Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Szarpanie przy ruszaniu i zm. biegów, ciężko wchodzą biegi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Czw 19 Kwi 2012, 17:13
Temat postu:

Szarpanie przy ruszaniu i zm. biegów, ciężko wchodzą biegi


Nosiłem się z zamiarem zmiany sprzęgła, jednak rozmawiałem z mechanikiem i pojawia się jednak pytanie, czy to na pewno sprzęgło jest problemem...

Objawy
Bardzo ciężko zaczęła wchodzić jedynka, czasem wsteczny. Generalnie samochód jakby lekko szarpał przy ruszaniu na rozgrzanym silniku, rusza się dużo gorzej niż wcześniej (puszczam powoli sprzęgło, a nagle ma taki skok, że obroty silnika mocno zamula). Również przy zmianie biegów przy stosunkowo wolnym puszczaniu sprzęgła czuć lekkie szarpnięcie. Dodatkowo świeci się na liczniku napis 'service' (nie wiem czy ma to coś wspólnego).

Wydawało by się, że jednak sprzęgło, ale jakiś czas temu miałem problem ze skrzynią i była rozbierana. Mechanik sprawdził od razu przy okazji sprzęgło i niby jeszcze tarcza była w dobrym stanie, generalnie wyglądało na ok. Od tego czasu zrobiłem co najwyżej kilka tys. kilometrów (może 5, może 7, ale nie więcej) i nagle sprzęgło pada? Ciężko w to uwierzyć.. Czy to może być wina czegoś innego? Chciałbym uniknąć kosztów wyjęcia skrzyni tylko po to, żeby się okazało, że to nie sprzęgło...

Do wszystkiego należałoby dodać, że 2-jka od zawsze wchodzi mi kiepsko - wchodzi jakby dwuetapowo - najpierw do połowy, a po ok. pół sekundy wchodzi dopiero do końca. Czasem wejdzie od razu, ale ze zgrzytem. Synchronizatory w skrzyni niby są ok (jak była rozbierana, to wszystko sprawdzał).
Powrót do góry
Adrian380

Dyskutant



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: Leon II 2.0 TDI DPF 2006r.
Piwa: 4/2
Wysłany: Czw 19 Kwi 2012, 20:23
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Szarpanie przy ruszaniu i zm. biegów, ciężko wchodzą biegi


Olej w skrzyni masz ? Very Happy
Powrót do góry
namor27

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Opel Mokka1,4 140KM 2015 r:vw:golf 1.6 fsi 115 KM 2007 r.
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 20 Kwi 2012, 07:57
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Szarpanie przy ruszaniu i zm. biegów, ciężko wchodzą biegi


spróbuj odpowietrzyć sprzęgło,za zmianę biegów odpowiadają cięgna,są dwa cięgna ,jedno odpowiada za biegi do przodu drugie za biegi wrzucane do tyłu, być morze trzeba tylko regulacji.
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Pią 20 Kwi 2012, 10:54
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Szarpanie przy ruszaniu i zm. biegów, ciężko wchodzą biegi


Sprzęgło raczej wysprzęgla do końca, bo samochód nie toczy się na wrzuconym biegu przy wduszonym sprzęgle, nie ma też problemów z odpalaniem na biegu i sprzęgle. Olej w skrzyni mam siłą rzeczy, skoro była rozbierana, to była też napełniana nowym... a wycieków pod autem żadnych nie ma, więc raczej nie wyparował.

Znalazłem gdzieś w necie podobny problem i wszystko rozbijało się o niejakie łożysko igiełkowe - czy ktoś może wie coś o tym?

Nie wiem już co mam zrobić... chyba bez demontażu wszystkiego jednak się nie obejdzie.
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Czw 26 Kwi 2012, 20:37
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Szarpanie przy ruszaniu i zm. biegów, ciężko wchodzą biegi


Auto wróciło od mechanika, który... nie wie czemu tak jest -.- Zmieniłem olej w skrzyni, bo tamten był "brudnawy", ale poprawy nie widać.

Odkryłem natomiast, że skrzynia ciężej chodzi po rozgrzaniu auta. A jeśli chodzi o jedynkę, to ciężko wchodzi, kiedy nie przyciągnę jej mocno do siebie - jeśli ją przyciągnę z całej siły do siebie, to wtedy wchodzi ok. Co to może być?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 26 Kwi 2012, 20:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Pią 27 Kwi 2012, 08:14
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Szarpanie przy ruszaniu i zm. biegów, ciężko wchodzą biegi


Jedynka to pewnie kwestia regulacji.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
wacmean

Dyskutant



Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Maj 2012, 22:37
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Szarpanie przy ruszaniu i zm. biegów, ciężko wchodzą biegi


prawdopodobnie poduszki na skrzyni masz wybite i skrzynia tanczyi stad ciezko wbijac biegi
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sob 05 Maj 2012, 08:47
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Szarpanie przy ruszaniu i zm. biegów, ciężko wchodzą biegi


Trochę jej się "lata" na dziurach, ale to ponoć właśnie taka konstrukcja - w Fieście w ogóle mi się nie ruszała. Natomiast mechanik sprawdzał poduchy pod skrzynią i silnikiem - twierdzi, że trzymają dobrze. Z resztą - przecież w takim wypadku, podczas postoju, biegi by wchodziły dobrze, a tylko w czasie jazdy byłby problem, a ja mam dokładnie odwrotnie.

Zauważyłem, że przy nagrzanym aucie ciężko chodzi sam lewarek - jakby ocierał trochę o brzegi, delikatnie jakby skrzypi, chrobocze. Może to być coś przy nim?
Powrót do góry
Paul124

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Yeovil
Posiadane auto: VW Passat B5 1.8 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Paź 2012, 18:13
Temat postu:

Brak możliwości wrzucenia biegu zablokowany lewarek


Pozwoliłem sie dołączyć do tematu ponieważ mam podobny problem,a właściwie nie ja tylko mój dobry kolega.
Jest właścicielem Leona silnik 1.4 no i jak w temacie lewarkiem nie można obrócić w żadną stronę nie wiem co to jest wcześniej zauważył że mu cos olej kapie z samochodu ale nie odezwała się nic sprawdzał stan oleju w silniku i "olał"temat do czasu aż pewnego dnia nie dało rady ruszyć lewarkiem.
Teraz tak czy skrzynia jest zatarta z braku oleju i definitywnie trzeba ją wymienić czy może spotkaliście sie z takim przypadkiem zablowania lewarka w Leonie(ja spotkałem sie juz z zakleszczeniem skrzyni biegów,ale w żaden sposób nie mogłem jej odblokować)
Bardzo prosił bym o podpowiedz bo mi ręce opadają jak nie mogę rewarka ruszyć w tym aucie.
_________________
Pozdrawiam Paul124
Powrót do góry
gadu-gadu
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sob 02 Mar 2013, 12:04
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Szarpanie przy ruszaniu i zm. biegów, ciężko wchodzą biegi


http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=17652

Wydaje się, że wreszcie znalazłem jakieś odpowiedzi na mój problem... no i wygląda na to, że jeśli chodzi o 2-gi bieg, to "ten typ tak ma", natomiast reszta... no cóż, zapraszam do lektury.
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 21 Maj 2013, 17:06
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Szarpanie przy ruszaniu i zm. biegów, ciężko wchodzą biegi


Chyba to nie ta zaślepka, ale myślę, że znalazłem winnego... przekleję swój post z forum Leon Club:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=179291

Polecam lekturę - wygląda na to, że w większości przypadków za problemy ze skrzynią odpowiadają plastikowe łączniki, które z czasem się po prostu wyrabiają i dostają luzów. Ich wymiana powinna pomóc z ciężko wchodzącymi biegami - jadę jutro do ASO zamówić takowe. Koszt w zależności od typu waha się między 8 a 20zł Razz Masakra...

Jeden z kolegów z forum Golfa podaje, ze do 1.6 idą takie części (info NIE SPRAWDZONE przeze mnie):
- 2x łącznik stabilizatora 1J0711803C,
- 1x łącznik mechanizmu wybierania 1J0711596E,
- 1x wspominana wcześniej część, drążek przełączania 1J0711183D.

Poniżej zamieszczam podobne części ze Skody (nie wiem czy i do której skrzyni pasują):
http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=1701#
http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=1702#
http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=1152#

Czy ktoś mógłby potwierdzić, że te części będą pasować do Leon'a 1M1 2000r 1.6SR (silnik AEH)?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System