Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) problem z nawiewem ciepłego powietrza auto z climaticiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aka86

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): radomsko
Posiadane auto: Seat Cordoba 6L2 1.4 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Mar 2012, 17:13
Temat postu:

problem z nawiewem ciepłego powietrza auto z climaticiem


Witam,
od dłuższego czasu mam w swoim aucie, cordoba 6L2, problem z nawiewem ciepłego powietrza? sytuacja wygląda następująco w lato: przy włączonej klimatyzacji i nadmuchu zimnego powietrza w pewnym momencie zaczynało lecieć gorące powietrze. w tym momencie sytuacja się odwróciła i przy mrozach nagle zaczyna lecieć lodowate powietrze z nadmuchów. Sprawdziłem problem na postoju - widać pod deską mechanizm sterujący wszystkimi klapkami i działa jak najbardziej poprawnie. przekręcając pokrętło od temperatury widać ruch serwomechanizmu napędzającego klapkę zamykającą wlot zimnego / ciepłego powietrza ale w drodze tak jak wcześniej pisałem dzieją się niebywałe cuda...
Wiem, że z tym rozwiązaniem klimatyzacji były problemy w każdym aucie: skoda vw, seat więc może ktoś natknął się na taką sytuacja i podeśle mi jakieś mądre rozwiązanie.
Tak jak w lato nie było to aż tak bardzo dokuczliwe, tak teraz przy morzach kilkunastostopniowych zimne powietrze doprowadza mnie do granic:/
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sro 07 Mar 2012, 18:01
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) problem z nawiewem ciepłego powietrza auto z climaticiem


Sprawdz czujniki temp. systemu klimatyzacji.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
aka86

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): radomsko
Posiadane auto: Seat Cordoba 6L2 1.4 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Mar 2012, 10:04
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) problem z nawiewem ciepłego powietrza auto z climaticiem


szymekgd napisał:
Sprawdz czujniki temp. systemu klimatyzacji.



w weekend trochę pogrzebałem przy aucie i wydaje mi się że temat dotyczy czegoś innego niż czujnika klimatyzacji, sprawa po oględzinach wygląda następująco: układ chłodzenia wygląda na cięgle zapowietrzający się, odpowietrzałem go i wszystko wracało do normy, leciało ciepłe powietrze z nagrzewnicy i auto szybko przełączało się na gaz - Zapomniałem dodać w szereg z nagrzewnicą wpięty jest parownik od lpg. Ale po przejechaniu kilku kilometrów wszystko wraca do stanu wyjściowego z nawiewów leci zimne powietrze a w zbiorniku wyrównawczym przybywa płynu. Nie wiem czy powodem tego nie będzie zapchana nagrzewnica - gdy silnik się nagrzeje płyn leci w chłodnice bo ma lżej. czy ktoś miał podobny przypadek albo wie co może być przyczyną tego problemu
Powrót do góry
aka86

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): radomsko
Posiadane auto: Seat Cordoba 6L2 1.4 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 08:19
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) problem z nawiewem ciepłego powietrza auto z climaticiem


Witam,
widzę że temat troszkę poszedł w odstawkę lecz niestety problemu nie udało mi się wyeliminować wiec troszkę go odświeżę. Nadal sytuacja pojawia się w najmniej spodziewanych momentach, jadąc autem nagle z nawiewów zaczyna lecieć zimne powietrze mimo ustawienia pokrętła temp na max. po otwarciu maski płyn w zbiorniku zapełnia jego całą przestrzeń:/ nie wiem czy dzieje się tak gdyż blokuje się przepływ płyny w parowniku czy w chłodnicy. może ktoś podrzuci pomysł czy może przerobić nagrzewanie parownika i wstawić go równolegle z nagrzewnicą - może to coś zmieni? choć od 5 lat wszystko działało bez zarzutów... czy może gaz z parownika dostaje się do układu chłodzenia i wypycha płyn - jakaś uszczelka uszkodzona w parowniku, choć nie wiem czy jest to możliwe bo nie wiem jak wygląda przepływ płynu przez parownik... może ktoś podzieli się troszkę wiedzą w takim temacie - będę wdzięczny bo nie wiem co robić.
Powrót do góry
drynio1975

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: 2003 115 BRUTAL KM ALHAMBRA
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 05 Kwi 2012, 22:50
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) problem z nawiewem ciepłego powietrza auto z climaticiem


witwaj ,ja mam podobnie brak ogrzewania,pełen zbiorniczek wyrównawczy pynu ,dzisiaj poziom płynu wrócił do normy tyle tylko ,że jak odkręciłem korek to widoczne sąulatniające się bąbelki na 90% mam walniętą uszczelkę pod głowicą kwestia ile to może kosztować?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 05 Kwi 2012, 22:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aka86

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): radomsko
Posiadane auto: Seat Cordoba 6L2 1.4 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 07:49
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) problem z nawiewem ciepłego powietrza auto z climaticiem


myłeś że u mnie będzie to samo... koszt uszczelki nie wiem czy masz to samo auto ale w cordobie to ok 100-150zl w zależności czyja uszczelka. jeśli to będzie uszczelka planuję wymieniać ją samemu ale jak czytałem na forach to biorą sobie za coś takiego ok 300-500zl plus części (samo planowanie głowicy to ok. 100zl).
Tu moja prośba posiada ktoś może dobrego manuala lub jakiekolwiek informacje do wymiany upg w silniku 6L2.
Jeśli ktoś jeszcze podesłałby manuala do adaptocji silnika v68 bo po skanowaniu klimy doszły kolejne komplikacje - jeśli jest to gdzieś na forum to prosiłbym o link bo nie mogę nigdzie wyszperać. pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatExeo

32 000

2013r.

213 000 km

śląskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatIbiza

27 900

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System