Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Przyciemnione wszystkie boczne szyby



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arkoz

Czytelnik



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Kwi 2008, 22:03
Temat postu:

Przyciemnione wszystkie boczne szyby


Czy przyciemnienie bocznych przednich szyb wiąże sie z duzym ryzykiem zatrzymania prze smerfów lub utraty dowodu rej. ?? tyle samochodów na ulicach jezdzi w calosci przyciemnionych ze meczylo mnie to pytanie ... \Pomijam marki typu Lexus czy Bmw i dymione fabrycznie szyby bo rozumie ze takie mogą być zgodne z przepisami.
Powrót do góry
Ortseam

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Cordoba 01' 1.9 TDI SPORT
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Cze 2008, 12:47
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnione wszystkie boczne szyby


mam ciemne szyby od paru lat i nawet jak mnie policja zatrzymała nie miałem problemów .
Powrót do góry
paweleq

Auto Maniak



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 568
Skąd jesteś (miejscowość / region): JG/Dolnośląskie
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.6i LPG, 1996
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 20 Lip 2008, 20:50
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnione wszystkie boczne szyby


Jeśli policja Cię zatrzyma masz (podobno) 15 minut na usunięcie usterki, czyli zerwanie tych folii (przednich) - chyba jest takie prawo, czy coś...

Właśnie dziwna sprawa z tymi fabrycznymi. Bo przecież można zaciemni do 50% przezroczystości, a to podobno jest nie widoczne praktycznie, a jak jest widoczne, nawet fabrycznie to i tak przecież te 50% się przekracza...
_________________
Wszystko o LPG: instalacja gazowa do samochodu
Powrót do góry
wyrzykVR

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2

Posiadane auto: Seat Leon 1.8 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Lis 2008, 23:39
Temat postu:

już to przeżyłem


no wiec szyby boczne musza miec przezroczystość 70 % i w obecnie "lepszych" autach wszystkie szyby maja taka wartosc Confused mi zabrali dowód bo na bocznych bylo tylko 30% przejrzystosci, jak tylko dostali sprzet do pomiaru w miescie szybko dalo sie zauwazyc ze nasza policja dziala ale oczywiscie nie zajmuje sie tym czym powinna Smile ale szyby przyciemnie i tak jeszcze raz Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
pluto

Dyskutant



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): uk
Posiadane auto: alhambra 19tdi ahu 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 19:08
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnione wszystkie boczne szyby


ja akurat nie mam tego problemu mam ciemne szyby i polska policja morze mi naskoczyc auto jest na tablicach uk ale mialem kiedys w polsce przyciemnione szybki i policja tez mnie za to ganiala ale jak tylko mnie zatrzymywali i mieli problem z moimi szybkami to grzecznie pytalem czemu ja mam miec biale szubki a komendant w swoim tico ma czarne i jego nie zatrzymacie po tych slowach dowodzik zostawal w mojej kieszeni a panowie tylko kazali cos z tym zrobic i doszlo do tego ze musialem obcielem pul foli a tylna czesc zostala bo to jest tak zebys widzil lusterko bez przeszkud
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 19:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mlody21

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): kwidzyn
Posiadane auto: seat toledo I 1.6ben+gaz 93r
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 29 Lip 2010, 20:52
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnione wszystkie boczne szyby


witam. ja mialem z przodu boczne i kazali zrywac..u mnie w miescie jezdzi piekny ford mustang.caly czarny lacznie z szybami z przodu..niestety dlugo nimi sie nie pocieszyl..juz ma biale:)
Powrót do góry
MosiuSR

Auto Maniak



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 867
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Seat Leon, Renault Clio, Seat Leon
Piwa: 183/0
Wysłany: Czw 29 Lip 2010, 22:50
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnione wszystkie boczne szyby


paweleq napisał:
Jeśli policja Cię zatrzyma masz (podobno) 15 minut na usunięcie usterki, czyli zerwanie tych folii (przednich) - chyba jest takie prawo, czy coś...


Bzdura, to czy pozwola ci zerwac folie na miejscu czy od razu zabiora dowod i wystawia mandat to tylko i wylacznie ich dobra wola.

paweleq napisał:
Właśnie dziwna sprawa z tymi fabrycznymi. Bo przecież można zaciemni do 50% przezroczystości, a to podobno jest nie widoczne praktycznie, a jak jest widoczne, nawet fabrycznie to i tak przecież te 50% się przekracza...



ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 31 grudnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
(Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262)

5. Szyby pojazdu:

4) przednie powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 75%, natomiast przednie boczne nie mniejszy niż 70%;

Dodam ze w Leonie przednie boczne szyby maja seryjnie przepuszczalnosc na poziomie 74-73% wiec co bys na ta szybe nie naklepil to dowod do zabrania. Nawet folia przezroczysta naklejona na szybe fabrycznie przyciemniona, przekroczy dopuszczalne 70%.
Powrót do góry
Dynol

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 771
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocek
Posiadane auto: Opel
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 08:38
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnione wszystkie boczne szyby


A ja szyby wypalalem piecowo - przednie boczne tez, posiadalem do tego atest ze niby wszystko ok. Po 2 latach szyby mi tak sciemnialy ze juz nie moge przejsc przegladu Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Tuning


SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

65 900

2017r.

87 000 km

śląskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System