Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Ibiza ) świeci się lampka oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
K1

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): środa śl
Posiadane auto: peugeot 607 2,2 hdi 2001
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 06 Cze 2012, 16:06
Temat postu:

świeci się lampka oleju


mam seacika ibizę z1997r 1,4 8v i proszę o pomoc miałem robioną 2 mce temu głowicę .silnik ma duże wahania obrotów na postoju potrafią wzrosnąć do 30000 tys i w ciągu sekundy spaść do 8000 tys.pojechałem do mechanika podłączył do kompa i nic nie wyskoczyło- komunikat że wszystko jest ok. powiedział że należy zaadoptować przepustnice ,coś włączył i powiedział że zaadoptował.mam wrażenie że jest lepiej ale jak autko stoi na wolnych obrotach to mruga lampka oleju.sprawdzałem olej jest, w płynie nie ma śladów jest czysty żeby znów coś sie działo z głowica .dlaczego ta lampka miga ,jak jadę to jest okey nie miga tylko na postoju czyma to związek z obrotami są one na postoju na poziomie 9000-10000tys
Powrót do góry
Czarny Leon

Dyskutant



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelin
Posiadane auto: Leon m1 '06 1.9 AXR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 06 Cze 2012, 16:22
Temat postu:

świeci się lampka oleju


Coś za dużo tych 0 Shocked chyba żadne auto nie kręci do 30000 Crying or Very sad Sprawdź czujnik ciśnienia oleju bo to on odpowiada za świecenie się lampki ... Na wolnych obrotach olej ma niskie ciśnienie ( za niskie ) i kontrolka się zapala ... wraz z obrotami rośnie ciśnienie i kontrolka gaśnie ... To taka moja niefachowa opinia Sad
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sro 06 Cze 2012, 16:28
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) świeci się lampka oleju


Niech mechanik sprawdzi cisnienie oleju, prawdopodobnie masz 2a czujniki: niskiego i wysokiego cisnienia, czasami tez zaworek w pompie oleju sie zawiesza, olej wg.specyfikacji zalales?
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Ibiza »

Opinie o samochodach Seat Ibiza - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Ibiza ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie

SeatIbiza

29 500

2014r.

196 000 km

śląskie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatLeon

44 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie

SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System