Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Naprawa maty grzewczej siedzenie pasażera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bibek

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 tdi 110KM 2001rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 09 Paź 2011, 15:23
Temat postu:

Naprawa maty grzewczej siedzenie pasażera


Witam, od kupna Leonka siedzenie pasażera nie grzało, perspektywa czwartej zimy bez podgrzewanego siedzenia zdenerwowała mnie na tyle iż postanowiłem coś z tym zrobić. Szukałem dużo na forach na temat naprawy maty grzewczej w siedzeniu ale znalazłem zaledwie kilka instrukcji i to ustnych. Udało na szczęście mi się uporać z moja usterką, którą okazała się uszkodzona mata. Wystarczyło zlutować i zaizolować przepalony przewód. Podczas naprawy zrobiłem mała sesję zdjęciową i pomyślałem że ją tu wrzucę.


Podstawową czynnością przed demontażem jest odpięcie klemy z akumulatora żeby sobie nie narobić jakiś błędów w komputerze związanych z poduszką powietrzną w siedzeniu.

Najpierw zdejmujemy osłony prowadnic wydłubując plastikowe koreczki osłaniające śruby, następnie owe śrubki wykręcamy:
[




Następnie odsuwamy siedzenie maksymalnie do tyłu i odkręcamy 2 kolejne śruby kluczem 13-tką:



Potem unosimy przód siedzenia do góry aby odpiąć kostki:


Kolejnym krokiem jest transport siedziska na jakiś blat, podłogę, gdzieś gdzie będziemy mieli dobre światło, dostęp do siedzenia i dużo miejsca.
Jak już gdzieś się osiedlimy należy zdjąć plastikowe osłony po bokach siedzenia odkręcając jeszcze 2 śrubki śrubokrętem gwiazdkowym i w moim przypadku odpiąć dwie kostki od elektrycznego sterowania siedzeniem. Śrubki o których mówiłem widać na 3 zdjęciu (na tych nierówno spasowanych plastikach Razz)
plastiki te mocowane są jeszcze od wewnątrz jakimś kawałkiem aluminium albo blaszki, nie pamiętam:


Pozostaje nam teraz oddzielić siedzisko od oparcia poprzez odkręcenie tym razem 4 śrub kluczem wieloklinem nr 8 (są bardzo mocno dokręcone więc trzeba mocno doscikać żeby nie obkręcić klucza na śrubie):


Gdy już się z tym uporamy, możemy oskórować siedzenie Wink Moje zdjęcia przewidują niestety tylko częściowe rozebranie oparcia gdyż usterka okazała się nisko więc nie musiałem rozbierać więcej. Niemniej jednak miałem także okazję rozbierać siedzisko i wygląda to na takiej zasadzie, że odchylając skórę będziemy napotykać metalowe i plastikowe zaczepy które trzeba będzie bardziej lub mniej delikatnie, lecz sukcesywnie odczepiać. Polecam unikać się siłowania z plastikowymi.

Rozebranie oparcia zaczynamy od otworzenia zatrzasku który znajduje się na wysokości tyłka (ręką lub delikatnie płaskim śrubokrętem):


Po zrobieniu tego ukazuje nam się gąbka i mata grzewcza. W celu całkowitego zdjęcia skóry postępujemy tak samo jak z siedziskiem, czyli odpinamy zaczepy i zdejmujemy sukcesywnie skórę.
Moja naprawa polegała na przecięciu przewodu w miejscu widocznego przepalenia, zdjęcia z niego izolacji na długości 1 cm z jednej i drugiej strony, ponownym połączeniu, zlutowaniu i zaizolowaniu go.



Zrobiłem to przyznaję - prymitywnie izolacją ale nie miałem termokurczki a o 2 w nocy ciężko gdzies ją kupić Wink
Składanie całego tego pobojowiska przebiega odwrotnie do demontażu.
Mam nadzieję że komuś to pomoże chociaż w pewnym stopniu przy naprawie albo diagnozie usterek. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
schabu

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Seat Leon 1,4 benzyna,rok 2001,hatchback
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 08:19
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Naprawa maty grzewczej siedzenie pasażera


Witam.Bardzo mnie zastanawia czy w moim Seacie jest mata grzewcza i jak to sprawdzić.Mam Leona 1.4 benzyna,2001 rok
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Manuale


SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie

SeatExeo

32 000

2012r.

194 000 km

śląskie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System