Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 13:19
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


toronto, mowisz i masz, jezeli caly czas jest ogrzewanie (nie webasto itp.) to do sprawdzenia czujniki temp. G2 i G62, opisy sa w necie,jezeli nie masz dostepu do grupy instrumenty w vagu to czeka Cie mierzenie rezystancji w roznych temp., po diagnozie wymiana czujnika, albo termostatu i nie zadne podrobki tylko zakup w aso.
Jezeli ogrzewanie faluje to termostat do wymiany.
Termostat ma trzymac temp. 90st, jezeli tak nie jest to znaczy, ze nie zamyka sie do konca i caly czas plyn leci przez chlodnice.
Przy uszkodzonej pompie wody silnik bedzie sie przegrzewal.

Ile mozna pisac o uszkodzonym termostacie? To jest jedyny element odpowiedzialny za w/w sytuacje.

Jeszcze jedno, alhambra to ciezkie auto, czyli potrzeba duzej mocy do jej rozpedzenia, czyli silnik wydziela duzo ciepla, w benzynie, przy jej niskiej sprawnosci, to juz tragedia, a Ty piszesz, ze przy -10st. silnik nagrzewa sie po 10-12km, to moj diesel szybciej chwyta temp., wiec moze tez sprawdz termostat? A na nim koniecznie temp. otwarcia, bo moze masz wersje na rynek wloski, hiszpanski etc., a czytalem, ze tam (cieply klimat) termostaty byly z nizsza temp. otwarcia Wink
_________________
pozdr. Michal


Ostatnio zmieniony przez szymekgd dnia Sob 11 Lut 2012, 13:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 13:36
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


No i o to Kolego mi chodziło!! Sam,czujników nie jestem w stanie sprawdzić, skorzystam z pomocy fachowca. Po niedzieli napiszę jakie były efekty. Dzięki i pozdrawiam.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 13:44
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Nikomu nie bedzie sie chcialo tego sprawdzac, pierwsza wizyta to bedzie wymiana termostatu za ktory policza ok. 40zl, a w aso kosztuje ok.100zl.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 13:53
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


W pierwszym moim poście tego tematu napisałem, że wiele sugestii miałem, ale nie chciałem o nich pisać, aby nie naprowadzać, ani nic nie sugerować. Kiedyś mój mechanik, który serwisuje mi autko, zasugerował jakieś czujniki, ale go nie zrozumiałem. Później się z tego wycofał, mówiąc, żeby na razie jeździć. Jest naprawdę dobry w klockach "mechaniki" i pokrewnych. Myślę, że jak go lekko "przycisnę" to mi to zrobi. Dzięki!
Powrót do góry
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 21:02
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


kolego a sprawdź jeszcze czy bije ci powietrze w układ chłodzenia , odkręć korek od zbiorniczka wyrównawczego i popatrz czy idą bąbelki powietrza w płynie ? ja np. tak mam i tu mechanik jednoznacznie stwierdził ze wina uszczelki pod głowicą i że to tez może być przyczyną falującej temperatury bo do układu dostaje się powietrze . Niechaj się wypowie w tej kwestii mechanik z forum czy czasem nie jestem wprowadzany w błąd .

szymekgd - z tą cene 40 zł to jedynie chyba zamiennik lub "chińczyk" termostat , bo z tego co już się zdążyłem zorientować to oryginalny do alhambry około 90 zł .
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 21:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 22:24
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Na poczatek wymien korek od zbiorniczka, tylko 15zl, a potrafi czynic cuda Wink
Co do powietrza w ukladzie, nie jestem mechanikiem, ale przeciez to spaliny, mozna zrobic test na ich obecnosc w plynie celem potwierdzenia uszczelki, ktore maja bardzo wysoka temp, wiec skad wachania temp.??
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
fringo

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: seat altea 1.9tdi-2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 22:26
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Witam.
Miałem podobny problem, wskazówka od temperatury dziwnie się zachowywała,raz szła do góry,później spadała,ogólnie nie chciała dojść do 70 stopni.Wymieniłem termostat,bez zmian!Po podłączeniu do kompa wykazało trafiony czujnik temperatury silnika,po wymianie jest wszystko w porządku. A wolne nagrzewanie przy bardzo niskich temperaturach jest chyba wadą tych aut? Poprzednio jeździłem autami benzynowymi i problemów z nagrzewaniem i ogrzewaniem nie było! Pozdr!!!Jeżdzę Seatem Altea 1.9tdi.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 22:55
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


TDI bedzie sie dlugo nagrzewal przy niskich obrotach, teraz jest db pora na organoleptyczne sprawdzenie Wink
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
kris21

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzych
Posiadane auto: seat alhambra rok 99 AFN
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 00:37
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Dziękuję wszytskim za tak bardzo duże zainteresowanie tematem, widzę iż temat na czasie i nie ja tylko posiadam tego typu problem.Kolego fringo czujnik raczej sprawny na Vagu pokazuje identycznie jak wskazówka w zegarach temperatury, w silniku niema błędów czujnika.Jak jade w dłuższą trase np 200km to silnik nagrzewa się do tem 90stopni i trzyma temperature, ale jak jeżdżę po mieście to nieidzie go nagrzać nawet do temp 70stopni , ojciec ma opla vectre jest tak samo chyba temperatura bardzo niska na zewnątrz na to nie pozwala ogólnie diesle ciężko zagrzać co innego benzyna z tym niema problemu, wrazacjąc do termostatu autoryzowane serwisypolecają termostat WAHLER z tą i ten zamontowany jest w moim seacie na starym sinik był niedogrzany dochodził do tem 85stopni i koniec teraz jest ok ale po dłuższej jeździe. Założyłem ten temat by dowiedzieć się czy tak powinno być jak opisałem tzn duże wahania temperatury po dodaniu gazu czytaj pierwszy wątek.Termostat na 100% sprawny ale jak pisałem mam niedziałające webasto a tam też dochodzi płyn chłodniczy z tego co mi wiadomo.
Wymienię jeszcze korek od zbiorniczka płynu chłodniczego na wszelaki wypadek jak zasugerował jeden z dyskutantów .Uszczelka pod głowice jakby była uszkodzona to bym miał olej w zbiorniczku płynu chłodzącego lub więcej oleju w misce olejowej a jest ok.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 01:13
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Kolego Kris , dzięki za podsumowanie, czekam jeszcze na Kolegę Elraf, który chyba podsumowuje nasze wypowiedzi. Chcę, tylko przypomnieć, że ja mam właśnie benzynę, a nie diesla. Myślę, że "nasz" problem pomoże innym kolegom. A ,jak będę po diagnostyce swego autka, to , też dołożę tę wiedzę, co do czujników. Póki co, piwko dla Krisa!!!!!!!!
Powrót do góry
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 15 Lut 2012, 23:21
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


autko stoi u mechesa i czekam na wieści , ma być gotowy do piątku najpóźniej , większy test w sobotę ruszam w niewielką trasę 220 km .

kolego kris , w sprawie uszczelki pod głowicą nie koniecznie takie objawy są zawsze jak napisałeś ".Uszczelka pod głowice jakby była uszkodzona to bym miał olej w zbiorniczku płynu chłodzącego lub więcej oleju w misce olejowej a jest ok." , wszystko zależy w którym miejscu puszcza uszczelka , jednym właśnie z objawów jest zbyt duże ciśnienie w układzie chłodzenia = bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym = puchnące węże = czasem wywala płyn z układu w najsłabszym miejscu a tym najczęściej jest nagrzewnica .( ogólnie problemy z układem chłodzenia a co z tym idzie można nie dojść ładu z ogrzewaniem i temperatura silnika , bo non stop dostaje się powietrze spaliny ) Poprawcie mnie jeśli się mylę Smile .
Powrót do góry
gadu-gadu
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 00:12
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


A, mój mechanik złapał zapalenie płuc i póki co, zadna praca przy moim aucie nie wchodzi w rachubę. Evil or Very Mad
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 08:56
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


elraf, z uszczelka sie nie mylisz,jest duzo mozliwych objawow,ktore wystepuja w roznych kombinacjach,a wszystko zalezy od tego jakie kanaliki znajduja sie w poblizu jej uszkodzenia.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 21:33
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Witam
Koledzy więc sprawa wygląda tak , dokładnie było tak jak meches mówił , dmuchnięta uszczelka na 2 cylindrze , przedmuchiwało do kanału z płynem chłodzącym i powstawało ciśnienie które było za wszystkie problemy z ogrzewaniem i temperaturą odpowiedzialne. wczoraj odebrałem auto po wymianie uszczelki , planowaniu głowicy i sprawdzeniu szczelności ( na moje szczęście głowica szczelna oraz gniazda zaworów OK Smile ) , dziś zrobiłem nim już ponad 300 km i temperatura stoi pionowo jak h.... na 90 stopniach a w aucie sauna Smile . wszelkie dolegliwości z niedogrzaniem silnika i z temperaturą nadmuchu ustały . Pozdrawiam i życzę wszystkim żeby to była tylko uszczelka bo ponoć w tych wersjach lubiały pękać głowice .
Powrót do góry
gadu-gadu
Baton393

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): JAWORZE
Posiadane auto: Alhambra 1.9Tdi 2001r. Ibiza 2.0SDI 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Gru 2016, 13:13
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


No mnie kolega elraf teraz dobił. Mam podobny problem albo nawet identyczny i nie uśmiecha mi się bawić z głowica. Rolling Eyes
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Układ chłodzenia


SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatLeon

65 900

2017r.

87 000 km

śląskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System