Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kris21

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzych
Posiadane auto: seat alhambra rok 99 AFN
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 00:08
Temat postu:

dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Witam Szanownych forumowiczów.
Mam bardzo nietypowy problem przynajmniej mi się tak wydaje a mianowicie mam dziwne wskazania temperatury silnika tzn jak chodzi sobie na wolnych obrotach sinik nagrzewa się powiedzmy temperatura już doszła do 70stopni wtedy dodaję gazu(na biegu jałowym,dzieje się też tak podczas jazdy ) i temperatura dyrastycznie spada np do 50stopni nieraz poniżej silnik bardzo długo się nagrzewa po przejechaniu 13km osiąga ledwo 70 stopni , wymieniłem już 2 termostaty (WAHLER)myśląc że jest on przyczyną tak dziwnego zachowania się wskaźnika temperatury ale nic to nie pomogło, wreście podłączyłem pod vag-com by sprawdzić czy wskazania wskaźnika na desce rozdzielczej są prawidłowe i są prawidłowe vag pokazuje dokładnie jak wskaźnik (myślałem że deska szwankuje kiedyś miałem zimne luty i wskaźnik też wariował ale wtedy opadał do zera i się nie podnosił) w samochodzie mam na wyposarzeniu webasto niestety nie działa mi tzn uruchamia się ale nie odpala piecyk leci tylko zimne powietrze chiałem wymienić świece w piecyku ale nie wiem za bardzo jak się do niej dostać.
Powiedzcie mi koledzy czy w waszych seacikach jest tak samo czy z moim jest coś nie tak, jak było ciepło wsio było ok usterka nastąpiła gdy przyszły mrozy mocne.
Powrót do góry
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 00:23
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


kolego mam to samo i dokładnie z tym problemem walczę , z jedną różnicą u mnie webasto działa , robi się ciepło ale temperatura silnika dalej wariuje , a jak stanę na parkingu to potrafi spaść w ciągu 2 minut do 50 stopni z 90-ciu. we wtorek oddaje auto do mechanika który ma to zrobić za wszelką cenę bo w sobotę wyjeżdżam z dziećmi na ferie i nie chce by były jakieś problemy "grzewcze"
Powrót do góry
gadu-gadu
kris21

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzych
Posiadane auto: seat alhambra rok 99 AFN
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 00:30
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Ale mi spada temperatura tylko gdy dodaję gazu !!! gdy stoję to samochód się nagrzewa i wskazania temperatury są prawidłowe!!
W twoim przypadku chyba jest prawidłowo tak samo ma kolega w polo uturbionym i jest ok.
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 00:42
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Panowie ja mam silnik2,0 bez turbo /wiadomo/ i mam podobnie co kolega kris21. Przy temp. -10 muszę przejechać ok. 12/15 kilometrów, aby chwycił temp.90
Różne sugestie mi przychodziły do głowy, co jest nie tak. W końcu doszedłem do wniosku, że chodzi najpierw na małym obiegu, aby zagrzać silnik. My chcemy ciepełko w autku więc puszczamy ogrzewanie /zabieramy je silnikowi/, co powoduje spadki na wskaźniku. Dałem więc Sobie na luz , bo te typy chyba tak mają. Jeżeli się mylę /a chciałbym/, to nich napisze Ktoś fachowo i z doświadczenia w tym temacie.
Powrót do góry
kris21

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzych
Posiadane auto: seat alhambra rok 99 AFN
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 00:46
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Ale dlaczego jeśli chodzi na wolnych obrotach skaźnik się podnosi nawet wtedy gdy chodzi dmuchawa ? a dodaję gazu temperatura dyratycznie spada !! takie zachowanie moim zdaniem nie jet normalne ale też czekam na wypowiedz kogoś doświadczonego w tym temacie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 00:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 09:26
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


kris a wymieniałeś pompę wody ? wymieniałeś rozrząd ?
wiem że te modele mają wadliwą pompe wody , tzn mają jakieś tam źle wymyślone wirniki plastikowe które po długim czasie nie wymieniane lubią nie dawać już takiego ciśnienia jak powinne , u mnie też była pompa wody już bardzo zużyta tzn ten właśnie wirnik latał jak ........ między nogami . po wymianie ciśnienie się poprawiło i obieg płynu także ale dalej jest coś nie tak , więcej coś napisze w przyszłym tygodniu po wizycie u mechanika , powiedział że nie spocznie puki tego nie naprawi .

no i dobrze było by byś naprawił webasto , też jest sprawą ważną bo tam jest druga pompka .
Powrót do góry
gadu-gadu
Piodor73

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat Alhambra 1.9TDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 12:13
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Nie mam za wiele z mechaniką,ale czy przypadkiem nie jest tak,że gdy silnik ma większe obroty to i pompa wody ma większą wydajność?A co za tym idzie płyn szybciej krąży w obiegu i temperatura spada?(takie luźne przemyślenia...)
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 16:29
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Piodor73, Twoje przemyslenia raczej nie ida we wlasciwym kierunku, szybkosc krazenia plynu powoduje mniejszy spadek, a raczej ustabilizowanie sie jego temp. poniewaz ilosc ciepla odbieranego przez chlodnice i nagrzewnice jest relatywnie mniejsza przy szybszym krazeniu.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 11:25
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


I chyba o to chodzi. Czujnik temperatury cieczy chłodzącej jest na jej wylocie z głowicy. Licząc, że przy niskich obrotach silnika pompa ma mała wydajność płyn przepływając wolno przez silnik nagrzewa się do wysokiej temperatury. Po dodaniu gazu płyn zaczyna szybciej płynąć a więc nagrzeba się do mniejszej temperatury. Pozostaje do rozważenia kwestia ilości ciepła oddawanego przez silnik i ilości ciepła pobieranego przez nagrzewnicę.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 12:07
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Zakladajac,ze sprawnosc silnikow jest duzo nizsza od 100% i wytworzona przez silnik energia jest wydzielana w postaci ciepla, to zawsze bedzie jej wiecej (przy ustabilizowanych warunkach) pomimo przekazywania do nagrzewnicy, chlodnicy itp., tak przynajmniej mi sie wydaje.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 12:24
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Panowie Szymek i Ernestowski z szacunkiem dla Waszych wypowiedzi!!, ale My z kolegami wyżej czekamy na wypowiedzi konkretne, a nie analizy i domniemania, nie o to nam chodzi w tym wątku. Pozdrawiam
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 12:39
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


toronto napisał:
My z kolegami wyżej czekamy na wypowiedzi konkretne, a nie analizy i domniemania,


No to pięknie dziękujesz kolegom za zainteresowanie tematem , z takim podejściem to ja wątpię czy jeszcze ktoś będzie chciał cokolwiek napisać w tym wątku.
Czasem najmniej prawdopodobne rozwiązania okazują się najbardziej trafne. Poza tym większość problemów jest rozwiązywana metodą prób i błędów , więc uważam że każda wskazówka może doprowadzić do wyjaśnienia zaistniałego problemu.A z twojej wypowiedzi wnioskuję ze najlepiej było by gdyby ktoś podał Ci na tacy gotowe rozwiązanie albo wręcz przyjechał i naprawił usterkę i inne porady są Ci nie potrzebne.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 12:50
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Kolego Ned. Przeczytaj dokładnie trzy pierwsze posty tego wątku. Analizy, przypuszczenia, domniemania, nie rób tak,bo uszkodzisz itp. nic nie pomagają. Chodzi o tę tacę jak napisałeś, ale nie o przyjazd i naprawę. Jesteś moderatorem i dobrze wiesz ile podobnych wątków już napisano w podobnym tonie z których nic nie wynika, o czym można się dowiedzieć z opcji "szukaj" Poza tym nikogo nie chciałem urazić, zniechęcić do wypowiedzi, lecz wskazać meritum-stricte tematu /vide mój ostatni post/ Szkoda tylko, że zabierając głos w tym wątku nie wnosisz właśnie tego czego oczekujemy. Pozdrawiam
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 13:02
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


Kolego @toronto, jak widać z wypowiedzi to nikt z czytających się nie spotkał z takim problemem, więc postanowiliśmy przeanalizować zasadę działania układu chłodzenia i w ten sposób wyszukać potencjalne możliwości wystąpienia takiej sytuacji, jaka wystąpiła u Ciebie. Wydaje mi się, że właśnie w ten sposób postępują inteligentni ludzie. Gotowe rozwiązania możesz uzyskać tylko od osób, które spotkały się z danym problemem lub od osób, które wkuły na pamięć instrukcję serwisową - jeśli obejmowała ona dany problem.
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 13:18
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) dziwne wskazania temeratuty silnika (wachania)


No cóż, czyżbym "otworzył puszkę pandory?" Kolego ernestowski zgadzam się z Twoim tokiem rozumowania.Jednak biorąc pod uwagę to, że wiele już napisano w tym temacie na forum, ale nie zakończyło się to rozwiązaniem problemu, oczekuję /będę mówił teraz za siebie/, tak jak napisał Kolega NED "podania na tacy",a nie powielania tego, co przy wielu markach aut opisywano. Są też na forum koledzy, będący zawodowymi mechanikami i myślę, że któryś z nich rozwiąże ten problem. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Układ chłodzenia


SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System