Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Wewnętrzna klamka drzwi kierowcy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
weekend985

Debiutant



Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Toledo
Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 09 Kwi 2012, 13:55
Temat postu:

Wewnętrzna klamka drzwi kierowcy


Witam,

2 dni temu nabylem tolka 2003 tdi. no i wszystko pieknie az tu podczas 2 dnia swiat wielkanocy chcac wysiasc z samochodu klamka okazala się nie zadziałać Sad

Ogólnie reszta klamek w drzwiach wewnatrz/zewnatrz działa tylko drzwi kierowcy nie otwieraja sie od wewnatrz. od zewnatrz sie otwieraja.

szukalem czegos w necie ale nie moglem znalezc ;/ jedyna wskazowka to taka ze jak zamykam drzwi przyciskiem kluczyka na panelu kierowcy przy zamykaniu szyb, to ten dzyndzel sie chowa i zaraz odskakuje z tego co pamietam wczesniej sie po prostu chowal.

Macie jakis pomysl jak rozwiazac ten problem. Powiem szczerze ze troche mnie przeraza rozbieranie drzwi bo zbyt manualny nie jestem, ale coz trzeba bedzie powalczyc troche.

pozdrawiam.

edit: ewentualnie czy ktos moze podpowiedziec jak rozebrac ta tapicerke zeby nie uszkodzic niczego i dostac sie do zamka sterujacego klamka wewnetrzna kierowcy.
Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Pon 09 Kwi 2012, 18:38
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wewnętrzna klamka drzwi kierowcy


Samo zdjęcie tapicerki nic Ci nie pomoże, bo nic tam nie zobaczysz oprócz linki cięgła do mechanizmu zamka i jest to proste jak budowa cepa. To, że Ci dzyndzel odskakuje po zamknięciu od wewnątrz to jest wina zamka, a ściślej mikrostyku umieszczonego wewnątrz zamka. Temat rozbierania tego jest szeroko opisywany w działach woda na wykładzinie i naprawa mikrostyku więc nie będę się rozwodził i powielał tego co juz zostało napisane. Po prostu poszukaj.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
weekend985

Debiutant



Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Toledo
Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 09 Kwi 2012, 20:41
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wewnętrzna klamka drzwi kierowcy


no może po prostu się wyczepiła linka odpowiedzialna za otwieranie klamki wewnętrznej? dopuszczam taką wersję ponieważ wyczytałem że jeżeli zepsuje w drzwiach mikrostyk otwieranie/zamykanie to powinno również przestać działać otwieranie i zamykanie okna, a to u mnie działa w tych drzwiach co się zepsuło otwieranie od środka.

cala reszta dziala, nawet domykanie szyb z pilota alarmu. A powiem szczerze że sam się obawiam takiej ingerencji ponieważ nie chciałbym położyć reszty systemu centralnego zamka.

A jesteś pewien że to ten mikrostyk? jak to mogę sprawdzić? bo jak się okaże że to nie jest wina linki to będę szukał w Bydgoszczy jakiegoś elektryka od zamków bo sam się na tym nie znam, a znając moje zdolności majsterkowicza dobrze się to nie skończy.

A czy możesz podesłać link do naprawy mikrostyku na forum bo szukałem w opcji szukaj i nie mogłem znaleźć żadnej fotorelacji z naprawy.

pozdrawiam.
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Wto 10 Kwi 2012, 12:39
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wewnętrzna klamka drzwi kierowcy


weekend985 napisał:
A jesteś pewien że to ten mikrostyk? jak to mogę sprawdzić?

Jeśli uszkodzony jest mikrostyk w zamku to jeszcze nie będzie działało światło w drzwiach, światło w podsufitce oraz sygnał pozostawionych włączonych świateł.

weekend985 napisał:
A czy możesz podesłać link do naprawy mikrostyku na forum bo szukałem w opcji szukaj i nie mogłem znaleźć żadnej fotorelacji z naprawy.

Tematów jest całkiem sporo, i na Toledo i na Leonie
http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=112208&highlight=mikrostyk+zamka

http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=43774&highlight=mikrostyk+zamka
_________________
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
weekend985

Debiutant



Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Toledo
Piwa: 0/6
Wysłany: Wto 10 Kwi 2012, 18:38
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wewnętrzna klamka drzwi kierowcy


Hmmm... To pewnie mam walniety mikrostyk Sad chociaz lampka w podsufitfe dziala i brzeczyk od swiatel tez dziala, ta lampka w drzwiach tylko nie dziala.

zanim sie zabiore za samodzielna wymiane podjade do elektryka i zapytam ile wezmie. Bo jak z 50 - 70zl to niech wymienia i juz. Gorzej jak kolo 200-300 ;( wtedy zaryzykuje i sam sie pomecze.

Sluchajcie a jaki mikro styk ja musze kupic? Totalnie pojecia nie mam, jak na alegro zerkalem to rozne byly. Czy mozecie podac model tego mikrostyku pasujacego do toledo2

Dzieki za pomoc Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 10 Kwi 2012, 18:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Sro 11 Kwi 2012, 09:01
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wewnętrzna klamka drzwi kierowcy


Sprawdź jeszcze żarówkę w tej lampce w drzwiach zanim się weźmiesz za rozbieranie zamka.
Przejrzyj dokładnie tematy które Ci podrzuciłem, w którymś z moich postów jest info o typie mikrostyku.
_________________
Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Sro 11 Kwi 2012, 16:23
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wewnętrzna klamka drzwi kierowcy


weekend985 napisał:
no może po prostu się wyczepiła linka odpowiedzialna za otwieranie klamki wewnętrznej? dopuszczam taką wersję ponieważ wyczytałem że jeżeli zepsuje w drzwiach mikrostyk otwieranie/zamykanie to powinno również przestać działać otwieranie i zamykanie okna, a to u mnie działa w tych drzwiach co się zepsuło otwieranie od środka

Może być, że faktycznie po prostu linka się wypięła choć sama linka na końcu ma dosyć duży haczyk i prędzej to może wyskoczyć pancerz przy samej klamce.
weekend985 napisał:
Hmmm... To pewnie mam walniety mikrostyk, chociaz lampka w podsufitfe dziala i brzeczyk od swiatel tez dziala, ta lampka w drzwiach tylko nie dziala.
A jesteś pewien że to ten mikrostyk?

Pewien nie jestem, ale wiem, że lampka w drzwiach i w podsufitce nie ma z tym nic wspólnego, bo to chodzi o inny mikrostyk znajdujący sie wewnątrz zamka i to on jest odpowiedzialny za to, że nie masz ryglowania i odskakuje Ci bolec. Może być też tak, że ten odskakujący bolec i nie działająca klamka to dwie różne awarie.
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 08:38
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wewnętrzna klamka drzwi kierowcy


To ile mamy w mechanizmie zamka mikrostyków Question Ten w zamku jak jest uszkodzony może powodowac otwieranie drzwi i okien. I jak jest walnięty może skutkowac brakiem oświetlenia w drzwiach i podsufitce.
_________________
Powrót do góry
weekend985

Debiutant



Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Toledo
Piwa: 0/6
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 10:24
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wewnętrzna klamka drzwi kierowcy


Zanim zabiorę za grzebanie w elektronice z początku zerknę co i jak z tą linką która, ew mogla się wyczepić.

przeglądałem forum i mam pytanie czy muszę dokopać się do tych 6 "cycków" takich jak tu na zdjeciach? i je jakoś przelutować ? ( http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1542461 )

jeżeli pierwsza opcja wg was okaże się nie trafiona to czy mikro styk będzie odpowiedni? Smile http://motoallegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-audi-seat-skoda-oryginal-fa-i2267578188.html

Przepraszam za mnogość pytań jednak zanim zabiorę się za robotę chcę kupić to co będę musiał wymienić.

Pozdrawiam.

ps domykanie szyb z pilota w drzwiach kierowcy (tam gdzie mam wymieniac mikrostyk) też działa - nie wiem czy to jest jakaś wskazówka, ale tak po prostu mówię.
Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Pią 13 Kwi 2012, 21:33
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wewnętrzna klamka drzwi kierowcy


To jest foto mojego rozebranego (rozpołowionego) zamka i może trochę słabo, ale widać na nim 4 mokrostyki. Piąty tu mało widoczny jest na zewnątrz (u dołu foto idą do niego 2 kabelki- czerwony i niebieski).

Problem, właśnie w tym, że te wewnątrz są innej konstrukcji (wlutowane nóżki w płytkę) i na pewno nie są to te ze strony allegro. Ten pasuje, ale jako ten piąty (zewnętrzny). Tylko, że u Ciebie on według mnie działa prawidłowo skoro zapala się światło wewnątrz i działa brzęczyk. To czy musisz przegrzać te luty to się dowiesz tylko wtedy jak wymontujesz zamek, rozbierzesz go i najlepiej lupą sprawdzisz całość (ścieżki płytki i te luty).
Powrót do góry
weekend985

Debiutant



Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Toledo
Piwa: 0/6
Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 18:47
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wewnętrzna klamka drzwi kierowcy


Witajcie,

w sobote postanowiłem sprawdzic dlaczego ta nieszczesna, wewnetrzna klamka kierowcy nie dziala, a cypek odskakuje.

Na szczescie sie okazalo ze to nie jest mikrostyk (uff... i mam nadzieje ze to sie nie stanie.) Zrobilem tak jak radzili mi koledzy wyzej, sprawdzilem jeszcze lampke na dole w drzwiach zeby wiedziec co jest grane i ku mej uciesze poprostu lampka wpadla do srodka drzwi poniewaz sie plastik ulamal i dlatego mowilem ze nie swieci. Lampka sobie wesolo wisiala na kabelku.

Więc przejdzmy do usterki, okazalo sie ze uszko od linki przekrecilo sie i linka wyskoczyla z prowadniczki - tam gdzie sie zapiera pancerz, po to zeby sie drzwi od wewnatrz otwieraly. Tam taki plasticzek sie ulamal, ktory to wszystko trzyma, ale nie bede jej zmienial bo to znowu musze zamek rozkopac itd. Zobaczymy ile to wytrzyma, jezeli (odpukac) tydzien to bede myslal zeby zmienic linke, ale jak sie nie wyczepi z miesiac, dwa - to raczej bede wolal sciagnac sobie tapicerke raz na jakis czas i ta linke recznie wczepic w prowadniczke.

Dziekuje wszystkim, ktorzy zechcieli odpowiadac na moje zapytania. Mam nadzieje ze przekazana przez was wiedza nigdy mi sie nie przyda - bo licze na to ze sie mikrostyki nie popsuja Smile

mam jeszcze kilka nurtujacych pytan ale to bede na forum gdzies podpytywal w odpowiednich dziala.

do uslyszenia!
Powrót do góry
philipeq

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: SEAT Cordoba 6L '03 1.4 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Wrz 2013, 14:51
Temat postu:

Nie działająca klamka wewnętrzna SEAT Cordoba 6L


W związku z tym że nie znalazłem odpowiedniego wątku odnośnie Cordoby podpinam się do tej konwersacji.
W moim Seacie również nie działa klamka wewnętrzna. Klamka zewnętrzna funkcjonuje właściwie. Cięgno klamki wewnętrznej wydaje się być OK. Rozbierałem drzwi w celu sprawdzenia działania elementów zamka i sytuacja wygląda tak że jak przy otwartych drzwiach zablokuję zamek ręcznie to klamka wewnętrzna działa prawidłowo czyli pierwsze pociągnięcie odblokowuje zamek a drugie otwiera drzwi.
Przy odblokowanym zamku klamka nie działa - młoteczek uruchamiany przez klamkę/cięgno zatrzymuje się na plastikowej części do której przytwierdzony jest bolec rygla wewnętrznej blokady drzwi. Drzwi otwierają się dopiero po przytrzymaniu tego rygla w górze i pociągnięciu za cięgno przy czym skok tego rygla to tylko 2-3 mm (w poprawnie działającym zamku to 2-3 cm).
Czy nieuchronnie czeka mnie wymiana całego zamka, czy raczej jest to problem elektroniki (np mikro-styk) czy mechaniki (np. złe napięcie linek, uszkodzenie mechanizmu wewnętrznego)?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatIbiza

24 000

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System