Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Altea 2.0 TDI 140KM - 2004r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mswilk

Czytelnik



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Maj 2008, 09:26
Temat postu:

Altea 2.0 TDI 140KM - 2004r


Auto bardzo "wygodne", ciekawa stylistyka, dobra ergonomia.
Świetna 6 biegowa skrzynia biegów, 2.0 TDI 140KM - piękny mocny i oszczędny silnik, który w trasie spala od 5,3 do 6,5 (do 140km/h + klima auto).
W mieście (gaz - hamulec) na krótkich dystansach do 8 l.

Teraz o minusach... - skromy bagażnik (co prawda głęboki, ale krótki), szum w przednich szybach powyżej 90km/h, twarde "morze" plastiku na desce rozdzielczej, szalenie szybko brudząca się tapicerka, drogie wycieraczki (brak zamienników), parujące przednie reflektory, krótki i twardy podłokietnik, kiepska widoczność (bez czujników parkowania nie ma szans)
Powrót do góry
Chrumka

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 2.0 TDI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Gru 2008, 00:33
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea 2.0 TDI 140KM - 2004r


Też mam takie autko. Powiedz mi proszę czy nie zachaczasz podwoziem? Ja mam pakiet sport i trochę obizone zawieszenie i co chwila pocieram o asfalt. Mad
Powrót do góry
mswilk

Czytelnik



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Gru 2008, 15:03
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea 2.0 TDI 140KM - 2004r


Nie zahaczam przy normalnej jeździe, ale podczas pokonywania krawężników musze uważać... bo faktycznie jest nisko.
Powrót do góry
Skynet

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Seat Altea 2.0 TDI 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sty 2009, 14:19
Temat postu:

:)


Witam ! Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem kolejnej alteii tym razem 2.0 TDI. Co do tych uszczelek w drzwiach przez które słychać szumy powyżej 80 km/h to jest możliwość wyciszenia poprzez założenie innych uszczelek w serwisie i wcale nie są drogie. Nie spotkałem się natomiast z parującymi lampami przednimi?? czy twoje auto nie było uszkodzone z przodu ?? może dlatego tak się dzieje...
Powrót do góry
Chrumka

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 2.0 TDI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Sty 2009, 15:08
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea 2.0 TDI 140KM - 2004r


U mnie też parują się przednie reflektory.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 11 Sty 2009, 15:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukasz77

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea XL 1.9 TDi 2008
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 11:05
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea 2.0 TDI 140KM - 2004r


Potwiedzam ze leflektory paruja. Co prawda mnie to nie dotyczy bo mam Altea Xl i nie zauwazylem takiego fuck-up'u. Aczkolwiek ostatnio jak bylem w ASO z szumem w szybach, byl czlowiek z Leonem z 2008 i narzekal na parowanie reflektorow. Oczywiscie nie umieli mu pomoc w ASO i olali go!! najsmieszniejwsze bylo to ze kazali mu zrobic zdjecia z zaparowanymi reflektorami i wyslac do nich!!
Powrót do góry
Darhyd

Dyskutant



Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gdański
Posiadane auto: Citroen Berlingo 1.6 E-Hdi
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 19:35
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea 2.0 TDI 140KM - 2004r


Jeśli chodzi o parowanie reflektorów to u mnie wystarczyło podgiąć sprężyny podtrzymujące pokrywy żarówek z tyłu. Jak ręką odjął problem zniknął.
Chodzi mi o plastikową pokrywę w przedziale silnika.
Powrót do góry
danon01

Debiutant



Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): 44 wyspy
Posiadane auto: Altea 2.0TDI DSG 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 29 Paź 2009, 20:00
Temat postu:

Altea 2.0TDI GSD 2004


Autko mam od 6 m-cy i co mogę powiedzieć:
Mało pali tj. trasa 4.9-6.3 110 do 170 k/h - podaje komp i ok. się zgadza.
miasto 7.8 -11(dojazdy do pracy 2km- zimny)
Przejechane 85tyś.i jak do tej pory bez awarii. Zaczyna padać poduszka pod silnikiem.Jak narazie koszta to wycieraczki.
Środek przestronny -fotele kubełkowe bardzo wygodne (z przodu ,z tyłu nie wiem) Szumy - ano jest głośno zwłaszcza ,że mam opony 225/40/17 JODEŁKI!! - nie polecam jodełek Dodatkowo żółte sprężyny-utwardzone i takie koła jest super jak nie ma dziur a jak jest każdy wie. Bagażnik wysoki ale płytki - wózek głęboki się mieści.
Widoczność - przednie słupki troszkę przesłaniają ,lusterka dają dobrą widoczność - jest OK. Klimatronik śmiało daje radę ,radio dobre 8 głośników

Silnik - 140KM żwawo i sprawnie do 140 potem przydało by się kilka koni więcej .Skrzynia DSG - ELEGANCKA mój pierwszy automat i jestem bardzo zadowolony zwłaszcza - "S" przy wyprzedzaniach. Zawieszenie twarde -sztywne niskie
Lampy (jedna troszkę paruje i nie żadne doginanie czegoś poprostu tak jest - nie przeszkadza ) troszkę mało światła jak na taki rozmiar lamp.


Godne polecenia.
Powrót do góry
darekpol

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechocinek
Posiadane auto: Altea
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Kwi 2011, 20:39
Temat postu:

Re: Altea 2.0TDI GSD 2004


danon01 napisał:
Autko mam od 6 m-cy i co mogę powiedzieć:
Mało pali tj. trasa 4.9-6.3 110 do 170 k/h - podaje komp i ok. się zgadza.
miasto 7.8 -11(dojazdy do pracy 2km- zimny)
Przejechane 85tyś.i jak do tej pory bez awarii. Zaczyna padać poduszka pod silnikiem.Jak narazie koszta to wycieraczki.
Środek przestronny -fotele kubełkowe bardzo wygodne (z przodu ,z tyłu nie wiem) Szumy - ano jest głośno zwłaszcza ,że mam opony 225/40/17 JODEŁKI!! - nie polecam jodełek Dodatkowo żółte sprężyny-utwardzone i takie koła jest super jak nie ma dziur a jak jest każdy wie. Bagażnik wysoki ale płytki - wózek głęboki się mieści.
Widoczność - przednie słupki troszkę przesłaniają ,lusterka dają dobrą widoczność - jest OK. Klimatronik śmiało daje radę ,radio dobre 8 głośników

Silnik - 140KM żwawo i sprawnie do 140 potem przydało by się kilka koni więcej .Skrzynia DSG - ELEGANCKA mój pierwszy automat i jestem bardzo zadowolony zwłaszcza - "S" przy wyprzedzaniach. Zawieszenie twarde -sztywne niskie
Lampy (jedna troszkę paruje i nie żadne doginanie czegoś poprostu tak jest - nie przeszkadza ) troszkę mało światła jak na taki rozmiar lamp.


Godne polecenia.



zgadzam sie u mnie sprzęgło(mam manuala) pada ale tak to jest Ok.... a bagażnik mógłby być większy.
Powrót do góry
darekpol

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechocinek
Posiadane auto: Altea
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Kwi 2011, 20:41
Temat postu:

Re: Altea 2.0TDI GSD 2004


danon01 napisał:
Autko mam od 6 m-cy i co mogę powiedzieć:
Mało pali tj. trasa 4.9-6.3 110 do 170 k/h - podaje komp i ok. się zgadza.
miasto 7.8 -11(dojazdy do pracy 2km- zimny)
Przejechane 85tyś.i jak do tej pory bez awarii. Zaczyna padać poduszka pod silnikiem.Jak narazie koszta to wycieraczki.
Środek przestronny -fotele kubełkowe bardzo wygodne (z przodu ,z tyłu nie wiem) Szumy - ano jest głośno zwłaszcza ,że mam opony 225/40/17 JODEŁKI!! - nie polecam jodełek Dodatkowo żółte sprężyny-utwardzone i takie koła jest super jak nie ma dziur a jak jest każdy wie. Bagażnik wysoki ale płytki - wózek głęboki się mieści.
Widoczność - przednie słupki troszkę przesłaniają ,lusterka dają dobrą widoczność - jest OK. Klimatronik śmiało daje radę ,radio dobre 8 głośników

Silnik - 140KM żwawo i sprawnie do 140 potem przydało by się kilka koni więcej .Skrzynia DSG - ELEGANCKA mój pierwszy automat i jestem bardzo zadowolony zwłaszcza - "S" przy wyprzedzaniach. Zawieszenie twarde -sztywne niskie
Lampy (jedna troszkę paruje i nie żadne doginanie czegoś poprostu tak jest - nie przeszkadza ) troszkę mało światła jak na taki rozmiar lamp.


Godne polecenia.



zgadzam sie u mnie sprzęgło(mam manuala) pada ale tak to jest Ok.... a bagażnik mógłby być większy.
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 21:36
Temat postu:

ocena seat altea


czesc. rok temu kupilem seat altea 2.0 tdi 140km dsg .ato mialo 5 lat i przyechalo z finlandii .po wymianie paka rozrzadu wszystkich filtrow i oleu sprawowalo sie dobrze do pierwszych mrozow. musialem kupic nowy akumlator i wymienic dwie swiece zarowe wiec wyminilem 4 .zime na oponach nowych zimowych przejezdzilem ok. troche musialem sie nauczyc ruszac na sliskiej drodze wylaczajac esp .troche przeszkadzaja mi slupki przedniej szyby ale juz sie przyzwyczailem . w zimie utawialem webasto na 25 min przed wyjsciem z domu i wsiadalem juz do cieplego samochodu. na trasie bylo cieplo w srodku wszystkim i wygodnie . mam zalozone owiewki na bocznych przednich szybach . moc wystarczajaca troche twardawe zawiezenie i niskie na traie faktycznie malo pali jak sie nie depta na gaz w miescie i korkach do 9 l ropy .troche slabe reflektory chociaz mam mocniejsze zarowki. teraz po nabiciu klimy i jej odgrzybieniu zepsula sie po tygodniu pracy .zepsuly sie mechanizmy podnoszenia przednich szyb. najpierw piszczaly przy podnoszeniu jak bylo cieplo az sie zablokowalyi recznie trzeba podciagac do gory lub nie otwierac. w sklepie nowy mechanizm kosztje 630 zl .zaczol zgrzytac przegob lewy wiec zostal wymieniony na orginal vw nawet nie byl taki drogi . rezta sprawje sie nienagannie . pozdrawiam
Powrót do góry
Andrzej R.

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: KIA RIO 2012 1.4 109 km wersja M
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 07 Gru 2011, 12:33
Temat postu:

Seat Altea 2.0 TDi


Witam nie będę opisywał bo wszystko sie zgadza z opisami jak powyżej, jest zadowolony z auta choć jest troche problematyczne i ma różne rodzaju usterki, to i tak bardzo fajnie i wygodnie się nim jeździ. Nie jest tani w utrzymaniu części troche kosztują.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Oceń swoje auto


SeatLeon

64 900

2016r.

60 091 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie

SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

SeatIbiza

25 900

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System