Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Uszczelka pokrywy zaworów - którą wybrać?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kpwkpw

Dyskutant



Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Seat Altea XL Reference 1.9 2009
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 15 Lis 2011, 15:31
Temat postu:

Uszczelka pokrywy zaworów - którą wybrać?


Witam,

muszę wymienić uszczelkę pokrywy zaworów w Ali z 2006 roku 1.6 benzyna.

Mechanik powiedział, żeby kupić oryginalną - znalazłem w necie dwa symbole uszczelek, które podobno pasują do mojego modelu tj. 06B103483L oraz 06B103483G. Czym się one różnią i która będzie pasowała?

Kod silnika: BSE
VIN: VSSZZZ5PZ6R065449

Z góry dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Wto 15 Lis 2011, 20:31
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Uszczelka pokrywy zaworów - którą wybrać?


Witaj kolego. Z tego co wiem to uszczelka tylko oryginał, bo te inne b.często lubią puszczać. Która jest oryginał? Tego nie wiem, ale wiem jedno. Jak odstawiam auto do swojego mechaniora to on kupuje części po uzgodnieniu ze mną czy mają być oryginały, czy zastępcze /oczywiście doradza/ Poza tym mechanicy mają upusty w hurtowniach, których My nie mamy. Mieszkasz w końcu w Radomiu, a nie w Koziołkowie, abyś sam szukał części /Tak się robi wtedy, gdy sam bierzesz się za robotę/. Po naprawie mechanior daje mi paragon z zakupu i dolicza swoją robotę. Pozdrawiam
Powrót do góry
kpwkpw

Dyskutant



Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Seat Altea XL Reference 1.9 2009
Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 16 Lis 2011, 08:25
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Uszczelka pokrywy zaworów - którą wybrać?


Dzięki za odpowiedź, ale wolał bym coś na temat.

To, że uszczelka ma być oryginalna to wiem i pisałem o tym w pierwszym poście i podałem dwa symbole oryginalnych uszczelek.

Oryginalną uszczelkę w Radomiu mogę zdobyć tylko w ASO Seata, lub Skody. Niestety, ale tam muszę podać konkretny numer części bo inaczej nie chcą rozmawiać. Sprawa numeru sama się rozwiązuje kiedy u nich tą część montuję - zostawiam samochód, a Oni nagle znajdują potrzebne numery części i wszystko robią.

Pozostaje jeszcze internet, ale tam muszę znać dokładny symbol towaru i w tym celu zadałem pytanie. Osobiście nie spotkałem w żadnej hurtowni, którą odwiedziłem oryginalnych uszczelek sygnowanych logiem producenta samochodu (na opakowaniu).

P.S. Nie widzę powodów, żeby mechanikowi płacić za przejażdżkę do ASO skoro mogę to zrobić sam, a na internecie to On niezbyt się zna Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatLeon

19 700

2007r.

253 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System