Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Szarpie silnikiem?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemo0036

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: seat altea 1.6 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 17:35
Temat postu:

Szarpie silnikiem?


Witam.
Mam mały problem z moim seatem. Straszynie szarpie na wolnych obrotach silnikiem. Silnik w moim aucie to 1.6 8V 102kw plus gaz. W aucie powymieniałem kilka elementów a mianowicie świece, przewody wysokiego napięcia, cewkę, sondę lambda, robiona była głowica ciśnienie ok, układ wydechowy szczelny, katalizator nowy. Nie mam już siły do tego auta Sad . Może coś poradzicie, może ktoś miał podobne przypadłości w swoich altkach. Z dóry dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
kerax

Dyskutant



Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg Dolny
Posiadane auto: Seat Altea 1,6 2004
Piwa: 2/5
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 20:20
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Szarpie silnikiem?


Witam.
U mnie jest to samo, mam ten sam motor. W serwisie mi powiedzieli, że to kwestia świec i przewodów. Ale skoro je wymieniałeś i to nic nie pomogło. Ja się do tego już przyzwyczaiłem, zresztą u mnie nie wygląda to tak tragicznie jak Ty opisujesz. Spotkałem się również z opinią, że producent celowo ustawił tak niskie obroty na biegu jałowym, że względu na oszczędności paliwa. Tyle, że to czasami wkurza. Może rzeczywiście ktoś na forum ma jakiś pomysł.
Pozdrawiam
Powrót do góry
aro121

Auto Maniak



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 535
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolodzieje
Posiadane auto: Altea Freetrack 2.0TDI 4X4
Piwa: 51/2
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 20:31
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Szarpie silnikiem?


Potwierdzam miałem ten motor + LPG. W dwa dni po zakupie dałem do gazowania cały czas winiłem gazowników że coś spieprzyli. Sprawdź jeszcze czy lewego powietrza nie bierze bo może przy tak dużych drganiach bierze ... Sprawdź wszystkie podciśnienia od LPG.

A i jeszcze ten przewód od kolektora do serwa hamulca tem też może brać lewe. Ale ogólnie ten typ tak ma.


Aro
Powrót do góry
przemo0036

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: seat altea 1.6 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 18:52
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Szarpie silnikiem?


Witam. Chyba znalazłem przyczynę tego szarpania a mianowicie zawór egr jest strasznie zabity sadzą. Rozmawiałem z gościem który miał taką przypadłość w swoim seacie. Po prostu zaślepił zawór uszczelką bakelitową i objawy ustąpiły. Jak to pomorze to dam znać
Pozdrawiam..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatIbiza

27 900

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatLeon

22 900

2011r.

145 319 km

śląskie

SeatIbiza

14 800

2012r.

195 000 km

mazowieckie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System