Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Uszczelniacz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baobab

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Leon 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Gru 2011, 23:39
Temat postu:

Uszczelniacz


witam mam małe pytanie do kolegów fachowców iż po obejrzeniu silnika od spodu troche sie poci miedzy skrzynia a silnikiem i troche olej znika ale z praktyki wiedząc że 16v potrafią oleju troche wziąsc, ale po wymianie oleju niedawno zaczeło go jakby troche szybciej ubywac i pytanie takie czy wymiana uszczelniacza to załatwi, pocenie się i branie oleju z silnika??
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Pon 19 Gru 2011, 19:50
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Uszczelniacz


pewności niema że to akurat z silnika się leje, może też lać ze skrzyni, więc do póki nie wyjmiesz skrzyni się nie dowiesz, może jakiemuś mechanikowi uda się stwierdzić z czego się leje
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 20 Gru 2011, 00:01
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Uszczelniacz


No ale jak mu olej z silnika znika, to jak ze skrzyni? Jak poziom na bagnecie spada, to albo zjada silnik, albo właśnie gdzieś leje i tego trzeba się trzymać, tego właśnie trzeba szukać - skrzynię zostaw w spokoju. Jak Cię boli głowa to bierzesz krople miętowe na żołądek? Razz
Powrót do góry
baobab

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Leon 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Gru 2011, 03:06
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Uszczelniacz


a jak zjada silnik to co trzeba w nim robic by go nie zjadał jak by sie okazało że to nie uszczelniacz??
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 20 Gru 2011, 10:38
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Uszczelniacz


Przede wszystkim poznasz po tym, że będzie kopcił, ale nie koniecznie - szczególnie zauważalne przy dodawaniu gazu. Ale należy również wspomnieć, że producenci uważają, iż zjadanie niewielkiej ilości oleju przez niektóre silniki to norma i nie należy się tym przejmować. Natomiast jeśli zjawisko się nasila, trzeba by sprawdzić sprężanie na cylindrach (ciśnienie), jeśli coś by wskazywało na wadę, to wtedy robić próbę olejową.

Zwykle pożeranie oleju wiąże się ze zużyciem silnika, a przede wszystkim zużycia pierścieni uszczelniających tłokowych bądź gładzi w cylindrach - wtedy dochodzi do wzrostu ciśnienia w skrzyni korbowej i gazy wypychają olej przez uszczelki.

Generalnie to droga zabawa, trzeba by spolerować cylindry, zmienić pierścionki na tłokach - do tego musisz rozebrać praktycznie cały silnik, więc warto by było od razu zmienić uszczelką pod głowicą i zrobić jej planowanie. Polecam wpierw wyeliminować wycieki Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 20 Gru 2011, 10:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
baobab

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Leon 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Gru 2011, 15:35
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Uszczelniacz


no tak dokładnie jak piszesz kolego to i to słyszalem,zrobie ten uszczelniacz to przy okazji i sprzeglo mi wymienia bo juz sie konczy pomału, a brac to brał tam sobie zawsze tylko ostatnio tak po wymianie za szybko spadł ten olej i mnie to zaczeło denerwowac wiadomo kazdy by chciał miec wszystko na tip top porobione...
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 20 Gru 2011, 19:25
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Uszczelniacz


No jest jeszcze możliwość, że uszczelka pod głowicą poleciała, a wtedy to olej albo wykapuje na zewnątrz, albo idzie w układ chłodzenia - ale nie pisałeś nic o tym, żeby Ci się coś pojawiło w płynie. Na pewno zmieniłby kolorek Smile

Wiadomo, że się chce mieć wszystko git, ale ciężko to uzyskać przy używanym aucie ;/ Sam niestety to przerabiam i żeby doprowadzić samochód do 100% porządku, potrzebna by mi była inwestycja rzędu 3000zł - w porównaniu z wartością samochodu jest to niezbyt opłacalne Razz Jak dojdę co u mnie z tym olejem jest na rzeczy, to wtedy podejmę decyzję - jeśli będzie wszystko na 100% ok, to wtedy trzeba zrobić resztę i jeździć Smile
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Wto 20 Gru 2011, 22:02
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Uszczelniacz


jurcio6 napisał:
No ale jak mu olej z silnika znika, to jak ze skrzyni? Jak poziom na bagnecie spada, to albo zjada silnik, albo właśnie gdzieś leje i tego trzeba się trzymać, tego właśnie trzeba szukać - skrzynię zostaw w spokoju. Jak Cię boli głowa to bierzesz krople miętowe na żołądek? Razz


żeby wymienić uszczelniacz w skrzyni czy w silniku to i tak trzeba wyjąć skrzynię, a skoro leje na łączeniu skrzyni z silnikiem to pewnie bez tego się nie obejdzie, w dodatku wyciek może być powodem tego padającego sprzęgła
Powrót do góry
baobab

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Leon 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 02:18
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Uszczelniacz


stwierdzenie było takie że to olej ze skrzyni a nie z silnik po barwie i wogóle,a więc co pomoze zeby zapobiec temu wyciekowi??
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 09:54
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Uszczelniacz


Co miałem do powiedzenia, to już napisałem, ale tknęło mnie jedno - równolegle w topicu obok piszesz, że coś dzieje się z płynem chłodniczym. Zainteresowało mnie to od razu... i powiem Ci jedno - jeśli ubywa Ci zarówno płynu chłodniczego i oleju, to chyba głowica, a raczej jej uszczelka jest pierwszym miejscem, gdzie należałoby zerknąć... tak mi się przynajmniej wydaje, ale mechanikiem to ja żadnym nie jestem.

Przede wszystkim sprawdź dokładnie skąd masz ten wyciek. Może to, co skapnie, po prostu spływa niżej.
Powrót do góry
baobab

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Leon 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 14:31
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Uszczelniacz


usłyszałem też taką teorie ze warto by zmienić olej 5w40 na 10w40 ale i tez słyszałem żeby nie zmianiac i nie wiem co ta zmiana by miała wprowadzić bo olej i tak by znikał przecież,teraz na 10 000 tys. musze dolac z 2.5 litra więc nie wiem co robic czy ta uszczelkę pod głowicą sama?czy te pierscienie wymiecic z ta uszzcelka i czy to pomoze bez planowania głowicy?
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 15:17
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Uszczelniacz


Zmiana oleju na 10w40 moze przyniesc uszczelnienie ukladu - gestszy olej, ale to tylko leczenie objawowe. Uszczelka pod glowica i obowiazkowo planowanie glowicy, do tego pierscienie i zawory, robiac uszczelke masz silnik na wierzchu, wiec nie warto zrobic jak najwiecej.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
baobab

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Leon 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 17:12
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Uszczelniacz


a co z zaworami zrobic by trzeba?ile to planowanie głowicy może kosztować?uszczelka i pierścienie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatIbiza

25 900

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System