Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Kontrolka EPS



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kerax

Dyskutant



Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg Dolny
Posiadane auto: Seat Altea 1,6 2004
Piwa: 2/5
Wysłany: Nie 01 Sty 2012, 18:45
Temat postu:

Kontrolka EPS


Witam wszystkich w Nowym Roku. Niestety, nowy rok rozpoczął się pechowo dla mnie, ponieważ zapaliła mi się kontrolka EPS. Wyczytałem w instrukcji, że to usterka silnika. Wiem, że to szeroki temat, muszę pojechać i zdiagnozować, ale może ktos podpowie co to może być. Pozdrawiam i życzę pomyslnosci w Nowym Roku.
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Nie 01 Sty 2012, 20:21
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Kontrolka EPS


niestety będziesz musiał podpiąć pod komputer,
Powrót do góry
aro121

Auto Maniak



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 535
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolodzieje
Posiadane auto: Altea Freetrack 2.0TDI 4X4
Piwa: 51/2
Wysłany: Sro 04 Sty 2012, 17:03
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Kontrolka EPS


Albo czujnik awaria albo czujnik brudny albo komputer do wymiany Smile
Powrót do góry
Martensgtx

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Seat Altea 1.2; 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lut 2012, 22:18
Temat postu:

Miałem ten sam problem EPC.


Miałem ten sam problem z EPC. Auto na gwarancji 1.2 TSI. Po wyłączeniu silnika i odczekaniu 5 min uruchamiałem samochód i EPC nie świeciło. Pierwsza wizyta w serwisie ASO w Bydgoszczy totalna zlewka. Skasowali błąd w kompie silnika i możesz pan jęździć. Niestety sytuacja z EPC zaczęła się powtarzać. Druga wizyta w ASO, próba wgrania nowego programu silnika - nie wchodzi. Informują, że zamawiają podkładkę pod sterownik zaworu turbiny i że mam dalej jeździć z wyskakującym EPC może ze 4 tygodnie aż podkładka przyjdzie z skąś. OK po 2 tygodniach montują podkładkę i wgrywają program do silnika. Usterka usunęta.
Z moich obserwacji wynika, że przyczyna EPC i przechodzenia silnika w tryb awaryjny był zawieszający się elektromechaniczny sterownik zaworu upustowego turbosprężarki, a naprawa polegała na włożeniu podkładki grubości ok 1,5 mm pod sterownik co spowodowało przesunięcie jego zerowego położenia. Co jest nowego w nowym programie silnika nie wiem. Na razie pomogło. Naprawa wykonana 3 dni temu. Samo działanie serwisu żenujące. Usprawnianie trwało od 12 stycznia do 24 lutego. Powinna być akcja serwisowa. Problem dotyczy wielu silników 1.2TSI.[/code]
Powrót do góry
kerax

Dyskutant



Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg Dolny
Posiadane auto: Seat Altea 1,6 2004
Piwa: 2/5
Wysłany: Sob 03 Mar 2012, 20:49
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Kontrolka EPS


Dziękuję za wszelkie informacje. Okazało się, że powodem była awaria czujnika pedału hamulca. Wymienili, na razie jest ok.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 03 Mar 2012, 20:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
blaze66

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Seat Altea 1.2 TSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Mar 2012, 12:46
Temat postu:

Pozałożeniu podkładki lipa powyżej 120 km/h na czwartym bieg


Ja chciałem załapać się na tą akcję warsztatową ale nie udało sie w ASO tego zrobić. Auto się klasyfikuje a warsztat nie umiał tego założyć prawidłowo. Powyżej 120 km/h na czwartym biegu samochód stracił moc. Zdjęto mi następnie tą podkładkę i jeżdżę dalej bez. Dziwna sprawa bo moja turbina łapie się na tą akcje. Dodam jeszcze, że zostałem potraktowany jak intruz w tym ASO.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Martensgtx

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Seat Altea 1.2; 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 22:24
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Kontrolka EPS


Do blaze66
A wgrali Ci nowy program do komputera silnika? Mnie z podkładką od razu wgrali. Jeżeli nie to może to być przyczyna, że silnik nadal nie jest sprawny. Dodam, że za pierwszym razem w ASO chcieli wgrać nowy program bez założenia podkładki (bo jeszcze nie mieli) ale nie dał się wgrać, wyskakiwał bląd.
Powrót do góry
blaze66

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Seat Altea 1.2 TSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 19:40
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Kontrolka EPS


Martensgtx napisał:
Do blaze66
A wgrali Ci nowy program do komputera silnika? Mnie z podkładką od razu wgrali. Jeżeli nie to może to być przyczyna, że silnik nadal nie jest sprawny. Dodam, że za pierwszym razem w ASO chcieli wgrać nowy program bez założenia podkładki (bo jeszcze nie mieli) ale nie dał się wgrać, wyskakiwał bląd.


Witam
No właśnie włożyli podkładkę bez programu o czym dowiedziałem się po awanturze jaką zrobiłem. Zgłosiłem im usterkę to, podkładka została wyjęta ale czynność serwisowa wpisana jako wykonana. Przy czwartym biegu powyżej 120 km/h silnik przestawał "ciągnąć". Powiedzieli mi, że muszę czekać na oprogramowanie. Co ciekawe po wykonaniu prac powiedzieli, że oprogramowanie wgrali co później okazało się inaczej.Pytanie jeszcze mam w jakim ASO robiłeś naprawę? Był to REISKI?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatAltea XL

14 800

2009r.

200 000 km

pomorskie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatLeon

42 900

2017r.

204 103 km

śląskie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System