Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) ogrzewanie faluje ciepło zimno , plus problem z temp. silnik


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 31 Sty 2012, 21:42
Temat postu:

ogrzewanie faluje ciepło zimno , plus problem z temp. silnik


Witam
Nie wiem czy temat był i czy dobrze go umieszczam , z mojego przeglądania temat chyba był podobny bo kolega opisał błąd z klapką , u mnie doszedł jeszcze jeden objaw , postaram się to łopatologicznie opisać .

Mianowicie : naprawiałem ostatnio w jednej z krakowskich firm webasto i do tego wyskakiwał mi błąd na klimatroniku , okazało się że to silniczek od klapki pobierającej powietrze z zewnątrz ( chyba) pan który sie tym zajmuje zapytał czy wymieniamy czy zostawiamy w pozycji otwartej , mówił że do wymiany trzeba cały kokpit rozebrać i koszt silniczka jest mniejszy od wymiany bo tam żeby to wymieniać trzeba cały kokpit ściągać , więc pozostawiliśmy w pozycji otwartej , i teraz pytanie czy to może być powodem że jak jadę to dmucha mi ciepłym i przez chwile zimnym i tak co jakiś czas ? dodam że temperatura silnika raz na pół godziny jazdy lekko spadnie może z jakieś 10 stopni , a teraz jak przyjechałem stanąłem na parkingu to zjechała do 50 stopni sama na postoju , dla mnie to dziwne , i teraz nie wiem czy wymieniać termostat , czy zacząć od tego silniczka jednak , bo chyba to będzie przyczyną tego nie dogrzanego auta , bo wcale aż tak ciepło nie jest w kurtce trzeba jechać przy -13 stopniach na zewnątrz .
Powrót do góry
gadu-gadu
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 14:39
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) ogrzewanie faluje ciepło zimno , plus problem z temp. silnik


hmm nikt nie napisze jak mniej więcej ma w swojej alhambrze z temperaturą ? czy dmucha bardzo ciepłym , czy letnim itd , już by mi to coś pomogło a tak nie wiem czy mam ok , i tak jest we wszystkich czy coś jest zrąbane i czego mam szukać , nie wiem czy nagrzewnica zapchana , czy coś co steruje podawaniem płynu na nagrzewnice szwankuje czy webasto dalej nie tak , nie wiem od czego zacząć a jak pojadę do mechesa to pewnie chciałby wszystko zrobić i sprawdzić żeby jak najwięcej kasy wziąć .
Panowie pomóżcie co i napiszcie jak z temperaturą u was w aucie np na trasie powyżej 50 km czy da się jechać np w sweterku czy jest lipa i w kurtce , coś już będę wiedział bo nie chce bez powodu rozgrzebywać i szukać dziury w całym .

ps. a tak poza tym to widzę że przeglądających jest sporo ale już coś napisać to ho ho ile roboty i się już nie chce .
Powrót do góry
gadu-gadu
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 15:44
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) ogrzewanie faluje ciepło zimno , plus problem z temp. silnik


Sprawdz weze na chlodnicy, skoro faluje temp silnika to moze termostat puszcza/niedomyka sie. Nie wiem jak jest poprowadzone powietrze z zewn., jezeli jednak klapka jest caly czas otwarta to istnieje chyba mozliwosc, ze zimne powietrze schladza nagrzewnice, a ta odbiera cieplo z ukladu?
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 22:50
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) ogrzewanie faluje ciepło zimno , plus problem z temp. silnik


Chętnie bym Ci odpowiedział, ale Alę mam w benzynie 2,0. U mnie nie ma takich rzeczy jak dogrzewacz,webasto. Powiem tyle, przy temp. -15 muszę przejechsć ok. 8 km, aby temp. weszła na poziom ok.80 stopni. Ogrzewanie jest wtedy jako-tako. Pozdrawiam.
Powrót do góry
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 08:44
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) ogrzewanie faluje ciepło zimno , plus problem z temp. silnik


Witam
Odbieram zaraz auto od mechanika bo zostawiłem na wymianę rozrządu a co z tym idzie i pompy ( dzwoniłem wczoraj do niego i mówił że pompa była masakra , powykręcane łopatki miała czy coś takiego ) może to właśnie też ta pompa była jedną z przyczyn bo małe ciśnienie podawała i za wolno krążył płyn w obiegu a co z tym idzie szybko powietrze schładzało płyn będący w chłodnicy i nagrzewnicy i przy tym głupiał też termostat , no nic wszystko się dziś okaże , jak coś to wymienię tez termostat na nowy żeby było pewne , a koszt nie jest wielki .
wszystko opisze po zakończonej sprawie , mam nadzieje że się uda bo nie wyobrażam sobie całej rodzinki z dziećmi w trasie 350 km i cały czas w kurtkach Sad .
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 08:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 09:46
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) ogrzewanie faluje ciepło zimno , plus problem z temp. silnik


Tak więc po odebraniu auta po wymianie rozrządu jest tak jakby lepiej , tzn teraz dmucha ciepłym prawie cały czas , na 60 km raz tylko dmuchną dosłownie przez minute zimnym i w tym właśnie momencie temperatura wskoczyła na 90 stopni , a tak cały czas faluje pomiędzy 70 a 85 a po zjechaniu na parking i chwilowej pracy silnika na parkingu spada do 50 stopni , ale nawiew cały czas dmucha ciepłym . Czyli co Koledzy zostaje jednak jeszcze termostat ?
Pytanie do kogoś kto ma jakąś alhambre albo galaxiaka czy sharana z webastem , czy u nich jest tak samo czy jednak temperatura stoi stale na 90 stopni ?

i pytanie 2 : mechanik sugeruje jeszcze problem z uszczelką pod głowicą , mówi że przedmuchuje do układu chłodzenia i w obiegu pojawia się powietrze które krąży w obiegu i jak jest na nagrzewnicy to wtedy chwilowo dmucha zimnym , no i siłą rzeczy termostat też wariuje , no ale czy tak może być ? czy możecie się wypowiedzieć w tym temacie ?
wiem że jak otworze zbiorniczek wyrównawczy to bulgocze w obiegu i ciśnienie jest spore aż trochę płynu wypływa ze zbiorniczka jak go otwieram .
Powrót do góry
gadu-gadu
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 18:04
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) ogrzewanie faluje ciepło zimno , plus problem z temp. silnik


jednak w przyszłym tygodniu czeka mnie wymiana termostatu , dziś przejechałem po wcale nie wielkim mrozie bo jest około -9 stopni , zrobiłem z 10-15 km do tego auto pracowało jeszcze na parkingu i wskazówka od temperatury ani nie drgnęła , stała na 50 stopni . Sad a ciepłe powietrze leciało z kratek po 5 km .
Powrót do góry
gadu-gadu
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 15:28
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) ogrzewanie faluje ciepło zimno , plus problem z temp. silnik


Koledzy czy poprzez uszczelkę pod głowica tez mogę mieć problemy z temperaturą silnika i ogrzewaniem ? wczoraj mechanik zasugerował że nie ma sensu wymieniać termostatu bo na "jego wiedzę" jest do wymiany uszczelka pod głowicą i że to jest główną przyczyna moich problemów .
Co wy na to ?
Powrót do góry
gadu-gadu
Piodor73

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat Alhambra 1.9TDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 16:49
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) ogrzewanie faluje ciepło zimno , plus problem z temp. silnik


W moim przypadku problem z temperaturą silnika oraz nagrzewaniem wnętrza związany był z niesprawnym dogrzewaczem.Potrafiłem przejechać 20 km a temperatura nie przekroczyła 70 stopni(przy lekkim mrozie),a i tak wnętrze nie było dogrzane.Po uruchomieniu dogrzewacza silnik szybko łapie temperaturę a co najważniejsze mam w końcu cieplutko w środku.Miałem wymienić jeszcze termostat ale kolega mechanik wytłumaczył mi,że silnik TDI grzeje się wolniej dlatego temat jeszcze odpuściłem(co nie znaczy,że ma 100% rację)
Powrót do góry
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 00:18
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) ogrzewanie faluje ciepło zimno , plus problem z temp. silnik


ja mam webasto i ponoć sprawne , wydałem sporo kasy na usprawnienie go i przywrócenie do działania .
Powrót do góry
gadu-gadu
m1s

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strachocina/Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Alhambra 1,9 TDi 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 21:21
Temat postu:

ogrzewanie faluje ciepło zimno


Mam ten sam problem. Falujące ogrzewanie i temperatura.Zmieniłem termostat , pompę wody , odłączyłem tylną nagrzewnicę i żadnej poprawy.Webasto nie działa ale uważam ,że to nie problem,bo temperaturę łapie dość szybko.Jak mam 90 na silniku to przestaje grzać ale jak przytrzymam o na obrotach tak pomiędzy 2500 do 3000 obr/min to ponownie zaczyna grzać.
Zastanawiam się jeszcze czy to nie uszczelka pod głowicą.
Wiec moje pytanie do Ciebie czy wymiana uszczelki coś pomogła bo już nie mam pomysłów?
Powrót do góry
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 20 Lut 2012, 08:38
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) ogrzewanie faluje ciepło zimno , plus problem z temp. silnik


Witam .
Wkleję to co napisałem w innym temacie a wydaje mi się że z tym samym problemem . Mój został wreszcie naprawiony , i tu się niestety nie mylisz Sad to uszczelka :

"Witam
Koledzy więc sprawa wygląda tak , dokładnie było tak jak meches mówił , dmuchnięta uszczelka na 2 cylindrze , przedmuchiwało do kanału z płynem chłodzącym i powstawało ciśnienie które było za wszystkie problemy z ogrzewaniem i temperaturą odpowiedzialne. wczoraj odebrałem auto po wymianie uszczelki , planowaniu głowicy i sprawdzeniu szczelności ( na moje szczęście głowica szczelna oraz gniazda zaworów OK Smile ) , dziś zrobiłem nim już ponad 300 km i temperatura stoi pionowo jak h.... na 90 stopniach a w aucie sauna Smile . wszelkie dolegliwości z niedogrzaniem silnika i z temperaturą nadmuchu ustały . Pozdrawiam i życzę wszystkim żeby to była tylko uszczelka bo ponoć w tych wersjach lubiały pękać głowice ."
Powrót do góry
gadu-gadu
denis_k8b

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: seat alhambra ahu 90 km, 98 rok
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 20 Lut 2012, 08:47
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) ogrzewanie faluje ciepło zimno , plus problem z temp. silnik


wtiam. u mnie pomoglo calkowite odlaczenie dogrzewacza. bo nie stac mnie na kupno nowego. temperatura ok cieple leci nic nie skacze jest ok.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Pon 20 Lut 2012, 09:59
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) ogrzewanie faluje ciepło zimno , plus problem z temp. silnik


elraf, byly inne objawy typowe dla przedmuchanej uszczelki czy tylko "wariujaca" temperatura? Jezeli nie to byc moze po prostu mechanik zarobil sobie extra kase...
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
m1s

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strachocina/Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Alhambra 1,9 TDi 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 20 Lut 2012, 17:21
Temat postu:

ogrzewanie faluje ciepło zimno


Dzięki wszystkim i miłej jazdy w ciepły autku.
Jak uporam się z usterką to dam znać co to było

Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System