Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) problem z chłodnicą spalin...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szamandawid18

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): rawicz
Posiadane auto: seat leon cupra4 1.9 tdi 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Lis 2011, 07:18
Temat postu:

problem z chłodnicą spalin...


czy chłodnica spalin może mieć wpływ na wydmuchiwanie płynu chłodniczego ze zbiornika ???otóż ostatnimi czasy zaczął mi ubywać płyn chłodniczy w zbiorniku i stwierdziłem że to chyba uszczelka pod głowicą bo wytwarzało się zbyt duże ciśnienie i korkiem wywalał no i jeździłem tak dolewałem jak się zapalała lampka czyli po przejechaniu ok 100 km.Mniej więcej w tym samym czasie gdy spostrzegłem że ubywa płyn zobaczyłem pękniętą rurkę wychodzącą z chłodnicy spalin myślałem że to coś związanego z turbo bo zawsze zaczynało ciągnąć od 1900 a po tym jak pękła 2500 no i na pęknięciu jak doda się gazu wytwarzało się duże ciśnienie . Dziś przed wyjazdem z domu dolałem płynu na maximum i po przejechaniu 5 km kontrolka znowu się zaświeciła od razu wiedziałem że coś jest nie tak okazało się że po dodaniu gazu woda wali się tą pękniętą rurką która wychodzi z chłodnicy spalin ...czy jest możliwość że w tej chłodnicy spalin coś pękło i ciśnienie mogło przedostawać się do układu chłodzenia ???
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Nie 20 Lis 2011, 09:06
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) problem z chłodnicą spalin...


pisząc o chłodnicy spalin masz chyba na myśli intercooler, jeśli faktycznie tak jest to lepiej szybko usuń usterkę bo płyn dostający się do silnika może go uszkodzić, o turbinie nie wspomnę
Powrót do góry
Toomekk6

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Seat Toledo II 1,9TDI 2000r. / Ford Mondeo 2.0 TDDi 2002r.
Piwa: 8/6
Wysłany: Nie 20 Lis 2011, 09:49
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) problem z chłodnicą spalin...


Chłodnica spalin to co innego a intercooler to co innego. W jednym chłodzone są spaliny a w drugim powietrze.
Tak chłodnica może mieć wpływ na wydmuchiwanie płynu.
Chłodnica spalin jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie które chłodzi za pomocą czynnika chłodzącego, w tym przypadku czynnikiem chłodzącym jest płyn chłodniczy. Po prostu wywala Ci przez tę dziurę płyn chłodniczy. Potrzebna regeneracja lub wymiana.
_________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem:)
Powrót do góry
gadu-gadu
szamandawid18

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): rawicz
Posiadane auto: seat leon cupra4 1.9 tdi 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Lis 2011, 01:02
Temat postu:

problem z chłodnicą spalin...


ale wcześniej gdy już traciłem płyn to nie wywalało go chłodnicą spalin tylko korkiem teraz dopiero zaczęło tą chłodnicą ... czy może być tak że gdy uszkodzenie w chłodnicy było niewielkie to ciśnienie dmuchało do układu chłodzenia i woda nie uciekała tą szczeliną bo ciśnienie ją wpychało z powrotem i wywalało korkiem a teraz jak się powiększyła szczelina to wywala płyn szczeliną dodam że teraz po tym jak zaczęło mocno wywalać wydechem to ciśnienie się w układzie nie robi... po prostu chcę być pewny że to chłodnica spalin była odpowiedzialna za wszystko bo mam ostatnio ograniczony budżet i liczę każdą stówkę ... a mógłbym podłączyć na krótko tzn ominąć tą chłodnicę i sprawdzić czy będzie ubywał płyn nie???
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Układ chłodzenia


SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie

SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System