Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) Dmuchawa działa ale powietrze ledwo leci



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
micherer

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock/Łódź
Posiadane auto: Seat Alhambra 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lis 2011, 14:30
Temat postu:

Dmuchawa działa ale powietrze ledwo leci


Witam serdecznie,
Przejrzałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.
Mam Alhambre z 2008 roku z klimatyzacją automatyczną. Niby wszystko działa, ale dziwi mnie jedna rzecz. Kiedy ręcznie ustawię nawiew na maksymalną moc, słuchać jak pracuje, ale przez kratki prawie nic nie leci. Tak ogólnie, to klima, zarówno grzanie jak i chłodzenie chodzi, w końcu robi się ciepło/zimno. W przedziale pasażerskim drugim i trzecim jest to samo. Tam przez kratki już prawie nic nie leci. O ile z przodu klima jest w miarę wydajna, to z tyłu jest zazwyczaj albo za gorąco (w lato) albo za zimno (w zimę). Po prostu nie dociepla albo nie dogrzewa. Zastanawiam się teraz czego to wina? Filtr przeciwpyłkowy? Trzeba nabić klimatyzację? A może to normalne w Alhambrach i tak po prostu jest, ze względu na to, że samochód ma dużą powierzchnię w środku. Prosiłbym o jakąś pomoc, ewentualnie diagnozę.

Z góry dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Pią 18 Lis 2011, 19:33
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Dmuchawa działa ale powietrze ledwo leci


najpierw sprawdz filtr przeciwpylkowy i doplyw powietrza do dmuchawy Wink moze sa liscie i tym podobne brudy przed filtrem i dlatego dmuchawa idzie ale nie czuć nawiewu Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
dawid21101

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: Seat, Ibiza, 1.4 , 1995
Piwa: 35/17
Wysłany: Pią 18 Lis 2011, 20:17
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Dmuchawa działa ale powietrze ledwo leci


zacznij od tego co napisał poprzednik i najlepiej jesli jescze tego nie robiłes wymien filtr przeciwpyłkowy.l Jesli to nie pomoże zdemontuj schowek i sprawdz czy wszystko trzyma sie kupy czy cos sie nie rozpieło i czy wszystkie rury sa zapiete
_________________
Piwo to jest życia smak.....
Powrót do góry
micherer

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock/Łódź
Posiadane auto: Seat Alhambra 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Lis 2011, 22:45
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Dmuchawa działa ale powietrze ledwo leci


Witam,
Dzięki serdeczne panowie za informację. Rzeczywiście zacznę od wymiany filtru przeciwpyłkowego, bo to chyba wydaje się najrozsądniejsze. Swoją drogą, dowiedziałem się z od znajomego mechanika w salonie VW, że w Alhambrach nawet na okresowych przeglądach, bez wyraźnego życzenia nie wymieniają filtrów przeciwpyłkowych (choć powinni), bo im się po prostu nie chce. Przy wymianie jest trochę roboty, demontażu a potem składania, więc sobie chłopaki oszczędzają Smile Tak na wszelki wielki Wam mówię, może komuś się przyda i dopilnuje.
Jak wymienię dam znać czy zadziałało.
Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam.
Powrót do góry
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 01 Sty 2012, 23:35
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Dmuchawa działa ale powietrze ledwo leci


no i kolego nie dałeś znać czy sobie poradziłeś z problemem , ja mam praktycznie podobny czy nawet taki sam i nie miałem zamiaru zakładać nowego tematu , liczyłem że czytając ten wątek dowiem się jak sobie z tym poradzić , a tu lipa , chyba mam jakiegoś pecha bo co zabieram się za czytanie tematu z opisem problemu to nikt później już nie kończy i nie pisze czy sobie poradził i jak sobie poradził z problemem Sad , szkoda że to forum służy tylko do zapytań : co zrobić ? jak naprawić ? a potem już każdy zlewa opisanie jak sobie poradził i co pomogło , a to było by bardzo pomocne dla nowych którzy szukają tak jak ja teraz odpowiedzi na moje problemy .
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 01 Sty 2012, 23:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
micherer

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock/Łódź
Posiadane auto: Seat Alhambra 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Sty 2012, 01:28
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Dmuchawa działa ale powietrze ledwo leci


Witam Kolegów,
Sorry Panowie, a najbardziej elraf, że nie odpisałem w terminie ale zwyczajnie mi to wyleciało z głowy:)
Z problemem sobie poradziłem w sposób najprostszy i najtańszy. U mnie poskutkowała wymiana filtru przeciwpyłkowego na nowy. Teraz dmuchawa działa dużo dużo wydajniej. Polecam to zrobić, choć w Alhambrah do 2010 filtr jest w podszybiu i pieruńsko ciężko się tam dostać. Znaczy roboty jest troche, ale da rade.

Serdecznie pozdrawiam.
Powrót do góry
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 21 Sty 2012, 22:08
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Dmuchawa działa ale powietrze ledwo leci


dzięki za odp. kurde ja wymieniłem filtr ale dalej mam wreżenie że lipnie dmucha , może to tylko moje wrażenie Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
micherer

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock/Łódź
Posiadane auto: Seat Alhambra 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 13:32
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Dmuchawa działa ale powietrze ledwo leci


Wiesz co? Powiem Ci szczerze, że ja też dalej mam takie wrażenie. To chyba taki urok Alhambry. Wielkie toto jak akwarium dla rekinow, duzo przestrzeni i duze szyby, dlatego pewnie klima sila rzeczy nie jest zbyt wydajna. Ja po prostu po wymianie filtra zauwazylem, że szyby mi szybciej odparowuja i generalnie szybciej sie robi cieplo w aucie. Wymiana filtra chyba zadzialala.
Powrót do góry
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 13:53
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Dmuchawa działa ale powietrze ledwo leci


no tak tylko że ja właśnie wymieniłem na nowy filtr powietrza i pyłkowy , no chyb a że meches go źle wsadził , tylko pytanie czy można źle wsadzić filtr przeciw pyłkowy ? np odwrotnie ?
A i powiem ci tak kolego , że byłem zrobić z webastem bo po wymianie płynów przestało działać i do tego parowały mi szyby i miałem błąd jakiś bo klimatronik mi mrugał po włączeniu . byłem u najlepszego specjalisty w Krakowie w tym temacie i zawsze będę tą firmę polecał i od dogrzewaczy , webasta i klimy tylko w tym się ten gość specjalizuje Firma ALL HAPPY na ul. macedońskiej . i tak facet zrobił mi z webastem do tego okazało się że miałem uszkodzony silniczek od klapy która sterowała czy ma być obieg zamknięty czy otwarty ( był cały czas zamknięty stąd to parowanie szyb ) . I teraz jak uruchomię furę to jak dam pełny nadmuch Smile na maxa to w sumie to "słabe" dmuchanie z przodu nadrabia nadmuch z tyłu Smile daje tak że masakra dudni jakby jambojet odlatywał Smile w momencie jest ciepło , temperature ustawiną tez na dłuższej trasie utrzymuje w całym aucie bez problemu no i szyby nie zaparowane Smile . jednym słowem nie przeszkadza mi już że przedni nadmuch nie działa z taką siłą jak w innych autach Smile .
Powrót do góry
gadu-gadu
micherer

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock/Łódź
Posiadane auto: Seat Alhambra 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 21:04
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Dmuchawa działa ale powietrze ledwo leci


a widzisz. Ale powiem Ci, że u mnie też dmucha jak szalone. W sensie dmuchawa tak glosno pracuje, ale przez nawiew ledwo co leci. Jak porównałem to np. z Renault Megane III, które miałem to człowieku. W Renówce to Ci głowe urywało prawie a w Alhambrze to co najwyzej letni wietrzyk. Taki juz chyba urok tego auta Smile Najważniejsze, że koniec końców jest skuteczna Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System