Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Inca ) SEAT INCA 1.9 SDI (AEY)dziwna temperatura cieczy chłodzącej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Inca ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubaopp

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Seat,Inca,sdi,1.9,2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 17:55
Temat postu:

SEAT INCA 1.9 SDI (AEY)dziwna temperatura cieczy chłodzącej


Witam, mam następujący problem, mam chyba coś nie tak z temperatura cieczy chłodzącej. Jestem kurierem auto u mnie nie ma lekko , a jak wiemy przez ostatnie dni temperatura na zewnątrz trzyma się ponad 30 stopni na plusie , dziwi mnie zachowanie wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej ciągle pokazuje max. taką temperaturę jak na załączonym zdjęciu??? nie jest to wartość zbyt mała ? no i najdziwniejsze ze jeszcze nigdy nie włączył mi się wentylator w tym aucie, mam je ponad rok. Zimą program vag pokazał mi błąd czujnika cieczy chłodzącej, który wymieniłem od ręki.
Nie wiem jaka powinna być optymalna temperatura w moim silniku ???
dziś jak wróciłem z pracy do domu nie gasząc auta podłączyłem interfejs diagnostyczny i wyskoczyły takie wykresy temperatury ,jak na załączonym zdjęciu??? wszystko jest tak jak powinno być?? boje się żeby nie wydmuchło mi uszczelki pod głowicą w chłodnicy jest jeszcze taki czujnik cieczy, a dokładniej jest to chyba włącznik wentylatora? może z nim jest coś nie tak ?? lecz program Vag nie pokazuje błędów??

wskaźnik:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c3750117938799af.html

Vag.com: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2a09dc799e46f93b.html
Powrót do góry
gadu-gadu
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 21:20
Temat postu:

Re: ( Seat Inca ) SEAT INCA 1.9 SDI (AEY)dziwna temperatura cieczy chłodzącej


Skoro masz vaga to sprawdz czujnik/termostat: po nocy, przed odpaleniem zczytaj i porownaj temp. z engine 007 i instruments 003, po rozgrzaniu do 90st. (pewnie na "czuja") ponownie w/w bloki, w 007 masz temp. plynu (G62) i paliwa, w 003 temp. podawana na wskaznik (G2). Jezeli auto nie pali za duzo, to czujnik moze byc uszkodzony lub miec zabrudzone styki
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
kubaopp

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Seat,Inca,sdi,1.9,2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 23:08
Temat postu:

Re: ( Seat Inca ) SEAT INCA 1.9 SDI (AEY)dziwna temperatura cieczy chłodzącej


"Jezeli auto nie pali za duzo, to czujnik moze byc uszkodzony lub miec zabrudzone styki"??? a co ma spalanie do zabrudzonych styków ??? nie znam się na tym programie:( Wiatrak działa, termostat działa, czujnik cieczy chłodzącej też działa chyba wszystko jest ok taka może musi być temperatura inaczej na tym wskaźniku rosła by do czerwonego pola , a jest ciutkę za połową Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 11:45
Temat postu:

Re: ( Seat Inca ) SEAT INCA 1.9 SDI (AEY)dziwna temperatura cieczy chłodzącej


To może ja wyjaśnię jakie powinny być temperatury, bo kiedyś się z tym zmagałem.
Zaczynając od uruchomienia silnika najpierw nagrzewany jest tzw. mały obwód (silnik wraz z nagrzewnicą wnętrza auta). Dopiero gdy ciecz osiągnie 87oC, termostat otwiera duży obwód (silnik wraz z nagrzewnicą wnętrza auta i chłodnicą). Następnym progiem jest temperatura 97oC, przy której uruchamiają się wentylatory przy chłodnicy. Ostatnim progiem jest temperatura 130oC, czyli czerwone pole na wskaźniku temperatury. W tym przypadku reaguje ... kierowca. Więc w sprawnym aucie temperatura po rozgrzaniu silnika powinna się przeważnie znajdować w przedziale 87 - 97oC. Wyjątki to ekstremalne temperatury lub obciążenie, zarówno niskie jak i wysokie.
Osobnym tematem jest wskazanie wskaźnika temperatury na desce rozdzielczej. Ze względu na nierozpraszanie kierowcy, wskaźnik ten został rozregulowany i pokazuje środkową kreskę w przedziałach temperatur (jak dobrze pamiętam) 72 - 100oC.
Jak miałem VW Polo (też z silnikiem AEY), przeważnie jeździłem sam i poza korkami w mieście, nie udawało mi się osiągnąć temperatury 97oC na trasie, nawet jak jechałem przez 25km z prędkością 160km/h.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 12:52
Temat postu:

Re: ( Seat Inca ) SEAT INCA 1.9 SDI (AEY)dziwna temperatura cieczy chłodzącej


kubaopp napisał:
"Jezeli auto nie pali za duzo, to czujnik moze byc uszkodzony lub miec zabrudzone styki"??? a co ma spalanie do zabrudzonych styków ??? nie znam się na tym programie:( Wiatrak działa, termostat działa, czujnik cieczy chłodzącej też działa chyba wszystko jest ok taka może musi być temperatura inaczej na tym wskaźniku rosła by do czerwonego pola , a jest ciutkę za połową Smile


Ma tyle, ze skoro spalanie jest w normie to nie jest to wina termostatu ale prawdopodobnie czujnika, ale skoro ilosc plynu jest prawidlowa, termostat zamyka i otwiera sie w calym zakresie, wiatrak dziala na wszystkich biegach, czujniki wskazuja prawidlowo to nie ma problemu...

ernestowski, 1y bieg wiatrakow zalacza sie raczej blizej 92-97st., a 2y bieg przy 99-105st. (dane toledo 1M), a poniewaz czujnik temp. ma charakterystyke nieliniowa (NTC) i ciezko to przeniesc na wskaznik, to aproksymuje sie odczytane wartosci do przytoczonych przez Ciebie.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 12:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 18:29
Temat postu:

Re: ( Seat Inca ) SEAT INCA 1.9 SDI (AEY)dziwna temperatura cieczy chłodzącej


kubaopp napisał:
walnięty jest na 99% Termowłącznik wentylatora chłodnicy i tyle w poniedziałek to wyminie.

super dzięki za wszystkie sugestie i pomoc do tematu

_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
kubaopp

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Seat,Inca,sdi,1.9,2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lip 2012, 23:25
Temat postu:

POMOCY!!!


po prostu ja nie wiem jak to sprawdzić w vag com i tyle.

Wchodzę w program zakładka "common" i otwieram 01-engine tam temperatura wynosi 91 stopni wiatrak się nie kręci .

Wchodzę w program zakładka "Drivetrain" i otwieram 01-engine tam temperatura wynosi 97 stopni. wiatrak się nie włącza.

Ręce już mi opadają mam kupić termometr i mierzyć płyn w układzie chłodzenia??? POMOCY!!!!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Inca ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Inca »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Inca ) Porady, problemy techniczne


SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatIbiza

26 500

2017r.

177 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System