Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) 1,9 TDI dziwne szarpanie i metaliczny dzwiek



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Devilish

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Viersen
Posiadane auto: Seat Altea XL, 1,9 TDI (105 KM), 2007 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Kwi 2012, 09:28
Temat postu:

1,9 TDI dziwne szarpanie i metaliczny dzwiek


Witam wszystkich.
Pewnego ranka, dwa dni po ostrych mrozach zapaliły mi się kontrolki: motor i spiralka.Wymieniłem olej i czujnik ładowania przy turbo. Po kilku dniach znów zapaliła mi się kontrolka motoru, mechanik powiedział ze to przepływomierz ale zgasił ją komputerem i powiedział że mogę jeździć. Dwa dni później znów kontrolka, pomogła wymiana filtru powietrza i przeczyszczenie układu. Stopniowo przy puszczeniu nogi z gazu przy obrotach od 2 do 2,5 tys pojawił się dziwny metaliczny dźwięk, coś jak by metal o metal. Oprócz tego przy stałej prędkości 110 lub 120 km/h mam lekkie szarpnięcia ale bez utraty prędkości i ubytku na obrotach. Wymieniłem przepływomierz i filtr paliwa ale bez efektu. Niedawno doszedł dodatkowy dźwięk po puszczeniu nogi z gazu na 2,5 tys.(słychać też dziwny dźwięk z wydechu) i oprócz tego nie chce ciągnąć, tak jak by się turbo nie załączało. Po zdjęciu osłony dolnej pod silnikiem zauważyłem, że lekko gdzieś uchodził olej bo trochę brudny motor od spodu.
Już 6 mechaników oglądało mój samochód i nie bardzo wiedza o co chodzi. Miałem ściąganą rurę od IC (na niej był ślad oleju) i nie ma dziury, podłączany bylem do 3 komputerów (jeden z oryginalnym oprogramowaniem VW) i żadnych błędów poza awarią anteny i podgrzewania lusterka. Jedni mówią że to turbo (nie kopci i podobno zasysa powietrze), inni mówią że katalizator (czuć spaliny w aucie ale odpalam bez przeszkód i mogę jechać nawet 160km/h) . A ja się zastanawiam czy te wszystkie objawy są ze sobą połączone. Ma ktoś jakiś pomysł jak sprawdzić co to jest i jak temu zaradzić?
Proszę o pomoc.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Nie 22 Kwi 2012, 10:57
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) 1,9 TDI dziwne szarpanie i metaliczny dzwiek


Sprawdz turbine, a dokladnie lopatki czesci zimnej i goracej, mozesz poszukac filmikow na youtube z tymi dzwiekami i porownac ze swoim, w autach starszej generacji powodem, w wiekszosci przypadkow, byly kierownice turbiny.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatAltea XL

14 800

2009r.

200 000 km

pomorskie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System