Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Ciężko odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirzwa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niepołomice k/Kraków
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 16V
Piwa: 4/5
Wysłany: Sob 23 Cze 2012, 16:27
Temat postu:

Ciężko odpala


witam,mam problem z moim Leonem a mianowicie gdy zapalam go na zimnym silniku to ledwo co odpala i bardzo ciężko wchodzi na swoje obroty i jeszcze przy tym dymi na czarno,po odpaleniu i przejechaniu paru metrów gdy np chce skręcić np na skrzyżowaniu wciskam sprzęgło żeby zredukować bieg to samochód sam gaśnie po odpaleniu i przejechaniu z kilometrów samochód chodzi bez problemu,dodam ze dzieje się tylko tak jak silnik jest zimny,zauważyłem jeszcze dzisiaj ze po przejechaniu 20 km wskazówka temperatury minimalnie się podniesla a nie dobiła do 90 jak raczej powinno być.
proszę o jakieś porady
_________________
Dobry browar nie jest zły
Powrót do góry
gadu-gadu
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Nie 24 Cze 2012, 10:22
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ciężko odpala


Na pierwszy ogień czujnik temperatury do sprawdzenia. Jest o tym na forum ze 100 tematów.

Choć zastanawiające jest to gaśnięcie przy wyciśnięciu sprzęgła.. ale ja bym i tak zaczął od w/w czujnika. Jest tani, bardzo często się psuje w tych silnikach, a wtedy samochód potrafi nieźle wariować.
Powrót do góry
Mirzwa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niepołomice k/Kraków
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 16V
Piwa: 4/5
Wysłany: Nie 24 Cze 2012, 12:26
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ciężko odpala


No ale przy tym by chwile kopcił przy zapalaniu? przez czujnik?zauważyłem jeszcze gdy wczoraj jechał w trasę ze czujnik temperatury się minimalnie podniósł i otrzymywał się w jednej pozycji ale po jakieś 15 km podniósł się wyżej i później znowu opad i tak co jakiś czas wskazówka wariuje
_________________
Dobry browar nie jest zły
Powrót do góry
gadu-gadu
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Nie 24 Cze 2012, 17:38
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ciężko odpala


Odczyty z tego czujnika mają wpływ na skład mieszanki paliwa, która jest wtryskiwana do spalenia, a więc myślę, że właśnie ma to duży wpływ na ew. kopcenie.

Co do samej temperatury silnika, to przy benzynie i obecnej temperaturze na zewnątrz powinien Ci się on rozgrzać do 90 stopni po przejechaniu jakichś 3km i taka temperatura powinna się utrzymywać już do końca jazdy.

PS. Nie mam 100% pewności, że to ten czujnik, bo mechanikiem nie jestem, a i mechanik pewnie nie da Ci takowej gwarancji, dopóki czegoś nie rozłoży i nie zobaczy na własne oczy. Jednak na forum było masę tematów z tym związanych i objawy były bardzo podobne. Poza tym czujnik ten jest naprawdę awaryjny a do tego tani - jest to dobre miejsce, aby od niego zacząć. Jeśli to nie będzie czujnik, to pozostaje podpięcie się pod kompa i szukanie po wartościach typu kąt wtrysku, ilość, jakość mieszanki itp. Być może tam coś jest nie tak, może coś z wtryskami, może coś z pompą paliwa. Natomiast dodatkowo fakt, że coś złego dzieje się również ze wskazaniami temperatury sprawia, że ja na 99% bym obstawiał właśnie ten czujnik temp.
Powrót do góry
Mirzwa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niepołomice k/Kraków
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 16V
Piwa: 4/5
Wysłany: Wto 03 Lip 2012, 17:58
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ciężko odpala


Czujnik temperatury wymieniony i wszystko chodzi jak trzeba ale mam jeszcze takie pytanie,od ilu stopni załączają się wentylatory?
_________________
Dobry browar nie jest zły
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 03 Lip 2012, 17:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 03 Lip 2012, 21:49
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ciężko odpala


1. Gdy temperatura chłodziwa przekracza 94 lub 98 stopni (nie pamiętam dokładnie).
2. Gdy jest włączona klimatyzacja (niezależnie od temperatury płynu chłodniczego).
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
avin12345

Czytelnik



Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ustronie morskie
Posiadane auto: seat leon
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Sie 2012, 14:08
Temat postu:

Re:Proszę o pomoc ciężko odpala na ciepłym silniku


Witam,mam problem z moim Leonem 1,9TDI 105KM 2009r, a mianowicie gdy zapalam go na zimnym silniku to pali na dotyk ,ale gdy po przejechaniu np.50 km zgaszę go to silnik odpala i od razu gasnie i muszę go kilka dobrych minut ochłodzic i odpala na dotyk.Proszę o porady
Powrót do góry
baobab

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Leon 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 22:44
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ciężko odpala


witam podepne sie pod temat by nie otwierać nowego wątku bo szukam mojej sprawy i czytam o niej różne opinie a mianowicie chodzi o cięzkie odpalanie silnika jak jest zimny to poprostu długo kręci a nie odpala na przysłowiowy ,,dotyk,, i jak jest rozgrzany tez tak potrafi robić więc pytam kolegów czym to może być spowodowane?był podpinany pod kompa i nie miał błedów żadnych ..
Powrót do góry
baobab

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Leon 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 22:45
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ciężko odpala


i czy to chodzi właśnie o ten termostat? czy coś innego moze byc? silnik 1.6 16v AZD
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatIbiza

29 500

2014r.

196 000 km

śląskie

SeatExeo

32 000

2013r.

213 000 km

śląskie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System