Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hany

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Seat Leon Spirit 1,6 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 01:50
Temat postu:

Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD


Posiadam Leona 1,6 16V z 2002 90000 przebiegu i od jakiegoś czasu trapi mnie problem z wszystkomożliwą kontrolka. Raz na jakis czas samochód gorzej odpala (dość dlugo kreci na rozruszniku i tak jakby nierownomiernie) po odpaleniu na zimnym silniku szarpie nim (wyczuwalne takjakby takie mocniejsze trzęsniecie całym samochodem) jakby jeden cylinder przykladowo nie palil. Po rozgrzaniu go i przegonieniu przez kilkadziesiat kilometrow i nastepnie po krotkim postoju zazwyczaj znika kontrolka az do czasu kiedy znow pokaprysi przy odpalaniu. I nie ma reguly kiedy robi sie kaprysny czy po krotkiej przejazdzce z rana 1-2km czy po 50km odcinku.
Na komputerze wywala blad sondy lambda usterka sporadyczna (zwarcie do masy chyba ale nie dam sobie glowy uciac). Z kolei w warsztacie sonda lambda przeszla testy wyśmienicie. Filtry wszystkie wymienione.

Ktoś sie spotkal juz z takim problemem i ewentualnie ma ktos pomysl jak temu zaradzic zeby z wymiana polowy samochodu sie nie bawic (oczywiscie o ile mozliwa jest porada przez forum)


Ostatnio zmieniony przez hany dnia Pon 26 Wrz 2011, 10:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 13:47
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD


no to sprawa jasna, gdzieś sonda ma przebicie i na mierniku może nie wyjść, dopiero jak płynie przez nią prąd to to gdzieś przeskakuje "iskierka" i wtedy wyskakuje błąd, wymień tą sondę i po problemie
Powrót do góry
hany

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Seat Leon Spirit 1,6 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 16:06
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD


Najwyrazniej wymiana nieunikniona. W przyszlym tygodniu dam go na wymiane i zdam relacje czy pomoglo.
Powrót do góry
seat leon

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Leon benzyna LPG 1,6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 21:51
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD


Mi też się świeci ta kontrolka, czasem zgaśnie i przez dłuższy czas nie świeci no i dziś zaświeciła ponownie ja kiedyś sprawdzałem całą elektronikę w aucie potem komp był podłączony ale nic nie znaleźli powiedzieli że nic im nie pokazuje coś mi wtedy wspominali o stykach jakiś ale już nie pamiętam bo to było z 3 mieś temu .
Czekam na twoją odpowiedz po odwiedzeniu mechanika
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Sob 24 Wrz 2011, 13:16
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD


seat leon napisał:
Mi też się świeci ta kontrolka, czasem zgaśnie i przez dłuższy czas nie świeci no i dziś zaświeciła ponownie ja kiedyś sprawdzałem całą elektronikę w aucie potem komp był podłączony ale nic nie znaleźli powiedzieli że nic im nie pokazuje coś mi wtedy wspominali o stykach jakiś ale już nie pamiętam bo to było z 3 mieś temu .
Czekam na twoją odpowiedz po odwiedzeniu mechanika


podepnij pod komputer jak kontrolka będzie się świeciła, bo niektóre drobne błędy same się kasują po jakimś czasie lub po paru odpaleniach silnika
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 24 Wrz 2011, 13:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hany

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Seat Leon Spirit 1,6 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Wrz 2011, 10:28
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD


Bylem dzis na komputerze (oczywiscie blad lambdy) ale z mechanikiem doszlismy tez do innego wniosku. Przy 3-4 tysiacach cos gwizdze jakby nieszczelnosc wydechu w instrukcji jest napisane ze to moze tez blad lambdy pwodowac. Z drugiej strony nie ma charakterystycznego basowego brzmienia ktore na dziure by wskazywalo. Z drugiej strony mozna domyslac sie ze jak coraz czesciej sie zapala check to moze ten otwor sie powiekszyl i wiecej powietrza wpada. W srode zostawiam go na dluzej zobaczymy.

marcin 82 napisał:

podepnij pod komputer jak kontrolka będzie się świeciła, bo niektóre drobne błędy same się kasują po jakimś czasie lub po paru odpaleniach silnika


Niby tak ale u mnie np z ta lambda ciagle blad wisi nawet po "samonaprawieniu sie" i zgaszeniu zółtego diabla
Powrót do góry
zbyshek

Debiutant



Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Seat Toledo 1,6 2000
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 10 Kwi 2014, 09:30
Temat postu:

błąd lambdy


Ja mam Seata Toledo 2000r 1,6 16v z instalacją LPG i też mam błąd który objawia się kontrolką check engine...

Problem jest dosyć dziwny kontrolka świeci się bez przerwy zarówno na gazie jak i na benzynie auto w sumie jeździ dobrze może ma lekko za niskie obroty na nagrzanym silniku bo w okolicach 600 obrotów. Spalanie ok obroty raczej równomierne. Zaóważyłem jednak że po przejechaniu większej ilości (kilku tysięcy km) kontrolka check engine gaśnie na ok 150km i poźniej znowu się zapala...
Mechanik skasował już raz ten błąd ale pojawił się ponownie. Powiedział mi też że sonda wychodzi że dobrze pracuje a błąd opisywany był jako zbyt bogata mieszanka paliwowa

Czym może być spowodowany problem?
Powrót do góry
gadu-gadu
darek660

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Reda
Posiadane auto: seat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Sty 2017, 23:47
Temat postu:

seat toledo 2 1.6 2002r z instalacja gazowa


Posiadam seata toledo 2 1.6l 16v z instalacja gazowa. Problem jedt taki ze od jakiegoś czasu swieci mi sie kontrolka check engine. Po odlaczeniu vag wyswietlil się blad P1190 (rezystancja rezystorow poza zakresem) mechanicy nic nie wiedza. Mowia ze wszystko niby w porządku. Auto plynnie jeździ, spalanie w normie.
Czy macie pomysl gdzie chociaz tej usterki szukac lub czym jest spowodowana?

Dodam ze sonda lambda byla uszkodzona i po wymianie pojawił się ten blad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

14 800

2006r.

229 000 km

śląskie

SeatAltea XL

25 900

2011r.

170 425 km

warmińsko-mazurskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System