Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Ekonomiczna jazda


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bmq26

Dyskutant



Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: Seat, Leon II 2.0 Tdi BKD 140 km, 2007r.
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 18:36
Temat postu:

Ekonomiczna jazda


Przy jakiej prędkości i na jakim biegu będę miał najmniejsze spalanie, czy jadąc na 6 biegu mogę jechać 100km/h? chce zbliżyć się do granicy 4,7, 4,8 litra na 100km jak podaje producent Very Happy
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 20:25
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ekonomiczna jazda


Zycze szczescia Wink

Nie zapomnij wylaczyc klimy, radia i innych pozeraczy pradu, mniejsze spalanie bedzie przy niskich predkosciach obrotowych.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Toomekk6

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Seat Toledo II 1,9TDI 2000r. / Ford Mondeo 2.0 TDDi 2002r.
Piwa: 8/6
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 21:58
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ekonomiczna jazda


Przy niskich prędkościach obrotowych z tym się zgadzam. Ale nie przy zbyt niskich.
W tym roku jeździłem do Bułgarii swoim Fordem. Dwulitrowy turbodiesel o mocy 115PS i masie prawie 1500kg Przy prędkościach 100-120km/h w cztery osoby i full bagaż, bez gwałtownego dawania po garach, nie mówie, że się nie wyprzedzało, to autko spaliło od tanka do tanka 5.1l/100km. Klima była włączana i wyłączana przez pasażera, żeby optymalnie było. Więc z tego co wiem i doświadczyłem to silniki 1.9 TDI są bardzo oszczędne. Tatko w tamtym roku był nad morzem to spalił 4.9-5l/ 100km i jeszcze stali w korkach na trasie bo akurat wichury przechodziły. Więc się da.


Pozdrawiam, Tomek;)
_________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem:)
Powrót do góry
gadu-gadu
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Czw 24 Lis 2011, 10:07
Temat postu:

Re: Ekonomiczna jazda


bmq26 napisał:
chce zbliżyć się do granicy 4,7, 4,8 litra na 100km jak podaje producent Very Happy


Najczęściej jest to informacja o minmalnym spalaniu z przewagą jazdy poza miastem. A jakie Ty robisz trasy-miasto czy trasa?. Mi jeszcze nie udało się zejśc ze średnim spalaniem poniżej 6 litrów.
W trasie chwilowe wg kompa to i można około 4 osiągnąc Wink

http://www.autocentrum.pl/spalanie/seat/leon/ii/silnik-diesla-2.0-tdi-140km-2005-2011/
_________________
Powrót do góry
bmq26

Dyskutant



Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: Seat, Leon II 2.0 Tdi BKD 140 km, 2007r.
Piwa: 2/3
Wysłany: Czw 24 Lis 2011, 11:53
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ekonomiczna jazda


Ogólnie to trasa średnio komputer mi pokazuje 6,1 5,7 tylko pewnie jest jakaś granica błędu 0,5 litra? Ale czy jadąc na 6 biegu przy 100km silnik się nie meczy?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 24 Lis 2011, 11:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Czw 24 Lis 2011, 12:24
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ekonomiczna jazda


Przy niskich obrotach sie meczy, ale to slychac Wink
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
lukasz22

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość / region): gora kalwaria
Posiadane auto: seat leon 2.0tdi 140ps bkd
Piwa: 6/2
Wysłany: Czw 24 Lis 2011, 17:02
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ekonomiczna jazda


jeżdżę już 2.0tdi bkd już 1.5roku i spalanie nie jest najgorsze jadąc do pracy w trasie do 140km/h spala mi 5.8l szybciej do 180 to już wiecej wiadomo7.5 do 8.2l a jak jedzie moja dziewczyna do 100km/h schodzi poniżej 5. ale srednia z 3mcy wyszła mi 6.4l. także moim zdaniem jest dobrze
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Czw 24 Lis 2011, 17:05
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ekonomiczna jazda


wysoka prędkość też powoduje większe spalanie bo zwiększa się współczynnik oporu powietrza
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Pon 28 Lis 2011, 10:35
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ekonomiczna jazda


Ja bym w mocnym skrócie powiedział tak: optymalnie spalanie mamy przy jeździe poniżej 2 tys. obrotów.

Natomiast co do samej ekonomicznej jazdy, to jest masa innych czynników... kilka z nich to:
- hamowanie skrzynią - dojeżdżamy do skrzyżowania na biegu, a nie na luzie, wówczas silnik nie ciągnie paliwa, a jego praca podtrzymywana jest z obrotu osi,
- wbrew pozorom dynamiczne ruszanie z postoju - nie wleczemy się, ruszamy na 3/4 pedału gazu, aby jak najszybciej osiągnąć jak najwyższy bieg,
- równe przyspieszanie - nie gnieciemy do dechy, aby za chwilę jechać bez gazu albo hamować - robimy to równomiernie, ale w miarę dynamicznie,
- przede wszystkim przewidywanie sytuacji na drodze - nie rozpędzamy się po to, żeby za chwilę hamować; do świateł lepiej dojechać wolno na biegu, niż zatrzymywać się przed nimi po to, by zaraz znów ruszać,
- gaszenie silnika przy postojach - krążą jakieś bzdurne opinie, że silnik po odpaleniu bierze więcej paliwa - nie jest to prawda. Jeśli jest rozgrzany, to bierze tyle, ile brać powinien, więc przy powiedzmy 30 sekundowym postoju lepiej go zgasić,
- wyłączenie wszystkich dodatkowych odbiorników energii (radia i inne cuda), generalnie epoka kamienia łupanego,
- unikanie korków itp. choć są to rzeczy niezależne - oczywistą rzeczą jest jednak to, że jeśli przejedziemy 100km, a w korku jedziemy przez 20km, to 5l/100 nam się osiągnąć raczej nie uda Smile

To moim zdaniem podstawowe kwestie.
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pon 28 Lis 2011, 11:25
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ekonomiczna jazda


jurcio6 napisał:
- gaszenie silnika przy postojach - krążą jakieś bzdurne opinie, że silnik po odpaleniu bierze więcej paliwa - nie jest to prawda. Jeśli jest rozgrzany, to bierze tyle, ile brać powinien, więc przy powiedzmy 30 sekundowym postoju lepiej go zgasić


ale kolega bmq26 ma TDI Wink
_________________
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Pon 28 Lis 2011, 18:41
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ekonomiczna jazda


To co? Nie pije w ogóle na postoju? Very Happy

Oczywiście jest różnica w porównaniu z benzyną, dochodzi też dbanie o turbinę itd, ale generalnie przy dłuższych postojach bardziej ekonomiczne jest zgaszenie silnika Smile
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Wto 29 Lis 2011, 09:44
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ekonomiczna jazda


Czyli tak. Wpadam z trasy do miasta, napotykam na pierwsze światła i ciach-silnik szybko stop bo zapowiada się 30 sekund przerwy. Potem znów start i znów światła i silnik ciach-stop? Jak myslisz, ile turbinka wytrzyma takiego traktowania?
Ecodriving jest ok ale nie można ślepo wszystkich zasad stosowac do każdego rodzaju silnika.
_________________
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Wto 29 Lis 2011, 11:11
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ekonomiczna jazda


Zima w dieslach moze akumulator dlugo nie pociagnac...

W nowszych autach, nawet w dieslach jest system start-stop, wiec jednak da sie Wink
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 29 Lis 2011, 11:54
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ekonomiczna jazda


jurcio6 napisał:
dochodzi też dbanie o turbinę itd


Kolego Radek, to właśnie napisałem we wcześniejszej wiadomości, chodzi przede wszystkim o turbinę, a raczej o jej stopniowe wychładzanie.

Natomiast właśnie systemy start-stop pokazują, że dieslem też się da, a same turbiny bardzo się nie różnią od swoich poprzedników (chyba tylko tyle, że są gorsze niż były). I właśnie o dieslach piszę, bo benzyną w Leonie poniżej 5l to kolego nie zejdziesz choćbyś i pół drogi na zgaszonym silniku zrobił Very Happy Ja u siebie spokojną jazdą w trasie z samym radiem jestem w stanie zejść do ok. 7l/100km, może 1.4l 16V by zszedł niżej, ale jazda by była co najmniej tragicznie mozolna. Jeśli ktoś mi powie, że zrobił poniżej 6l na benzynie, to naprawdę się zdziwię... oczywiście nie mówię tu o jeździe na wymysłach typu Blue Motion VW czy tym podobnych, ale o zwykłych jednostkach benzynowych montowanych w Leonie. Można to zrobić chyba tylko na 1.2 TSI, każdy inny pali powyżej 6l.
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Wto 29 Lis 2011, 12:15
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Ekonomiczna jazda


Radek73 napisał:
Czyli tak. Wpadam z trasy do miasta, napotykam na pierwsze światła i ciach-silnik szybko stop bo zapowiada się 30 sekund przerwy. Potem znów start i znów światła i silnik ciach-stop? Jak myslisz, ile turbinka wytrzyma takiego traktowania?


Więc mając silnik TDI 1,9 110 KM mogę w końcu tak jeździc jak powyżej czy nie bo dalej nie uzyskałem odpowiedzi poza taką, ża jak w najnowszych się da to w tych też.
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.

8) Olej »
12) EGR »

SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie

SeatIbiza

29 500

2014r.

196 000 km

śląskie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatLeon

14 800

2006r.

229 000 km

śląskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System