Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) opinia o leonie


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zyww

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 21:16
Temat postu:

opinia o leonie


witam jestem tutaj nowy i mam zamiar kupic leona i chciałbym sie dowiedziec od znawcow tematy cos na temat tego autka bo jutro jade go ogladac ale nie wiem czy warto jechac az 100 km. sprzedajacy mowi ze zrobil polerke lakeru chlodnice od klimy wymienil i tyle co robil w samochodzie. mowi ze jezdzil nim dziadek od poczatku ale czy stara osoba by montowala sobie nawigacje i kupowala taki silnik ? wiem ze ogloszenie jest juz od czwartku w necie nie wiem ze zdjec wyglada ladnie moze cos z silnikiem jest bede z mechanikiem ale do komputera niepodlacze bo nie bedzie jak a do aso w lodzi 100km jechac nie ma sensu http://otomoto.forumsamochodowe.pl/seat-leon-C20821870.html powiedzcie co moze siadac w tym modelu i silniku za wszystkie odpowiedzi bardzo dziekuje
Powrót do góry
andi78

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: SEAT LEON 1,9TDI ASZ SPORT
Piwa: 13/1
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 21:55
Temat postu:

Re: ( Seat ) opinia o leonie


Na pierwszy rzut oka kierownica powinna być chyba sportowa albo sama poduszka nie z tej wersji. Na zdjęciu komory silnika w dosyć dziwnym położoniu jest wąż układu klimatyzacji (przyłącze do napełniania układu raczej nie powinno dotykać tego gumowego węża). Być może jest to wynik zmiany chlodnicy a być może...
Nie jestem fachowcem i to oczywiście moje spostrzeżenie a auto może okazać się godne uwagi.


Ostatnio zmieniony przez andi78 dnia Wto 04 Paź 2011, 22:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
zyww

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 22:02
Temat postu:

Re: ( Seat ) opinia o leonie


z kierownica fakt w kilku ogloszeniach jest taka sama jak w tym a w innych sportowa. a z tym silnikiem co moze byc ?
Powrót do góry
loenrobson2011

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: seat leon 1,9 TDI 110 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 22:22
Temat postu:

Re: ( Seat ) opinia o leonie


NIE OGLADAJAC ZDJEC NIE POLECAM JEST WIELE INNYCH LEPSZYCH TYLKO NIE LEON CZY NIE PRZECIEKA NP.
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 22:30
Temat postu:

Re: ( Seat ) opinia o leonie


Mnie to się wydaje, że kierownica była obszywana... mam auto z przebiegiem 150 tys. km potwierdzonym książką serwisową i wpisami w historii w ASO i jego kierownica jest w dużo słabszym stanie. Na bank nie jest to oryginalna kiera przy takim przebiegu. W związku z tym istnieje niebezpieczeństwo, że auto może mieć większy przebieg, niż jest podawane. To że zrobiona jest polerka też nie jest wcale pocieszające - nie widać wszystkich mankamentów, które miał lakier. Może być przeciągnięty jakimiś środkami, a po kilku myciach wyjdą Ci rysy, których nigdy wcześniej nie widziałeś. A już sam fakt, że jeździł nim "dziadek", to można między bajki włożyć... widziałeś kiedyś dziadka w takim samochodzie? Very Happy

Oczywiście nie zniechęcam, ale wiedz, że na zdjęciach to wszystko wygląda ładnie. Ja jeździłem za Leonem w kilka miejsc, jedno z nich oddalone o 250km, inne nieco bliżej, auto ostatecznie kupiłem 170km od miejsca zamieszkania. Póki nie zobaczysz, to nie będziesz wiedział... a 100km to nie jest dużo, jak chce się kupić ładny samochód.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 22:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
longer.2110

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 274
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Seat leon Sport 1.9 TDi 110 ASV
Piwa: 7/8
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 22:31
Temat postu:

Re: ( Seat ) opinia o leonie


a moim zdaniem takie wersje z tymi kierownicami tez byly,więc tym nie ma sie co sugerować...napenwo z tyłu było kombinowane coś (patrz lampy na klapie i boczne)..kierownica nie wytarta,lewarek tez nie,fotele nie wygniecione.model fajny.choc ja sam mam taki sam tylko ze w dieselku;)
Powrót do góry
zyww

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 22:36
Temat postu:

Re: ( Seat ) opinia o leonie


pojade i obejrze dzieki za wszystkie opinie przez moment az zwatpilem i juz zrezygnowalem z niego ale lepiej pojechac i wiedziec co i jak a nie zalowac ze ktos inny sprzatna z pod nosa dobre auto
Powrót do góry
Majki22

Dyskutant



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI 110KM
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 07:22
Temat postu:

Re: ( Seat ) opinia o leonie


Tylko to co zauważyłem:
-brak zaślepki od spryskiwacza na zderzaku pod prawa lampą (może świadczyć o tym ,że zderzak był robiony lub o tym, że np, ktoś ukradł tak jak mi)
-rura wydechowa nie równo ułożona (jedna strona wyżej druga niżej...powinny być równo)
-środek kierownicy powinien mieć ten sam kolor co reszta (na zdj wygląda jakby nie miał co może świadczyć o stłuczce i wymianie poduchy)
-sprowadzony, od pierwszego właściciela - model roku 2000...(skoro od pierwszego właściciela to powinna być książka serwisowa...Niemcy raczej mają pieniądze na serwis)
-dziadek jeżdżący sportowym autem o mocy 180KM? Shocked
-no i widać, że od handlarza...(mało ich niestety uczciwych)
-160 tys przebiegu i lakier w stanie idealnym...(polerka czy malowanie całego??)
To są rzeczy, które ja zauważyłem. Niektóre mogą wydać się dla kogoś przesadzone, ale czasem takie właśnie [cenzura]ły mogą zwrócić Naszą uwagę na coś większego.
Dopóki nie obejrzysz nie będziesz wiedział.
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 08:52
Temat postu:

Re: ( Seat ) opinia o leonie


Kolego zyww, trzeba jechac i obejrzec auto. Wersja fajna bo z radiem 2 DIN a poduchę od TS zawsze możesz sobie sam wstawic. Nie takie rzeczy modzi się z Leonem.
Nie patrz na przebieg, patrz na stan techniczny. W benzynach się tak liczników nie kręci jak w TDI. Jak będzie igła stan techniczny ok to brac.
A lakier? Że zadbany to znaczy kombinowany? Sam mam Leona z przełomu 2000/2001 i lakier jest w idealnym stanie bo sam do tego doprowadziłem. I parę innych osób na tym forum też ma takie Leonki. Tylko się cieszyc, że ma taki lakier. Nie ma środków do korekty lakieru takich, że maskują jakieś straszne rysy i tego nie widac gołym okiem.
_________________
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 09:45
Temat postu:

Re: ( Seat ) opinia o leonie


Radek, myślisz że dziadek szalał z detailerami i polerką w ręku? Very Happy

Temat śliski, ale trzeba i zobaczyć, bo mimo swoim wad, może być dobra sztuka. A jechać najlepiej z kimś, kto dobrze się zna na lakiernictwie albo chociaż z czujnikiem lakieru. Oglądać do bólu nawet 3-4 godziny jeśli trzeba. Jak oglądałem Leona w Zamościu, to po 3 godzinach nagle zauważyłem, że odcień lakieru między przednimi i tylnymi drzwiami różni się... a już miałem go brać Razz Także spokojnie i powoli.
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 10:38
Temat postu:

Re: ( Seat ) opinia o leonie


jurcio6 napisał:
Radek, myślisz że dziadek szalał z detailerami i polerką w ręku? Very Happy


dziadek nie ale może wnuczek Question Coś się tak czepili lakieru? Od 10 latka wymagacie żeby był igła? Jak miał nawet wymienianą częśc blacharki to już znaczy że szrot?
Ja w swoim mam wymienioną przednią szybę, maskę i lakierowane drzwi - raz przerysowane przez ciężarowką a raz zaatakowane przez blokadę parkingową. Poza tym jak na swój wiek igiełka. Czy to oznacza, że nie warto byłoby go kupic?
Czasem lepiej kupic stukniętego dobrze zrobionego niż nie bitego a z silnikiem a rozsypce.
Widac, że przy Leonie było dłubane bo nawet tylni zderzak z serii przystosowany jest przez właściciela na wzór Cupry.
Dla samej ori navi bym się nim zainteresował, rzadko spotykany dodatek a wygląda świetnie.

Zgadzam się z jurcio6, że mimo ewentualnych wad może byc dobra sztuka.
_________________
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 11:29
Temat postu:

Re: ( Seat ) opinia o leonie


Szybe przednia to, jak kazde starsze auto z niemiec, ma wymieniona na 99%, wypasione i zadkie, jak na ten rocznik, wyposazenie ma ten leonik, ale czy jest wart tej ceny, 16700 + ok. 1500 oplat to jak na ten rocznik chyba sporo?
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 12:48
Temat postu:

Re: ( Seat ) opinia o leonie


szymekgd napisał:
Szybe przednia to, jak kazde starsze auto z niemiec, ma wymieniona na 99%

Mój akurat przyjechał z ori szyba z takim pęknięciem na 3 mm i po pół roku trafił akurat w to miejsce kamyk i bach, pająk jak 5 zł.
Taką navi chciałem wstawic do siebie ale całkowity koszt trochę mnie zniechęca: navi, kieszeń, ramka prawie pod 3 000 pln.
Myślę, że to nie są wielkie pieniądze jak za tego Leonka. W podobnej cenie chodzą modele z silnikami 1,6
_________________
Powrót do góry
zyww

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 16:07
Temat postu:

Re: ( Seat ) opinia o leonie


drodzy uzytkownicy rozmawialem wczoraj z wlascicielem auta jako ze pracuje zostawil auto na placu u kolegi pare aut maja do sprzedanania ale dobrze ze zadzwonielm dzis rano i sie upewnielm czy bedzie mozna sie przejechac leonem a on mowi ze kluczykow nie zostawil i tylko z zewnatrz mozna poogladac a z pracy wroci dopiero po 18. czy jak samochod jest nieoplacony to czy mozna nim by bylo podjechac do lodzi do aso seata i sprawdzic go profesjonalnie ? dziekuje bardzo za wszystkie cenne uwagi
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 16:26
Temat postu:

Re: ( Seat ) opinia o leonie


Ma zdjeciach ma niemieckie blachy, wiec albo sa lewe, bo powinien byc wyrejestrowany w ich urzedzie i przyjechac na czasowych, albo gosc ma jakas lewa umowa k/s z niemcem, dla mnie kazda jazda tym autem to ryzyko.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Dyskusje ogólne


SeatExeo

32 000

2012r.

194 000 km

śląskie

SeatExeo

32 000

2013r.

213 000 km

śląskie

SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System