Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) brak mocy przy 3000 obr


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
b5000

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 06:29
Temat postu:

brak mocy przy 3000 obr


Witam serdecznie, jestem posiadaczem Leona 1,9 TDI 110 KM. Jeżdżę nim juz jakis rok ale nigdy nie wstawiałem mu do samego końca. Wczoraj miałem okazje przejechać sie seatem altea 101 KM i stwierdziłem, że altea jest 100% żwasza niz mój leon.
Dziś na dluższej prostej autko od 1 biegu zbierało sie idealnie, ale na 3 i 4 biegu a w zasadzie już na 3 biegu przy obrotach 3 tys przestało przyspieszać tak dynamicznie. Moje pytanie brzmi czy turbo włącza sie tlyko przy pewnych zakresach obrotów czy powinno działać do końca obrotomierza. U mnie jest tak ze do 3 tys jest przyspieszenie ale powyzej juz jak wdepne pedał do końca to tak jak by go coś blokowalo, hamowało, przyspiesza co prawda ale bardzo mulasto ? Pytanie czy cos jest nie tak czy tak ma po prostu byc ?
_________________
[img]http://fmix.pl/zdjecie/3145724/seat-leon-maxi[/img]
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 08:09
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) brak mocy przy 3000 obr


Szukaj pod haslem "notlauf" i tryb awaryjny, na poczatek podlacz auto pod kompa i zobacz jakie bledy wyskocza.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
b5000

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 08:27
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) brak mocy przy 3000 obr


oki dzieki za szybka odp. a czy ja moge z tym jakos jezdzic do momentu naprawy ?
_________________
[img]http://fmix.pl/zdjecie/3145724/seat-leon-maxi[/img]
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 09:01
Temat postu:

Re: brak mocy przy 3000 obr


b5000 napisał:
Moje pytanie brzmi czy turbo włącza sie tlyko przy pewnych zakresach obrotów?

Nie ma czegoś takiego jak załączanie się turbiny, ona pracuje cały czas.

b5000 napisał:
a czy ja moge z tym jakos jezdzic do momentu naprawy ?

Bierze olej, słychac zauważalnie turbinę? Jeśli nie, to jeszcze trochę pojeździsz ale z wrażeniami jak przy SDI. Najprawdopodobniej turbo do czyszczenia ale konieczna jest diagnoza komputerowa i jakie wyrzuca błędy.

A tak na marginesie to powinieneś wylądowac z tym tematem w koszu za lenistwo Evil or Very Mad - Regulamin pkt 9. Tematów odnośnie utraty mocy jest całe mnóstwo na forum.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Radek73 dnia Wto 05 Cze 2012, 09:07, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
b5000

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 09:06
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) brak mocy przy 3000 obr


czy zwykły vag com mi pokaze te błedy zeby potem moc wkleic na forum do analizy ?
PS. Auto nie bierze oleju, turbina wczesniej giwzdała ale teraz jej nie słychać wcale, ale na 1 i 2 bigu podczas przyspieszania jest odczuwalan wiec jeszcze chyba działa
_________________
[img]http://fmix.pl/zdjecie/3145724/seat-leon-maxi[/img]
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 09:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 09:08
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) brak mocy przy 3000 obr


b5000 napisał:
oki dzieki za szybka odp. a czy ja moge z tym jakos jezdzic do momentu naprawy ?


Mozesz jezdzic, ale po co katowac silnik? Zczytaj bledy i/lub sprawdz zakres ruchu sztangi turbiny, jezeli rusza sie ciezko lub w malym zakresie to turbina do czyszczenia.

ps "zwykly" vag wystarczy.
_________________
pozdr. Michal


Ostatnio zmieniony przez szymekgd dnia Wto 05 Cze 2012, 09:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 09:09
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) brak mocy przy 3000 obr


b5000 napisał:
turbina wczesniej giwzdała ale teraz jej nie słychać wcale, ale na 1 i 2 bigu podczas przyspieszania jest odczuwalan wiec jeszcze chyba działa

to wcale nie jest powód do radości z tym gwizdaniem
_________________
Powrót do góry
b5000

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 12:20
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) brak mocy przy 3000 obr


Okey to teraz wszystko na spokojnie opwiem od poczatku do konca.
Otóż z samego rana nie zauważyłem ale pocas przeciagnia autka powyzej 2 tys obortów delikatnie jak by mi odcięło paliwo ( ułamek sekundy ). Przyjechałem do domu i napisałem na forum post, po wszych odpowiedziach pojechalem do znajomego mechanika który owy vag ma, ku mojemy zdziwieniu jadąc do mechanika autko miało pełną moc od 1000 aż do 4500 obr/sek. MImo wszystko stwierdziłem ze podepne sie kompem. Na vagu pokazało :

błąd 17965 zatytułowany jako ciśnienie doładowania przekrocozna granica doładowania.

Błąd oczywiście usunąłem i teraz jest ok, ale przezornie pojechałem jeszcze do chłopaków od diesla, jutro maja mnie podłączyć pod komputer podczas jazdy ale na dzień dobry Pan powiedział że jest do czyszenia ( nie wiem czy sie dobrze wysłowie ) coś związanego z położeniem, geometrią łopatek na turbinie. Podobno robi sie to bez jej wyjmowania, koszt 230 zł . Jutro jade na diagnostyke komputerem to napisze co tam pokazało. A tak BTW to co myslicie o dotychczasowych objawach i i diagnozie Pana z deisla ?
_________________
[img]http://fmix.pl/zdjecie/3145724/seat-leon-maxi[/img]
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 12:56
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) brak mocy przy 3000 obr


b5000 napisał:
Błąd oczywiście usunąłem i teraz jest ok,

nie jest ok, bo znów wyskoczy. Skasowanie błędu nie rozwiązuje problemu.
Mi też swojego czasu mechanik chciał wcisnąc rozruszanie turbiny od strony gruszki. Psikanie penetrantem, ruszanie sztangą, psiaknie i ruszanie i zawołał za to 200 pln. Już wolałem oddac turbo do czyszczenia szkłem.
Zrób logi i wtedy będziesz miał wszystko jak na dłoni.
_________________
Powrót do góry
b5000

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 14:28
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) brak mocy przy 3000 obr


Kod:
Zrób logi i wtedy będziesz miał wszystko jak na dłoni.


.. ale jak ? jaka jest opcja w vagu zeby zrobić logi ?

Jutro na komputerze ma wykazać dokładnie co jest do zrobienia a w miedzy czasie napiszcie o co chodzi z tymi logami
_________________
[img]http://fmix.pl/zdjecie/3145724/seat-leon-maxi[/img]
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 14:35
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) brak mocy przy 3000 obr


Najłatwiej to podpiąc kompa i w trasę. Ktoś kto się zajmuje diagnostyką komputerową na poważnie będzie wiedział o co chodzi
W tym temacie masz to samo to Ty
http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=160287
_________________
Powrót do góry
b5000

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 14:41
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) brak mocy przy 3000 obr


Jeśli chodzi o logi dynamiczne bo o takich mowa w podanym wątku to bede miał je dopiero jutro, a na czyszczenie moge umówić sie na kiedy indziej, ale mam pytanie czy logi dynamiczne o ktorych mowa mozna zrobić samemu, jesli tak to za pomoca jakiego programu ?

PS. Czy polecacie jakis interface do seata na usb, bo na allegro pełneo tego jest ale z doświadczenia kilku moich znajomych mechaników polowa to szmelc i jedyny poprawny interface jest na port "com" ale jest to dość przestarzałe złącze i przydało by sie coś na usb

edit : wiem już jak zrobić logi dynamiczne i statyczne nie mniej jednak moje pytanie o jakis dobry interface pod usb jest nadal aktualne
_________________
[img]http://fmix.pl/zdjecie/3145724/seat-leon-maxi[/img]
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 16:44
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) brak mocy przy 3000 obr


Nie wierz w czyszczenie bez wyciagania turbiny...

Ja mam viakena za 30zl na usb i spokojnie starcza do czytania bledow i logowania, jezeli chcesz kombinowac z przebiegiem, domykaniem szyb itp to musisz zainwestowac wieksza sume.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
b5000

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 17:45
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) brak mocy przy 3000 obr


Nie potrzebuje bawić sie przebiegiem ale dobrze by było, żeby kupić już coś lepszego, problemw tym ze na allegro jest mnóstwo złącz po 150 zł ale po podpieciu pod komputer okazuje się ze jest to jedna wilka lipa Sad. A jeśli coś droższego to co byś polecił żeby to działało ?

PS. Między czasie sprawdzałem jeszcze czymś takim http://allegro.pl/skaner-585-can-live-data-vag-pl-auta-96-2009-24h-i2377707394.html wszystkie parametry i z nowości coś jest nie takz przepływomierzem bo jak to kolega stwierdził podczas dodawania gazu pokazuja się dwie wartości i jedna wartość musi " gonić " druga i tak jest do 4 tys obrotów powyżej już pierwsza wartość jest ok. 450 a druga 670 niestety nie pamietam jak nazywaja sie te wartości Sad. Doladowania turbiny z tego co pamietam 25,6 wiec podobno tez jest ok. Jutro zamierzam podjechac jeszcze to teych chłopaków od diesla zeby zrobimi mi logi i wtedy wrzuce.

Jeśli teraz wyszło ze przepływomierz się delikatnie zawiesza to czy ten błąd przeładowania ciśnienia może występowac od przepływomierza czy tak czy siak turbo do czyszczenia ? Pytam żeby na jutro być mądrzejszym
_________________
[img]http://fmix.pl/zdjecie/3145724/seat-leon-maxi[/img]
Powrót do góry
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 18:55
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) brak mocy przy 3000 obr


Turbinę do czyszczenia trzeba wyjąć.Przed wizytą w warsztacie kilka rzeczy możesz sprawdzić sam i uniknąć wydatków.Tak jak koledzy wcześniej pisali sprawdź ręką czy sztanga chodzi lekko bez wiekszych oporów.Sprawdź czy po odpaleniu auta sztanga zostaje wciągnięta do końca przez gruszkę.Niech ktoś odpali auto bez gazu na wolnych obr.a ty popatrz czy sztanga się przesuwa.Jeżeli tak i chodzi lekko to prawdopodobnie kierownice nie są zapieczone i trybu awaryjnego szukać należy gdzie indziej.O ile dobrze pamiętam zawory n75 i n18(zawór sterowania turbiną i zaworem EGR) są zamienne.Dobrze byłoby je zamienić i zobaczyć czy będzie jakaś poprawa.
Jeżeli chodzi o logi to zrobienie ich to nie wszystko.Należy jeszcze je dobrze odczytać.Tak,problemy te mogą być od przepływomierza.
_________________
xxxxxxxxxxxx=300
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.

8) Olej »
12) EGR »

SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie

SeatLeon

65 900

2017r.

87 000 km

śląskie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System