Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
metal69

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): madryt
Posiadane auto: seat cordoba 1.9 stela
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 17:33
Temat postu:

nie odpala


Witam. mam seata cordobe rok 2000 silnik 1.9 SDI bez turba . podczas jazdy mialem wcisniety pedal gazu na maxa a silnik maksymalnie dochodzil do 3 tys obrotow i przerywal (odczucie podobne jak przy wciskaniu i odpuszczaniu pedalu gazu . przyspieszenia byly krotkotrwale ok 2-5 sekund i tyle samo trwal spadek mocy ) po przejechaniu ok 20 km silnik zgasl przy predkosci 110km/h i jednoczesnie zaswiecila sie tylko kontrolka oleju . wcisnalem sprzeglo kontrolka oleju zgasla i zapalila sie od akumulatora. myslalem ze to rozrzad ale pasek jest ok . sprawdzilem walek od zaworow tez ok . wyczyscilem klemy i mase przy silniku sprawdzilem stacyjke i nic . silnik kreci ale nie odpala. myslalem ze to alternator ale nie moge sprawdzic dopoki nie odpale. bezpieczniki wszystkie dobre . czy mozliwe jest ze przeskoczyl zabek na pasku? (zawsze odpalany z kluczyka) nie widze zadnych znakow na kolach zebatych przy rozrzadzie. Jakies pomysly?

chcialem sie poprawic . nie odpalal bo akumulator byl slaby . podladowalem akumulator i odpalil. jednoczesnie zdjalem klemy z akumulatora i silnik pracowal dalej . po odpaleniu wydaje mi sie ze silnik pracuje glosniej ( jakby warczal ) i i czuc spaliny . nie wiem czy to efekt opisanej wyzej sytuacji czy cos jest nie tak . czy jesli przeskoczyl rozrzad o zabek mogla sie przestawic pompa paliwa ( dymu nie ma ale czuc spaliny mocno. tylko czemu mi zgasl podczas jazdy nagle. czy jesli podlacze pod komputer to cos wykaze?
Powrót do góry
dawid21101

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: Seat, Ibiza, 1.4 , 1995
Piwa: 35/17
Wysłany: Czw 19 Sty 2012, 19:15
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) nie odpala


po 1 to nie odłączaj nigdy klem od aku na odpalonym silniku widziałem jak facet tak zrobił i uwalił całą elektronikę w samochodzie ponoć stabilizator napiecia był uwalony.
po 2 to można by podłączyć pod komp (może coś wykaże) chociaż w tak prostym silniku nie bardzo sie ma co popsuć ja zacząłbym od wyczyszczenia EGR może pomoże ale napewno nie zaszkodzi jeśli nie to to kiedy wymieniałeś filtr paliwa???
_________________
Piwo to jest życia smak.....
Powrót do góry
maja21017

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): jawor
Posiadane auto: cordoba vario tdi 2001 ALH
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2013, 13:12
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) nie odpala


jak pisal kolega,filtr paliwa moze byc zabity,filtr powietrza kiedy byl wymieniany??
_________________
Nie moc silnika,a technika,czyni zawodnika. Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie

SeatAltea XL

14 800

2009r.

200 000 km

pomorskie

SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie

SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System