Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) Ubytki oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Telo

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: seat alhambra 2001 2.0l +LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Paź 2011, 17:10
Temat postu:

Ubytki oleju


Witajcie
Kupiłem miesiąc temu seata alhambre 2001 benzyna silnik 2L wstawiłem gaz. W pierszej kolejności co zrobilem to wymieniłem olej pół syntetyk (MOBIL SUPER 2000 X1 10W40) , Przy wymianie- starego było jakieś, 3 L na bagnecie był do minimum, nowego wlałem 4,75L tyle ile w instrukcji, po 1000 km zapaliła mi się lampka oleju na zółto sprawdzam a tam bagnet suchy zroiłem dolefkę (a miałem przy sobie tylko 0,3L) kontrolka zgasła bagnet zapełniło do minimum. Wynika z tego że po 1000 ubyło około 2 L oleju. Płyta pod silnikiem sucha ,silnik poci się delikatnie w paru miejscach. Co to może być?
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Sob 22 Paź 2011, 22:49
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Ubytki oleju


Nie piszesz ile auto ma przejechane. Pytanie , nie "przybywa" płynu chłodzącego, nie kopci za bardzo, nie jest "mułowaty". Wychodzi wstępnie że silnik jest do d..y. A tak z ciekawości, ile dałeś za to autko?
Powrót do góry
Telo

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: seat alhambra 2001 2.0l +LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Paź 2011, 23:19
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Ubytki oleju


Przejechane na liczniku 200 tyś (nie wiem czy nie kręcony, mechanik przed kupnem go oglądał i sprawdzał komputerem było ok..) dałem 17 000. Mułowaty nie jest tylko ma delikatne szarpnięcia.

Możesz coś więcej powiedzieć jak sprawdzić te objawy.


Silnik do du.... mam rozumieć silnik do wymiany?

pozdrawiam
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Sob 22 Paź 2011, 23:37
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Ubytki oleju


Nie jestem mechanikiem, ale takie branie oleju wskazuje na jego spalanie, czy też przepływ do układu chłodzenia,czyli brak uszczelnienia, nie wymiana silnika lecz jego leczenie!Po 200 tyś takie objawy nie powinny wystąpić /jeśli już dopisz x2 lub 3/ Przyczyn może być wiele, więc nie opiszę wszystkiego!! O cenę pisałem dlatego, aby zorientować się co to była za okazja!! I chyba miałem rację. Znajdź dobrego mechaniora i zrób pełną diagnostykę auta! Wtedy będziesz wiedział co jest co! Pozdrawiam
Powrót do góry
Telo

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: seat alhambra 2001 2.0l +LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Paź 2011, 11:25
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Ubytki oleju


Witajcie

Wielkie dzieki za poświęcenie czasu Toronto

Po instrukcji mechanika sprawdziłem parę objawów:


1. Czy pod korkiem wlewu oleju pojawia się maź zwana masełkiem – tego niebyło (to wyklucza uszczelkę pod głowicą).
2. Odpalić go z rana po nocy przygazować i patrzeć na spaliny z rury- tu leciał czarny dym potem niebieski i czuć było spalonym olejem.

Diagnoza; Mogą być to pierścienie, cylinderki i uszczelniacze do roboty. Ktoś wie jaki to może być koszt?

pozdrawiam
_________________
Telo
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 23 Paź 2011, 11:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Wto 08 Lis 2011, 21:17
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Ubytki oleju


I jak poradziłeś Sobie z tym problemem?
Powrót do góry
Telo

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: seat alhambra 2001 2.0l +LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 23:29
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Ubytki oleju


Diagnoza była sroga. Remont silnika.
Porozmawiałe troche w śród mechaników oraz poczytałem na forach .Ponieważ miałem dylemat czy remont czy kupić nowy silnik. Zdecydowałem się na remont silnika. Bo jak byłem ogladać silniki do kupna to chcieli za taki prucha 1500 lub 2000 + osprzet że 4000 PLN musiłbym dać.

Mechanik otworzyl silnik no i wyszło szydło z worka, ktoś nanim nieźle oszczedzal. Mechanik natchnoł się na gluty w silniku. Silnik był tym zawalony od gór do dołu. Powiedział mi że takie coś już widział kiedy jego znajomy kupil olej do benzyniaka na jakiejs giełdzie, który potem okazal sie olejem rzepakowym i byl sprzedawany w orginalnych butelkach mobilu. I tak miejscami pozaklejal silnik że niektóre pierścienie za klinowały sie w głowicy i tłoki przechodziły przez nie. W misie olejowej to sajgn drapal szpachelką 4 godziny Przy okazji wyszły inne przekrety takie jak:
Mialem jeden dokument który pozostal z histori samochodu to że rozrząd byl robiony 187 tyś jak go kupiłem mial 200 tyś. Mechanik który mi go pokazywal to oceniliśmy go na 60 tyś i posiadał orginalna pompe wody.Czyli licznik skręcony na jakieś 50 tyś .
Remont silnika:
-układ rozrzadu(pasek naciągacze)
-pompa wody
-panefki
-głowica (plasowanie)
-uszczelniacze
-zawory
-świece

Wszystko 2600 PLN. Narazie jeżdze ostroznie ponieważ mechanik powiedzial że muszę przez 500 km jeżdzic aby go nie piłować 3000 - 4000 obrotów tylko się starać 2000 - 2500 aby pierścienie sie ułożyły. Na razie zrobilem 300 km i lejesie ulicami jak niemiecki turysta po siedemdziesiątce. Ludzie trąbia, korki robie ale co tam pierścienie musza sie ułożyć.

pozdrawiam .

motto i przestroga
olej kupić tylko w sklepach motoryzacyjnych
_________________
Telo
Powrót do góry
buczmen

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Seat Toledo 1.6 99
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 15:54
Temat postu:

Wymiana Piercieni ooraz głowica


Witam!!
Wiem ze to nie w tym działe ale nie umiem znalezc nigdzie.
Mam problem z seacikiem otóż musze wymienic pierscienice,bierze olej 4l w 2tyg oraz kopci i zalewa swiece olejem.
Chłopaki gdzie jest jaki fachowiec polecany ?moze już gdzies robiliscie taki przypedek i macie opinie o nim
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ernest43

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 152
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda i Skody
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Lis 2015, 12:38
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Ubytki oleju


Kiedy silnik bierze olej, a nie ma śladów, że przecieka/wycieki oleju na zewnątrz/ to może być kilka powodów. Najpierw trzeba sprawdzić skład mieszanki spalin w dobrym warsztacie, maja urządzenia i ci powiedzą wszystko. Warto tez sprawdzić spaliny z tyłu, czy kopci, czy śmierdzi olejem, to jest proste. Jeśli okaże się , że bierze, tzn. że masz niestety do wykonania remont silnika i prawdopodobna wymianę wtrysków,pierścieni uszczelniających itd. Lepiej dokonać czynności naprawczych niż stosować tego typu środki ponieważ one w dłuższym okresie nie powodują zmiany. Lepiej po takiej naprawie przejść na dobry olej np. Shell Helix Ultra, który zapewni właściwą ochronę silnika
Powrót do góry
remeos

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żelazowa Wola
Posiadane auto: seat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Mar 2016, 13:00
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Ubytki oleju


Kolega wcześniej ma rację. Niestety jak dochodzi do takiej sytuacji należy podjąć działanie aby nie narazić się na niepotrzebne koszty. Co o oleju również się zgadzam, wg mnie to dobry wybór.
Powrót do góry
tajmon

Dyskutant



Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: seat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Kwi 2016, 12:42
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Ubytki oleju


Udało się coś ustalić z powyższym problemem. Koledzy wcześniej mają rację.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatCordoba

2 222

2005r.

121 000 km

lubelskie

SeatIbiza

14 800

2012r.

195 000 km

mazowieckie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatLeon

19 700

2007r.

253 000 km

mazowieckie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System