Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Przyciemnione wszystkie boczne szyby



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arkoz

Czytelnik



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Kwi 2008, 22:03
Temat postu:

Przyciemnione wszystkie boczne szyby


Czy przyciemnienie bocznych przednich szyb wiąże sie z duzym ryzykiem zatrzymania prze smerfów lub utraty dowodu rej. ?? tyle samochodów na ulicach jezdzi w calosci przyciemnionych ze meczylo mnie to pytanie ... \Pomijam marki typu Lexus czy Bmw i dymione fabrycznie szyby bo rozumie ze takie mogą być zgodne z przepisami.
Powrót do góry
Ortseam

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Cordoba 01' 1.9 TDI SPORT
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Cze 2008, 12:47
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnione wszystkie boczne szyby


mam ciemne szyby od paru lat i nawet jak mnie policja zatrzymała nie miałem problemów .
Powrót do góry
paweleq

Auto Maniak



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 568
Skąd jesteś (miejscowość / region): JG/Dolnośląskie
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.6i LPG, 1996
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 20 Lip 2008, 20:50
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnione wszystkie boczne szyby


Jeśli policja Cię zatrzyma masz (podobno) 15 minut na usunięcie usterki, czyli zerwanie tych folii (przednich) - chyba jest takie prawo, czy coś...

Właśnie dziwna sprawa z tymi fabrycznymi. Bo przecież można zaciemni do 50% przezroczystości, a to podobno jest nie widoczne praktycznie, a jak jest widoczne, nawet fabrycznie to i tak przecież te 50% się przekracza...
_________________
Wszystko o LPG: instalacja gazowa do samochodu
Powrót do góry
wyrzykVR

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2

Posiadane auto: Seat Leon 1.8 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Lis 2008, 23:39
Temat postu:

już to przeżyłem


no wiec szyby boczne musza miec przezroczystość 70 % i w obecnie "lepszych" autach wszystkie szyby maja taka wartosc Confused mi zabrali dowód bo na bocznych bylo tylko 30% przejrzystosci, jak tylko dostali sprzet do pomiaru w miescie szybko dalo sie zauwazyc ze nasza policja dziala ale oczywiscie nie zajmuje sie tym czym powinna Smile ale szyby przyciemnie i tak jeszcze raz Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
pluto

Dyskutant



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): uk
Posiadane auto: alhambra 19tdi ahu 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 19:08
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnione wszystkie boczne szyby


ja akurat nie mam tego problemu mam ciemne szyby i polska policja morze mi naskoczyc auto jest na tablicach uk ale mialem kiedys w polsce przyciemnione szybki i policja tez mnie za to ganiala ale jak tylko mnie zatrzymywali i mieli problem z moimi szybkami to grzecznie pytalem czemu ja mam miec biale szubki a komendant w swoim tico ma czarne i jego nie zatrzymacie po tych slowach dowodzik zostawal w mojej kieszeni a panowie tylko kazali cos z tym zrobic i doszlo do tego ze musialem obcielem pul foli a tylna czesc zostala bo to jest tak zebys widzil lusterko bez przeszkud
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 19:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mlody21

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): kwidzyn
Posiadane auto: seat toledo I 1.6ben+gaz 93r
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 29 Lip 2010, 20:52
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnione wszystkie boczne szyby


witam. ja mialem z przodu boczne i kazali zrywac..u mnie w miescie jezdzi piekny ford mustang.caly czarny lacznie z szybami z przodu..niestety dlugo nimi sie nie pocieszyl..juz ma biale:)
Powrót do góry
MosiuSR

Auto Maniak



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 867
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Seat Leon, Renault Clio, Seat Leon
Piwa: 183/0
Wysłany: Czw 29 Lip 2010, 22:50
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnione wszystkie boczne szyby


paweleq napisał:
Jeśli policja Cię zatrzyma masz (podobno) 15 minut na usunięcie usterki, czyli zerwanie tych folii (przednich) - chyba jest takie prawo, czy coś...


Bzdura, to czy pozwola ci zerwac folie na miejscu czy od razu zabiora dowod i wystawia mandat to tylko i wylacznie ich dobra wola.

paweleq napisał:
Właśnie dziwna sprawa z tymi fabrycznymi. Bo przecież można zaciemni do 50% przezroczystości, a to podobno jest nie widoczne praktycznie, a jak jest widoczne, nawet fabrycznie to i tak przecież te 50% się przekracza...



ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 31 grudnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
(Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262)

5. Szyby pojazdu:

4) przednie powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 75%, natomiast przednie boczne nie mniejszy niż 70%;

Dodam ze w Leonie przednie boczne szyby maja seryjnie przepuszczalnosc na poziomie 74-73% wiec co bys na ta szybe nie naklepil to dowod do zabrania. Nawet folia przezroczysta naklejona na szybe fabrycznie przyciemniona, przekroczy dopuszczalne 70%.
Powrót do góry
Dynol

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 771
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocek
Posiadane auto: Opel
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 08:38
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnione wszystkie boczne szyby


A ja szyby wypalalem piecowo - przednie boczne tez, posiadalem do tego atest ze niby wszystko ok. Po 2 latach szyby mi tak sciemnialy ze juz nie moge przejsc przegladu Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Tuning


SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatAltea XL

14 800

2009r.

200 000 km

pomorskie

SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System