Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
metal69

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): madryt
Posiadane auto: seat cordoba 1.9 stela
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 17:33
Temat postu:

nie odpala


Witam. mam seata cordobe rok 2000 silnik 1.9 SDI bez turba . podczas jazdy mialem wcisniety pedal gazu na maxa a silnik maksymalnie dochodzil do 3 tys obrotow i przerywal (odczucie podobne jak przy wciskaniu i odpuszczaniu pedalu gazu . przyspieszenia byly krotkotrwale ok 2-5 sekund i tyle samo trwal spadek mocy ) po przejechaniu ok 20 km silnik zgasl przy predkosci 110km/h i jednoczesnie zaswiecila sie tylko kontrolka oleju . wcisnalem sprzeglo kontrolka oleju zgasla i zapalila sie od akumulatora. myslalem ze to rozrzad ale pasek jest ok . sprawdzilem walek od zaworow tez ok . wyczyscilem klemy i mase przy silniku sprawdzilem stacyjke i nic . silnik kreci ale nie odpala. myslalem ze to alternator ale nie moge sprawdzic dopoki nie odpale. bezpieczniki wszystkie dobre . czy mozliwe jest ze przeskoczyl zabek na pasku? (zawsze odpalany z kluczyka) nie widze zadnych znakow na kolach zebatych przy rozrzadzie. Jakies pomysly?

chcialem sie poprawic . nie odpalal bo akumulator byl slaby . podladowalem akumulator i odpalil. jednoczesnie zdjalem klemy z akumulatora i silnik pracowal dalej . po odpaleniu wydaje mi sie ze silnik pracuje glosniej ( jakby warczal ) i i czuc spaliny . nie wiem czy to efekt opisanej wyzej sytuacji czy cos jest nie tak . czy jesli przeskoczyl rozrzad o zabek mogla sie przestawic pompa paliwa ( dymu nie ma ale czuc spaliny mocno. tylko czemu mi zgasl podczas jazdy nagle. czy jesli podlacze pod komputer to cos wykaze?
Powrót do góry
dawid21101

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: Seat, Ibiza, 1.4 , 1995
Piwa: 35/17
Wysłany: Czw 19 Sty 2012, 19:15
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) nie odpala


po 1 to nie odłączaj nigdy klem od aku na odpalonym silniku widziałem jak facet tak zrobił i uwalił całą elektronikę w samochodzie ponoć stabilizator napiecia był uwalony.
po 2 to można by podłączyć pod komp (może coś wykaże) chociaż w tak prostym silniku nie bardzo sie ma co popsuć ja zacząłbym od wyczyszczenia EGR może pomoże ale napewno nie zaszkodzi jeśli nie to to kiedy wymieniałeś filtr paliwa???
_________________
Piwo to jest życia smak.....
Powrót do góry
maja21017

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): jawor
Posiadane auto: cordoba vario tdi 2001 ALH
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2013, 13:12
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) nie odpala


jak pisal kolega,filtr paliwa moze byc zabity,filtr powietrza kiedy byl wymieniany??
_________________
Nie moc silnika,a technika,czyni zawodnika. Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatLeon

44 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie

SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System