdził lampę tym swoim magicznym przyrządem i okazuje się, że była ustawiona idealnie. Sprawdził też, czy nie jest czasem zła (od jakiegoś angola czy coś) i wszystko jest w porządku. Obniżył mi ją tylko minimalnie, do dolnej granicy normy.

Tak czy siak wygląda na to, że wszystko było w porządku - widocznie ludziom nie pasi, jak ktoś jeździ na Philips Blue Vision - pozostaje olać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatLeon

44 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

22 900

2011r.

145 319 km

śląskie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatExeo

32 000

2012r.

194 000 km

śląskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System