Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) KLIMA Alhambra 1998



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukasz.babilonski

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: SEAT ALHAMBRA 1.9TDi '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2008, 11:22
Temat postu:

KLIMA Alhambra 1998


Witam ponownie.
Czy może któryś z Szanownych forumowiczów wie co oznacza migający przez kilka sekund po włączeniu zapłonu wyświetlacz klimatronika? Słyszałem że oznacza konieczność uzupełnienia klimy. Prawda to? No i ponawiam inne pytanie ad klimatronika, bo jakoś przeszło bez uwagi - jak wymienić diody pod przyciskami w panelu klimatronika?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
olass

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3Miasto
Posiadane auto: Alhambra 1.9 TDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Kwi 2008, 22:07
Temat postu:

migający klimatonik


Witaj.
Musisz wyjąć sterownik klimatyzacji i przy pomocy małego wkrętaka rozebrać go. Wewnątrz będzie mały wentylator. Oczyść go z kurzu przesmaruj na trzpieniu. Z pewnością pomoże. Ja tak zrobiłem i jest SUPER. Na komputerze wyskoczył błąd "uszkodzony sterownik climatronika"- oczyszczenie pomogło.
Przy okazji rozebranego sterownika możesz sobie wymienić podświetlenie- 3 żaróweczki.
POZDRAWIAM
Powrót do góry
lukasz.babilonski

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: SEAT ALHAMBRA 1.9TDi '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Kwi 2008, 09:14
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) KLIMA Alhambra 1998


Dzięki OLASS za zainteresowanie i podpowiedź. Jesteś pierwszy Wink Napewno będę próbował się sam tym pobawić.
A tak na marginesie bo widzę że dobrze zorientowany jesteś - nie wiesz jak zrobić samo-diagnostykę w tym klimatroniku? Słyszałem o równoczesnym wciśnięciu trzech przycisków, tylko nie wiem których...
Powrót do góry
gadu-gadu
mielczarek_t

Czytelnik



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Kwi 2008, 22:06
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) KLIMA Alhambra 1998


Nie koniecznie musi to byc wentylatorek. BArdziej prawdopodobne to konieczmość uzupełnienia czunnika. Jednak wcześniej radzę sprawdzić szczelność instalacji. W instrukcji na KLIMATRONIK jest opisane, że mrugający wyświetlacz to jest błąd czujnika. W mojej Alhambrze nie bylo czynnika i mrugała. Po napełnieniu wszystko jest OK
Powrót do góry
dzidek13

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzegom
Posiadane auto: Seat alhambra 1.9 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Maj 2008, 22:04
Temat postu:

Awaria wyswietlacza klimy


Kolego nie przejmuj się, że wyświetlacz od klimy mruga. Mam ten sam problem, ale pytałem się kilku znajomych mających Galaxy lub Alhambrę i oni mają ten sam problem(jeżdżą już nimi po około 2-3 lat). Objawy są takie, że po odpaleniu silnika wyświetlacz mruga przez około 10 sekund, a następnie włącza sie sprężarka i startuje klima. Jeżdżę tak już 8 miesięcy. Jedyne co musisz zrobić to odgrzybić i napełnić klimatyzację do górnej granicy (1350 ml). Przy napełnianiu automatycznie sprawdzą ci szczelność. Jeżeli to zrobisz to według mnie możesz tak jeździć. Pozdrawiam wszystkich.
_________________
D.J.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Maj 2008, 22:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukasz.babilonski

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: SEAT ALHAMBRA 1.9TDi '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Maj 2008, 09:15
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) KLIMA Alhambra 1998


Dzieki za sugestie, tak wlasnie zamierzam zrobic. Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
greg1971

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VW Sharan 1,9 TDI AFN 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Kwi 2009, 12:17
Temat postu:

Re: migający klimatonik


olass napisał:
Witaj.
Musisz wyjąć sterownik klimatyzacji i przy pomocy małego wkrętaka rozebrać go. Wewnątrz będzie mały wentylator. Oczyść go z kurzu przesmaruj na trzpieniu. Z pewnością pomoże. Ja tak zrobiłem i jest SUPER. Na komputerze wyskoczył błąd "uszkodzony sterownik climatronika"- oczyszczenie pomogło.
Przy okazji rozebranego sterownika możesz sobie wymienić podświetlenie- 3 żaróweczki.
POZDRAWIAM


Też to mam. Błąd 65535 - błąd pamięci sterownika. Chodzi o wentylator w sterowniku, czy panelu sterowania? Jeżeli sterownik, to gdzie go szukać?

Z tego co się orientuję, każdy błąd climatronica powoduje chwilowe miganie wyświetlacza po włączeniu zapłonu.
Powrót do góry
szymon781

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Seat Alhambra 1,9 TDI 90KM '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Kwi 2009, 08:46
Temat postu:

migający klimatronik


Siemka,
Miałem podobny problem w swojej Alhambrze. Pojechałem do znajomego mechanika, jak podłączył klimę do urzadzenia diagnostycznego okazało się że układ jest dziurawy. Z tego co sie dowiedziałem czujnik ciśnienia który jest przy osuszaczu w przypadku zbyt niskiego ciśnienia daje sygnał na panel klimatronika powodując jego miganie, i tym samym blokuje sprężarkę klimy by nie pracowała "na sucho" -zabezpieczenie przed jej zatarciem. Po usunięciu awarii wyświetlacz dalej mrugał. Po raz kolejny pojechałem do gościa, podłączył auto do diagnostyka okazało się że panel sterowania wywala jakiś błąd. Po jego zresetowaniu panela wyszystko było ok, nie migał przy uruchomieniu- niestety na krótko, ale całość działa dobrze. Działanie klimy ponoć można bardzo łatwo sprawdzić. Uruchamiasz samochód, zmniejszasz max. zakres temperatury, właczasz ECON. Po jakiejś chwili gdy układ się rozkręci wyłanczasz ECON, powinieneś usłyszeć charakterystyczny " klik". Jeżeli je usłyszysz to z ciśnieniem wszystko ok. To sprzęgło sprężarki (najlepiej słychać przy otwartych drzwiach). Jeżeli nic nie usłyszysz zacznij od sprawdzenia szczelności układu (koszt ok 20zł), a już coś konkretnego wiadomo.
_________________
szymon781
Powrót do góry
szymon781

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Seat Alhambra 1,9 TDI 90KM '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Kwi 2009, 09:01
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) KLIMA Alhambra 1998


Jeszcze jedno...
Z tego co się zorientowałem wydajność układu uzależniona jest od temperatury otoczenia, tzn. nie uzyskasz jego pełnej mocy przy niskich temeparturach (np. w celu jego sprawdzenia). Ponoć jest to jakieś zabezpieczenie układu przed zbyt mocnym jego schłodzeniem i uszkodzeniem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
greg1971

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VW Sharan 1,9 TDI AFN 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Kwi 2009, 14:58
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) KLIMA Alhambra 1998


Klimatyzacja działa prawidłowo, sprężarka pracuje. Jedynym problemem jest miganie wyświetlacza po włączeniu zapłonu, czyli błąd. VAG pokazuje, że to błąd sterownika, tylko nie wiem jak się dobrać do wentylatora, który opisuje olass.

Ostatnio zmieniony przez greg1971 dnia Sro 15 Kwi 2009, 07:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
szymon781

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Seat Alhambra 1,9 TDI 90KM '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Kwi 2009, 07:15
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) KLIMA Alhambra 1998


Ciężko powiedzieć, nie kopałem jeszcze w sterowniku klimy;) Przypuszczam że od zewnątrz (zatrzaski). Proponuję przeskoczyć na allegro, na zdjęcia tego typu części może tam się czegoś dopatrzysz.
Pozdrawiam...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatLeon

37 900

2017r.

120 000 km

mazowieckie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System