Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Proszę o pomoc wybór silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zalman85

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 405
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Kia Rio I 1.3 8V LPG
Piwa: 24/4
Wysłany: Nie 15 Lip 2012, 23:00
Temat postu:

Proszę o pomoc wybór silnika


Witam Wszystkich!

Pilnie poszukuje Seata Leona z 2000r 2003r
i mam dylemat jaki silnik wybrać? a mianowicie zastanawiam się nad :
1.6 SR
1.6 16V

Jaki lepszy mniej awaryjny itp....
W aucie tym chce zamontować instalacje gazową Staga lub BRC

Auto potrzebuje pilnie więc proszę o pomoc wszystkie sugestie mile widziane na co mam zwrócić uwagę przy zakupie itp.

Z góry Dzięki za zainteresowanie tematem
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Pon 16 Lip 2012, 19:49
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Proszę o pomoc wybór silnika


Wkleję Ci kolego wiadomość, którą odpisywałem do jednego z kolegów na forum - wysłał mi pytanie na priv jak mi się spisuje mój 1.6SR.

Cytat:
Co tu dużo mówić - dla mnie jest kiepski. Za słaba jednostka jak na ten samochód, średnio się zbiera, wyprzedzanie powyżej 120km/h jest kłopotliwe. Jeśli chodzi o spalanie, to jest bardzo słabo: w trasie 7-7,5l, miasto 9,5-10l. Tragedia. Do tego przy włączonej klimie -30KM - nie ma jazdy. Nie ma co pakować się w ten silnik, nowszy odpowiednik 1.6 16V jest sporo lepszy, choć też szału nie ma. Ale na pewno pali dobre 0,5l mniej.

Wcześniej miałem Forda Fiestę 1.6 16V, to latała aż miło... tyle, że ważyła 1000kg, a nie 1300. Nie wiem jak się jeździ tą jednostką 16V, ale SR zdecydowanie odradzam.

Generalnie silnik, jakiego bym szukał dla tego samochodu, to 1.8. Lżej się jeździ, nie trzeba go męczyć, to i mniej spali. Z resztą takie krążą opinie, że ten większy silnik wcale nie pali więcej niż 1.6.


Pozostaje jeszcze dodać, że nijak nie idzie poprawić osiągów tego silnika - nie opłaca się go chip-tuningować, zmiana wydechu też niewiele daje - generalnie ludzie raczej polecają zamianę na 1.8, niż jakąkolwiek ingerencję w ten.

Ma też na pewno co najmniej jeden plus - jego trwałość.

Jeśli chcesz zagazować, to wydaje mi się, że ta mocniejsza jednostka (1.Cool będzie lepsza (z praktycznego punktu widzenia, nie wiem jak z technicznego).
Powrót do góry
eko_zgonuś

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Leon
Piwa: 9/3
Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 09:40
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Proszę o pomoc wybór silnika


jurcio6 napisał:

Pozostaje jeszcze dodać, że nijak nie idzie poprawić osiągów tego silnika

Cos tam da się zrobić poprzez wyjęcie zwężki w dolocie i doprowadzenie zimnego powietrza.
Więcej tutaj:
http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=778&hilit=modyfikacje+1.6
Powrót do góry
Mirzwa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niepołomice k/Kraków
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 16V
Piwa: 4/5
Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 15:36
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Proszę o pomoc wybór silnika


Zgadzam się z kolega jurcio6,silnik 1.6 jest za slaby jak na taka wagę pojazdu a ze zwężkami to daj sobie spokój bo przerabiałem to i nie ma sensu,co do dolotu to ci dużo nie da wiec proponuje jak kolega jurcio6 kupić Leona z silnikiem nie mniejszym niż 1.8
Smile
_________________
Dobry browar nie jest zły
Powrót do góry
gadu-gadu
zalman85

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 405
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Kia Rio I 1.3 8V LPG
Piwa: 24/4
Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 21:31
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Proszę o pomoc wybór silnika


Przekonałem się że rzeczywiście silnik 1.6SR jest za słaby ta masę auta.
Niestety to nie jedyny problem przejechałem już ponad 700km w poszukiwaniu auta i masakra brak słów auta kompletne wraki.
Jeden bity szpachlowany cały spawany i malowany.
Drugi jeszcze gorszy kolejny z uszkodzony sterownikiem komfortu, wystrzelone poduszki itp masakra.....
Nie wiem czy jest możliwe kupić teraz auto w miarę sprawne wiadomo na niektóre rzeczy można przymknąć oko ale bez przesady potrzebuje auto a nie ruinę...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 21:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 22:04
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Proszę o pomoc wybór silnika


Da się, ale nie jest to takie hop-siup. Najwięcej aut przy zachodniej granicy... okolice Poznania też dają radę. Jedno jest pewne - trzeba się nieźle znać, albo zabrać kogoś, kto się zna, żeby nie kupić bubla, ale i tak nie ma żadnej pewności co się trafi.

Generalnie ktoś, kto się zna + stacja diagnostyczna + komputer + dokładne oględziny + maglowanie sprzedawcy i podpuszczanie go = większa szansa na sukces.

Ja po swoje auto jechałem 2 razy po jakieś 120km w jedną stronę. W sumie ok. 500km, a wcześniej byłem jeszcze w Zamościu obejrzeć ładny egz. (ok. 230km w jedną stronę). Oczywiście wpierw szukałem w okolicy, ale nic sensownego nie było, więc trzeba było zacząć jeździć dalej. W sumie zrobiłem ok. 1k km, a kupiłem już drugie oglądane dalej auto, ale po bardzo starannym wyselekcjonowaniu ogłoszeń, wielu telefonach, sprawdzeniu VIN itp.
Powrót do góry
zalman85

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 405
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Kia Rio I 1.3 8V LPG
Piwa: 24/4
Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 23:49
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Proszę o pomoc wybór silnika


Posiadam profesjonalny skaner diagnostyczny oraz miernik lakieru analogowy i cyfrowy stosowany w ASO z tego co widzę to prawie każde auto jest po poważnym wypadku nie posiada poduszek i jest wszędzie szpachla.
Mam nadzieje że jutro uda mi się znaleźć coś normalnego
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sro 18 Lip 2012, 16:32
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Proszę o pomoc wybór silnika


Ja miałem taki zwykły czujnik - "długopis" z magnesem. Szpachlę wykryje, ale jak ktoś kupi czysty nowy element i polakieruje, to raczej ciężko coś znaleźć. Z drugiej strony jeżeli auto jest zrobione dobrze pod względem lakierniczym, to nie jest to żadna katastrofa. Często gęsto opłaca się wręcz kupić bite auto i samemu je porządnie zrobić.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System