Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Zmiana sterownika Seat Leon 1.9 tdi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adrian2007

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Wrz 2011, 12:08
Temat postu:

Zmiana sterownika Seat Leon 1.9 tdi


Witam,


Mam takie pytanie mam Leona II 1.9 TDI z 2010 roku i zmienilem mu ostatnio mape z 105 km na 135km , i moje pytanie jest takie jak to zmieni żywotność silnika ?
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Czw 15 Wrz 2011, 13:43
Temat postu:

Re: ( Seat ) Zmiana sterownika Seat Leon 1.9 tdi


Pytanie w stylu: zjadłem 0,5 kg soli, jak to wpłynie na mój organizm czyli najpierw działam a potem się zastanawiam Very Happy

A na poważnie jeśli podniesienie mocy było robione profesjonalnie to nie masz się czego obawiac jeśli chodzi o żywotnośc silnika.
_________________
Powrót do góry
adrian2007

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Wrz 2011, 13:57
Temat postu:

Re: ( Seat ) Zmiana sterownika Seat Leon 1.9 tdi


Bylem u gostka ktory zrobil juz bardzo duzo samochodów , gość z Przemyśla, ale troche sie boje o leonika zeby mu sie co nie stało od tej mocy Smile ale w fotel wciska konkretnie Smile
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Czw 15 Wrz 2011, 14:17
Temat postu:

Re: ( Seat ) Zmiana sterownika Seat Leon 1.9 tdi


Korzystaj z głową z tej mocy, dbaj jak należy o TDI i będzie ok.
_________________
Powrót do góry
adrian2007

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Wrz 2011, 14:24
Temat postu:

Re: ( Seat ) Zmiana sterownika Seat Leon 1.9 tdi


z głową tzn ? Smile jak mam dbac ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 15 Wrz 2011, 14:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Czw 15 Wrz 2011, 14:59
Temat postu:

( Seat ) Zmiana sterownika Seat Leon 1.9 tdi


MiroTDI napisał:
10 przykazań dla Diesla - ver 1.2

1) nie będziesz jeździł na dziadowskim paliwie ze stacji hipermarketowych i nie
bedziesz lał paliwa które nie wie co to liczba cetanowa. Lej za to wszystko co czyste,
łącznie z opałem, by traktor twój pędził z pociągu zapałem. Czystość paliwa czasem
ważniejsza ku niechceniu niźli czteropaka zapas na tylnim siedzeniu.

2) przed zimą sprawdzisz stan akumulatora swej Niuni, świec żarowych, rozrusznika i
alternatora, a kąt wtrysku u zegarmistrza nastroisz - wtedy rozruchów się zimnych nie
boisz.

3) czcij turbine swą i szanuj albowiem po dłuższej jeździe studzić ją bedziesz a na zimnym
silniku niech noga twa nie odważy się buta mocno wciskać. Ciskać zaś musisz ciepłego
potwora, bo PSJ nie lubi twojego traktora. Niemniej dobieraj żwawo buta wychylenie coby
sprężarka dawała cisnienie, bo gdy prikazu tego nie zastosujesz kierownice w turbinie
wnet zafastrygujesz.

4) pilnowac będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina twa potrzebuje go niezmiernie a
wymiany oleju pilnowac będziesz bardziej niźli wierności kobiałki twej. Lepsza bowiem
niewierność małżeńska niewielka niźli w dieslu twoim malutka usterka. Olejem
syntetycznym lej turbo-traktora ziomie ,bo minerałem poić go będziesz tylko na złomie.

5) zimą dodawać będziesz uszlachetniaczy do paliwa aby parafina obca twojemu zbiornikowi
paliwa była. Zmiarznięta ropa zamarznąć może i wtedy nawet kopciuch ci nie pomoże.
Depresator ważnym ekwipunkiem w twoim bagażniku , inaczej zamiast kobiałki pchać
będziesz auto bluźniąc niczym szewc, smyku.

6) dbaj o wtryski w Niuni albowiem zaprawdę odpalanie zimą łatwiejsze bedzie a chmura
dymu za autobusem twym przejdzie w niepamięć. Wtryski w Niuni ważniejsze są czasem
niźli za panną latanie z gołym kuta..m

7) dbać o szczelnosć przewodów IC będziesz inaczej dopadnie Cię ręka sprawiedliwego i
kopcić fura twa będzie a konie w las pogonią.Momentu również Ci zabraknie gdy turbina w
powietrze pompować zacznie.

8 ) filtr powietrza sprawdzać będziesz i wymieniać często, bo zaprawdę powiadam Ci
powietrze nieczyste ograniczy tchnienie traktora twego i jego koni. Filtr powietrza gdy jest
porwany, wtedy twój silnik wnet będzie sfakany, nie lubi twój traktor syfu w dolocie, staraj
się by świezy był zawsze w klekocie.

9) pilnować bedziesz wymian paska rozrządu niczym minotaur labiryntów Minosa. Przy
wymianie zdobądź dobrego technika, dla którego nieobca traktorowa technika, bo gdy źle
do kupy rozrząd Ci złoży to Cię twój traktor za to wybatoży. Stanie w środku lasu w z rysą
w silniku a ty mord popełnisz na swoim "mechaniku".

10) nie dopuscisz do przegrzania silnika Niuni twej albowiem biada jemu i kieszeni twej.

Te przykazania wyryj na pamięć stary i młody, który z traktorem stanąłeś w zawody. Choć
traktor konstrukcją nazbyt udaną która do czasu może być świechtaną, to pamiętaj kolego
że traktor będzie twym przyjacielem , gdy będziesz o niego dbał więcej wiele... Kochaj
zatem TDI`ka, TDCI`ka, JTD`eka, TD`eka i inne wynalazki, które klekoczą, pan Rudolf
miał wszakże myśl złota, ze wyprodukował mostrum, które zbudowane z aluminium i stali
wszystko co wlejesz zacnie przepali, lecz dbaj i chuchaj, smaruj i doglądaj
Powiesz wtedy że diesla nigdy nie zdradzisz, prędzej się od panny swojej wyprowadzisz.

28.12.2005
ALL RIGHTS RESERVED BY BASKECIOR

_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Czw 15 Wrz 2011, 18:41
Temat postu:

Re: ( Seat ) Zmiana sterownika Seat Leon 1.9 tdi


adrian2007, nie zmieniles sterownika jak sugerujesz w temacie, tylko oprogramowanie, a w nim siedzi kilka map, min: doladowania, dymienia, pracy zaworu egr etc., jezeli gosc to robi z glowa i sprawdza stan silnika przed zmiana softu to nie masz sie czego obawiac, aczkolwiek powinienes bardziej szanowac sprzeglo.

Jezeli jest to ten sam silnik 1.9TDI 105KM co siedzi w tolku z 2007 to nawet aso podnosilo moc do ok. 130KM na zyczenie klienta bez utraty gwarancji.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Tuning


SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie

SeatLeon

37 900

2017r.

120 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System