Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 14:55
Temat postu:

Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


Witam,
Moje autko z silnikiem 1.9TDI BJB 105 KM dość wolno się nagrzewa. Dziś sprawdzałem, że na osiągnięcie na zegarkowym wskaźniku temperatury silnika równej 90oC potrzebuje ok 10 km.
W tym czasie temperatura silnika wskazywana przez climatronic wynosi 70oC. Co prawda podczas dalszej jazdy wzrasta ona jeszcze, ale tylko do 81oC. Ponadto temperatura silnika wskazywana przez climatronic podczas postoju z włączonym silnikiem lub wolnej jazdy zaczyna spadać.
Czy robocza temperatura tego silnika wskazywana przez climatronic nie powinna być wyższa, np 90oC? Jeśli tak to czy najpierw wymieniać termostat czy czujnik temperatury?

Pozdrawiam
Powrót do góry
jack666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: była Altea 1,9tdi 2009 jest VW Sportsvan 2016; Mii 2014
Piwa: 21/0
Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 16:52
Temat postu:

Re: Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


ernestowski napisał:
Witam,
Moje autko z silnikiem 1.9TDI BJB 105 KM dość wolno się nagrzewa. Dziś sprawdzałem, że na osiągnięcie na zegarkowym wskaźniku temperatury silnika równej 90oC potrzebuje ok 10 km.
W tym czasie temperatura silnika wskazywana przez climatronic wynosi 70oC. Co prawda podczas dalszej jazdy wzrasta ona jeszcze, ale tylko do 81oC. Ponadto temperatura silnika wskazywana przez climatronic podczas postoju z włączonym silnikiem lub wolnej jazdy zaczyna spadać.
Czy robocza temperatura tego silnika wskazywana przez climatronic nie powinna być wyższa, np 90oC? Jeśli tak to czy najpierw wymieniać termostat czy czujnik temperatury?

Pozdrawiam


Mam identycznie, używam BXE 1,9 tdi na dojazdy po 5 km w jedną strone i wskażowka nawet nie osiaga 90 stopni. A jak stoi na wolnych obrotach to temperatura spada. Tak jest od nowości. Gdy temparatury były w okolicach -20 to nawet przy krótkich odcinkach z nawiewu nie leciało ciepłe powietrze. Taka jest uroda albo wada diesla.
Co prawda nie sprawdzałem wskazań temperatury na wyświetlaczu od klimatyzacji ale pewnie jest poodbnie jak u Ciebie.
Może jak sprawdze to napiszę.
Powrót do góry
pawlacz2010

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 148
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Accord 1,8i VI
Piwa: 5/10
Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 18:53
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


Koledzy,to normalka że przy 5 km się nie nagrzeje,zwłaszcza jak jedziecie w korku.

W moim Toledo III też się wolno nagrzewa w taką pogodę jak teraz....Diesel potrzebuje obrotów,można przejechać 15 km w korkach i nie złapie 90*C.lMożna stać na "luzie" 30-40 minut i się nie zagrzeje....


Uroki Diesla....
_________________
Zakup nowego samochodu to loteria,podobnie jak i z wyborem żony,i w jednym i w drugim przypadku nigdy nie wiesz jaki jest przebieg:)
Powrót do góry
aro121

Auto Maniak



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 535
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolodzieje
Posiadane auto: Altea Freetrack 2.0TDI 4X4
Piwa: 51/2
Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 19:13
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


Silnik diesla ma większą sprawność to i mniej ciepła oddaje. Na wolnych obrotach się nie nagrzeje. Możesz i 50 km zrobić ale jak jest zimno to na postoju zawsze wskazówka będzie opadała. Diesel to nie benzyna i z tym trzeba się pogodzić.

Aro
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 20:40
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


Witam,
Dziś po dłuższej jeździe udało mi się osiągnąć temperaturę 84oC. Potem przeprowadziłem test nagrzewania na postoju, w którym z drobnymi przygazówkami udało się osiągnąć 97oC. Przy tej temperaturze włączyły się wentylatory przy chłodnicy, więc czujnik temperatury jest raczej dobry. Następnie postawiłem auto i na wolnych obrotach temperatura spadła do 68oC i na tym poziomie się ustabilizowała. Czyli, w mojej ocenie, mogłoby to świadczyć o uszkodzonym termostacie, który otwiera się powyżej 68oC (powinien przy 87oC) lub o osiągnięciu równowagi termicznej.

Pozdrawiam,
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 20:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 11:30
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


I na 99% masz racje, ogrzewanie tez szwankuje? Inna mozliwosc to uszkodzony czujnik plynu. Mi auto po 8km i ogrzewaniu na 40% lapie temp. 90st. i trzyma, bez wzgledu na to czy jade, czy tez auto pracuje na jalowym, u ojca w tolku 5P i teraz altei rozgrzewa sie nawet szybciej, ale nie wiem czy przypadkiem nie siedza tam, wzorem np. golfa, swiece podgrzewajace.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 13:42
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


szymekgd napisał:
I na 99% masz racje, ogrzewanie tez szwankuje? Inna mozliwosc to uszkodzony czujnik plynu. Mi auto po 8km i ogrzewaniu na 40% lapie temp. 90st. i trzyma, bez wzgledu na to czy jade, czy tez auto pracuje na jalowym, u ojca w tolku 5P i teraz altei rozgrzewa sie nawet szybciej, ale nie wiem czy przypadkiem nie siedza tam, wzorem np. golfa, swiece podgrzewajace.

Witam,
Twój ojciec w Ali ma climatronic? Ja właśnie podawałem temperatury spisane z wyświetlacza climatronica. Na zegarach wskazówka rzeczywiście stoi na 90oC, tyle że pewnie stoi tam w przedziale 70-100oC.

Jeśli by Ci się udało ustalić jaką stabilna temperaturę, według climatronica, utrzymuje Ala Twojego ojca to byłbym bardzo wdzięczny.
Aby przejść do funkcji diagnostycznych należy wcisnąć jednocześnie przyciski /ECON i NAWIEW GORA (ten po prawej stronie)/. Potem za pomocą przycisków regulacji temperatury przejść na kanał 19, a następnie za pomocą regulacji siły nawiewu na podkanał 1 (na wyświetlaczu po lewej stronie wyświetli się "19.1". Po prawej stronie wyświetlacza wyświetli się temperatura odczytywania przez ECU z czujnika G62, czyli dokładna temperatura cieczy chłodzącej.
Aby wyjść z funkcji diagnostycznych należy wcisnąć przycisk ECON.

Pozdrawiam
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 14:29
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


Sprawdze jak to wyglada w altei, dam znac w tygodniu.
Jezeli masz problemy z ogrzewaniem (brakiem) to obstawiam termostat, skoro auto powoli sie nagrzewa to znaczy,ze nie termostat nie zamyka sie do konca, tak samo przy postoju, gdy temp. spadnie ponizej 87st. (temp. otwarcia termostatu) to nie zamyka duzego obiegu i temp. plynu spada, sprawdzisz to dotykajac weze wchodzace do chlodnicy (chyba jest dojscie?) w miare rozgrzewania sie auta, jezeli beda od samego poczatku miec zblizona temp. to masz winowajce na tacy. Jezeli ogrzewanie dziala dobrze to wszystko sprowadza sie do sprawdzenia czujnika temp. G62, moze czesc odpowiedzialna za podawanie temp. ecu jest uszkodzona, przydalby sie vag i sprawdzenie bledow oraz diagnostyka tego czujnika.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 15:21
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


Witam,
Znalazłem opis na forum audi jak diagnozować czujnik G62, G2 i termostat http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=53752. Jeszcze tylko będę musiał znaleźć jakiś interfejs.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 22:02
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


Kabelek sie zawsze przyda,na alledrogo sa wyszczegolnione rocznikami wiec spokojnie znajdziesz,polecam viakena,jakosc wykonania jest duzo lepsza od chinszczyzny,a opcje te same.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
wojoz

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 2.0TDI 170 KM BKD 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 11 Gru 2011, 02:05
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


Mam Altee z 2008r - nie umiem wejśc do funkcji diagnostycznych przez ECON + nawiew góra - czy ta funkcja może być jakoś wyłączona ? da sie to właczyc ?
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Pon 12 Gru 2011, 17:26
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


wojoz napisał:
Mam Altee z 2008r - nie umiem wejśc do funkcji diagnostycznych przez ECON + nawiew góra - czy ta funkcja może być jakoś wyłączona ? da sie to właczyc ?


Rocznik 2008 to już chyba jest po lifcie, więc mogli coś unowocześnić Sad
Ja mam Toledo III z 2005 r i wszystkie skróty opisywane na tym forum mi działają Smile
Powrót do góry
wojoz

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 2.0TDI 170 KM BKD 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 13 Gru 2011, 09:48
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


No właśnie jest przed liftem - może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł jak to uruchomić ?
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Pią 23 Gru 2011, 21:44
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


Po wymianie termostatu temperatura silnika wskazywana przez climatronic, podczas jazdy, stabilizuje się na poziomie 90oC, więc jak komuś wskazuje mniej to powinien rozważyć wymianę termostatu.
Powrót do góry
marczanka

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brodnica
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 benzyna romprod 2008
Piwa: 4/2
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 21:37
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jaka powinna być robocza temperatura pracy silnika?


Witam kolegów. Zauważyłem, że w mojej Ali gdy sie rozgrzewa silnik , to wskazówka od temperatury gdy się podniesie powyżej 50 stopni , po chwili opadnie i za chwilę się zaczyna podnosić już idąc w górę. Czy to normalne?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Układ chłodzenia


SeatLeon

22 900

2011r.

145 319 km

śląskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatIbiza

25 900

2012r.

136 332 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System