Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Ibiza ) IBIZA 98' krztusi się, gaśnie... HELP



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michaeeeel

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Seat Ibiza 97' 1.4 60KM benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Mar 2012, 10:15
Temat postu:

IBIZA 98' krztusi się, gaśnie... HELP


Witam,
Problem to IBIZA 98' 1.4 benzyna.
a więc sprawa wygląda tak samochód jeździł około 20km po mieście, po czym na prostym w miare szybkim (ok. 90km/h) odcinku "zakrztusił" się dwa razy przy dodawaniu gazu, ale jechał dalej, po zatrzymaniu się na światłach wszystko było ok, problem pojawił się przy ruszaniu - auto "zadusiło" się i zgasło, po czym nie chciało odpalić... po chwili stania odpalił ale tylko na bardzo wysokich obrotach dojechałem na pobliski parking i tam już raz odpalał, raz nie. Jak odpalił to się "krztusił" szczególnie jak przygazowałem i gasł.
Auto odstawiłem pod dom, i teraz z rana próbowałem odpalić, i choćby nigdy nic się nie stało...
W czym leży przyczyna? Co może być zepsute? Będę wdzięczny za odpowiedź bo chce go zawieść do mechanika, ale nie chciałbym, żeby mnie wykołował - niestety nie znam się na samochodach aż tak bardzo.

Dwie podpowiedzi które mogą mieć coś z tym wspólnego:
1. Zauważyłem, że jest za dużo oleju nalanego ( pytanie czy jak odleje na kanale sam, to czy mimo wszystko zawieść do mechanika czy problem mógłby zniknąć?)
2. świeżo co naprawiłem jakąś plastikową rurę z chłodnicy + uszczelka (ale to chyba nie ma nic wspólnego z moim teraz problemem)
3. Od roku auto jak było mocno rozgrzane to przy postoju były nierówne obroty wzrastaly - spadały i tak w kółko - mechanik mówił mi, ze będziemy musieli przeczyścić filtry - czy to może być powód teraźniejszego problemu?
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Sro 07 Mar 2012, 10:53
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) IBIZA 98' krztusi się, gaśnie... HELP


Sądzę ,że gaźnik łapie fałszywe powietrze np. na osi przepustnicy lub podstawie gaźnika i to przyczyna falujacych obrotów .
Co do nadmiernej ilosci oleju prawdopodobnie auto nie pali na wszystkie swiece i paliwo jest w oleju ,sprawdz lub wymień przewody WN i świece zapłonowe ,moze być również zacięta przepustnica ssania.
Filtry równiez moga nadawać się do wymiany, odlanie oleju bez jego wymiany wpłynie na żywotnosć silnika (zależy jak bardzo jest rozcieńczony).
Generalnie wszystkie te przyczyny mogą mieć wpływ na jakosć pracy silnika .
Poza tym w Profilu podaj czy to gaźnik lub wtrysk (rocznikowo auto jest sedziwe) .
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
jax022
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1071
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachod
Posiadane auto: stilo1,9 JTD 115 Wagon 2004
Piwa: 47/3
Wysłany: Sro 07 Mar 2012, 16:45
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) IBIZA 98' krztusi się, gaśnie... HELP


Napisz jeszcze kiedy wymieniałeś olej i filtry.My mamy się domyślać co kiedy było robione i jeszcze co może być nie tak.
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Ibiza »

Opinie o samochodach Seat Ibiza - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Ibiza ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatAltea XL

14 800

2009r.

200 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System