Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) Usterka ad blue



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ostrich

Dyskutant



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: ALHAMBRA 2.0 TDI 170KM DSG, Sharan 2,8 V6 204KM automat highline 6-osobowy
Piwa: 5/1
Wysłany: Wto 28 Lut 2012, 17:59
Temat postu:

Usterka ad blue


Co moze powodowac ze wyskakuje mi komunikat "usterka ad blue - zasieg 32000 km". Po kazdym nastepnym uruchomieniem silnika zasieg drastycznie sie zmniejsza. Obecnie pokazuje 1200km. Zbiornik z plynem adblue jest prawie pelny, uzupelnilem do full-a jakies 600km temu jak mi sie to wyswietlilo poraz pierwszy. Teraz znow to samo. Czy ktos ma pomysl co jest nie tak?
_________________
Nie jestem filozofem, jak czegos nie wiem to pytam.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Ostrich

Dyskutant



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: ALHAMBRA 2.0 TDI 170KM DSG, Sharan 2,8 V6 204KM automat highline 6-osobowy
Piwa: 5/1
Wysłany: Wto 07 Sie 2012, 20:12
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Usterka ad blue


Problem rozwiazany. Luzna wtyczka na zbiorniku paliwa.
_________________
Nie jestem filozofem, jak czegos nie wiem to pytam.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Ostrich

Dyskutant



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: ALHAMBRA 2.0 TDI 170KM DSG, Sharan 2,8 V6 204KM automat highline 6-osobowy
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 17:01
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Usterka ad blue


Niestety, po jakims czasie usterka adblue wrocila. Po 2 latach eksploatacji samochodu i licznych odwiedzinach w serwise (KMJ Kaszubowscy - sprzedawca auta) system ADBLUE niestety nie dziala. Co prawda nie zapala sie juz lampka "check engine" i brak komunikatow o niskim stanie czynnika redukcyjnego, ale teraz za to nie ubywa plynu ADBLUE ze zbiornika. Samochod przejechal 25tys km od momentu zalania zbiornika do pelna i w dalszym ciagu ta sama ilosc pozostaje. Sprawdzalem w necie i konsultowalem z innymi wlascicelami takich samych aut, zuzycie czynnika redukujacego Adblue waha sie w granicach 1 litr na 1000km. Serwis KMJ Kaszubowscy oraz Iberia Motors (importer) odpisuja na moje interwencje negatywnie, zbywajac mnie slodka gadka i odsylaja od Annasza do Kajfasza. Przygotowuje sie obecnie do ekspertyzy rzeczoznawcy i sprawy cywilnej w sadzie. Chetnie podziele sie opinia o nowej Alhambrze jesli ktos jest zainteresowany.
_________________
Nie jestem filozofem, jak czegos nie wiem to pytam.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
scorpik77

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: SEAT ALHAMBRA
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Sty 2017, 11:15
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Usterka ad blue


Witam także posiadam alhambrę w lutym będzie miała rok obecnie od 1,5 tygodnia w serwisie problem adblue nikt nie zna powodu pojawienia błędu. Mało tego nikt nie wie jak go skasować, cały czas oczekuje odpowiedzi z centrali ponieważ serwis w moim mieście nie ma już pomysłów. Załamka auto za kupę kasy z którego nie mogę korzystać. Wszystkie elementy tego dziadostwa podobno zostały sprawdzone i są OK a błąd nadal występuje.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System