Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) podgrzewane lusterka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bekon

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁOMŻA
Posiadane auto: SEAT ALTEA 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 21:49
Temat postu:

podgrzewane lusterka


witam w mojej altei ostatno zauwazylem ze nie dzialaja podgrzewane lusterka, od czego zaczac usuwanie awarii, co mam robic co moze byc przyczna tego, i jeszcze jedno pytanie nie moge ustawic nadmuchu na nogi i zeby jednoczesnie nadmuch byl na szybe
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 23:17
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) podgrzewane lusterka


W sprawie grzania lusterek sprawdź najpierw bezpieczniki. W klimatyzacji masz wybór (mniej więcej tak jak piszę) albo grzanie na maksa tylko szyby (przycisk z grzaniem szyby przedniej) albo średnie ogrzewanie szyby (przycisk ze strzałką do góry) lub/i grzanie stóp (przycisk ze strzałką w dół) lub/i grzanie kabiny (przycisk ze strzałka w bok).
Powrót do góry
bekon

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁOMŻA
Posiadane auto: SEAT ALTEA 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Lut 2012, 19:36
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) podgrzewane lusterka


bezpieczniki sa wporzadku , jak wlaczam to szyba tylna grzeje a lusterka nie,gdzie dalej szukac przyczny
Powrót do góry
hoolioo

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Haga
Posiadane auto: Seat Altea XL 2.0 automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Lis 2012, 07:18
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) podgrzewane lusterka


Mam to samo. Pokretlo w tunelu srodkowym nastawione na grzanie lusterek dodatkowo wlaczam grzanie tylnej szyby a lusterka zimne. Czy szyba i lusterka maja jeden bezpiecznik?
_________________
Seat Altea XL 2.0 FSI Automat
Powrót do góry
anders22

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Toledo III 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Gru 2012, 16:43
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) podgrzewane lusterka


lusterka załaczają sie razem z tylną szybą, umnie jest to samo musze poszukac czy nie ma napięcia na stykach grzałki.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 07 Gru 2012, 16:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mar1

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Był Tolek II jest Altea XL 1.9tdi BXE
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 08:55
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) podgrzewane lusterka


anders22 napisał:
lusterka załaczają sie razem z tylną szybą, umnie jest to samo musze poszukac czy nie ma napięcia na stykach grzałki.


U mnie lusterka (lusterko bo jedno nie grzeje) załączają się niezależnie od włączonej szyby tylnej.
Powrót do góry
timig

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 277
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupia Kapitulna/Rawicz
Posiadane auto: Toledo III - 1,9 TDI - 2005 r.
Piwa: 31/4
Wysłany: Pią 04 Paź 2013, 11:52
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) podgrzewane lusterka


Zabieram się w końcu za wymianę lusterka zewnętrznego, coś jest w nim chyba złamane i nie składa się pomimo pracującego silniczka. Jako że lusterka są składane i regulowane elektrycznie natomiast nie są grzane zastanawiam się ile pinów ma kostka podłączeniowa?

jest okazja kupić niedrogo ładne całe lusterko 7 pinowe i się trochę pogubiłem, a może od razu pomyśleć nad grzanymi?

Może ktoś będzie miał jakieś doświadczenie z podłączanie lusterek i postara się mi wyjaśnić całą pinologię w poszczególnych typach lusterek?
Powrót do góry
piotrek1771

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 1.9 tdi 2004
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 23 Gru 2017, 09:25
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) podgrzewane lusterka


Temat stary ale brak rozwiązania.

Moje lusterka są 5 pinowe natomiast instalacja 7 pinowa.
Składanie lusterek działa tylko z panela na konsoli środkowej. Brak ogrzewania lusterek (być może uszkodzone).
Nie znam dokładnej historii samochodu, być może były już wymieniane na jakąś uboższą wersję.

Czy ma ktoś schemat instalacji? Chciałbym uzupełnić lusterka o funkcję grzania (dołożyć maty grzewcze) i być może składanie z pilota
Powrót do góry
jarek3251

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków
Posiadane auto: altea 1.6 8v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Lut 2018, 20:06
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) podgrzewane lusterka


piotrek1771 napisał:
Temat stary ale brak rozwiązania.

Moje lusterka są 5 pinowe natomiast instalacja 7 pinowa.
Składanie lusterek działa tylko z panela na konsoli środkowej. Brak ogrzewania lusterek (być może uszkodzone).
Nie znam dokładnej historii samochodu, być może były już wymieniane na jakąś uboższą wersję.

Czy ma ktoś schemat instalacji? Chciałbym uzupełnić lusterka o funkcję grzania (dołożyć maty grzewcze) i być może składanie z pilota

tez mam instalacje do lusterek na 7 pinów i tylko 5zajetych ale niemam podgrzewania , poradziles sobie z tym jakos kolego???
nigdzie nie moge znalesc schematu gdzie te 2 przewody z drzwi wedruja.dodam ze mam skladane lusterka tylko po przekreceniu galki od ustawiania lusterek ale nie ma w nie funkcji grzania jest tylko L 0 P i skladanie.sprawdzalem gdy wlacze podgrzewanie tylnej szyby to na tych wolnych przewodach przy lusterkach nie pokazuje sie zadne napiecie,co odpowiada za zalaczenie ??napewno jesten z tych 2 przewodów to masa ale gdzie idzie drugi ???moze vag-iem trzeba to jakos uruchomic???
altea 2005r 1.6 benzyna
Powrót do góry
piotrek1771

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 1.9 tdi 2004
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 15 Mar 2018, 23:45
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) podgrzewane lusterka


Też sprawdzałem te 2 wolne piny i napięcie się nie pokazuje nawet po włączeniu ogrzewania tylnej szyby. Zaprogramowałem vcds'em ogrzewanie lusterek ale nic to nie dało. Co do ogrzewania lusterek zamontowałem już maty grzewcze i wpiąłem się do wolnych pinów we wtyczce. W wolnym czasie rozbiorę drzwi i najprawdopodobniej wyprowadzę dodatkowy przewód z drzwi i wepnę się w zasilanie ogrzewania tylnej szyby. Wiązka najprawdopodobniej biegnie w progu drzwi kierowcy. Jak ogarnę temat z sukcesem to postaram się zrobić małą instrukcję
Powrót do góry
jarek3251

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków
Posiadane auto: altea 1.6 8v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Mar 2018, 18:12
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) podgrzewane lusterka


piotrek1771 napisał:
Też sprawdzałem te 2 wolne piny i napięcie się nie pokazuje nawet po włączeniu ogrzewania tylnej szyby. Zaprogramowałem vcds'em ogrzewanie lusterek ale nic to nie dało. Co do ogrzewania lusterek zamontowałem już maty grzewcze i wpiąłem się do wolnych pinów we wtyczce. W wolnym czasie rozbiorę drzwi i najprawdopodobniej wyprowadzę dodatkowy przewód z drzwi i wepnę się w zasilanie ogrzewania tylnej szyby. Wiązka najprawdopodobniej biegnie w progu drzwi kierowcy. Jak ogarnę temat z sukcesem to postaram się zrobić małą instrukcję

Zrób zdjęcia gdzie się wpinałeś w tym słupku itd!! Tak żeby dla potomnych zostało!bo będę robił i ja to nie długo!!z góry dzięki!!
Powrót do góry
piotrek1771

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 1.9 tdi 2004
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 05 Gru 2018, 02:06
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) podgrzewane lusterka


W końcu udało mi się zamknąć temat montażu podgrzewania lusterek. Tak jak mówiłem, udało się tego dokonać bez wymiany przełączników, ponieważ podpiąłem się pod ogrzewanie tylnej szyby.

Potrzebne będzie m.in.:
- konektor męski nr 000979132E, szt. 2 (może się zdarzyć że przyda się więcej - brak na zdjęciu)
- konektor żeński nr 000979131E, szt. 6
- konektor żeński dostosowany do łapki maty grzewczej, np. 2,8 lub 4,8, szt. 4
- przewód 1 mm2: ok 8m (z zapasem)
- maty grzewcze



Poniżej postaram się zrelacjonować przebieg prac.

1. Montaż instalacji elektrycznej w lusterkach:
W moim przypadku lusterko posiadało 5 pinową instalację elektryczną. Kostka przy drzwiach była 7 pinowa. Dlatego do wiązki lusterka wprowadziłem dodatkowe 2 przewody. Zakończyłem je konektorami nr 000979131E umieszczonymi we wtyczce lusterka w miejscu brakujących 2 pinów, a z drugiej strony konektorami dopasowanymi do łączników z maty grzewczej.




2. Montaż mat grzewczych:
Z uwagi na to że stare lustra miałem trochę porysowane, zakupiłem nowe wyposażone w maty grzewcze. Pomimo delikatnego demontażu i postępowania zgodnie z instrukcjami, jedno lustro przy demontażu pękło więc opłaciło się kupić komplet.
Tak zmodyfikowane lusterko wróciło na samochód



3. Podłączenie się do przewodu ogrzewania tylnej szyby:
Kabel zasilający ogrzewanie tylnej szyby zlokalizowałem na słupku A. Konieczny jest demontaż plastikowej nakładki z klamką otwierającą maskę. W całej wiązce szukamy przewodu o jak największym przekroju. Przy pomocy miernika odnalazłem zasilanie na białym kabelku. Dolutowałem do niego dodatkowy przewód, który po rozdzieleniu na dwa, doprowadziłem do wtyczek drzwi po obu stronach samochodu. Na stronę pasażera doszedłem pod deską rozdzielczą.



4. Drzwi kierowcy:
Przewód zakończyłem jak wcześniej konektorem 000979131E i wprowadziłem w wolne miejsce we wtyczce drzwi. Nie zwróciłem nawet uwagi, że na wybranym przeze mnie pinie, od strony drzwi znajdował się już kabelek, który jak się okazało połączony był z wtyczką przy lusterku, a do którego podpiąłem matę grzewczą. Drugi przewód maty grzewczej miał bezpośrednie połączenie z masą drzwi więc obyło się bez rozbiórki drzwi. (ten kabelek na zdjęciu biegnący obok wtyczki to nie mój – ktoś już tu grzebał, od alarmu chyba) Po włączeniu ogrzewania szyby lustro kierowcy robiło się ciepłe. Działa.


5. Drzwi pasażera:
Jak wcześniej, przewód z konektorem wprowadziłem w wolne miejsce we wtyczce. Tym razem nie było bezpośredniego połączenia z lusterkiem więc po rozbiórce drzwi wprowadziłem do wiązki drzwi dodatkowy kabelek zakończony dwoma męskimi konektorami o nr 000979132E. Połączenie z masą drzwi znów było w jednym z wolnych pinów wtyczki lusterka.


Po zmontowaniu drzwi pasażera prace zostały zakończone. Lusterka i szyba tylna grzeje. Przepraszam za małą ilość zdjęć ale działałem w pośpiechu. Mam nadzieję, że mimo wszystko komuś się przyda. Powodzenia.
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatIbiza

29 500

2014r.

196 000 km

śląskie

SeatLeon

64 900

2016r.

60 091 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie

SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System