Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szczepanx

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Toledo II 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Wrz 2011, 13:00
Temat postu:

Zakup Toledo II.


Witam wszystkich.
W ostatnim tygodniu skasowano mi moje stare zasłuzone autko i przymierzam sie do kupna drugiego auta.
Mój wybór padł na Seata Toledo drugiej generacji z silnikiem diesla 1,9 TDI o mocy 110 KM.
Czytałem duzo na temat tego auta i własciciele sobie bardzo chwalą seaciki.
Miałem ochote na audi a4 z tym samym silnikiem ale róznica w cenie jest ponad kilka tysiecy wiec najlepszym wyborem bedzie chyba seat (zmieszane audi z golfem ale tansze).
Przy wyborze stawiałem na nie zawodnosc zeby auto było jak jak mniej awaryjne silnik bardzo dobry zawieszenie i podłoga wiadomo z golfa 4 i wygląd tez bardzo ładny Smile
Podpowie ktos na co zwrócic szczególną uwage przy kupnie seata toledo?
Czy klimatyzacje lepiej wybrac manualną czy klimatronik tez dobrze sie sprawuje?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Powrót do góry
Bounty

Dyskutant



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szprotawa
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9 TDI 110 2002
Piwa: 3/5
Wysłany: Nie 11 Wrz 2011, 14:32
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


Witaj! Powiem Ci tak, jak najbardziej polecam Seata Toledo, od 2 lat jestem szczęśliwym posiadaczem takiegoż samochodu. Co prawda było trochę rzeczy do wyprostowania - zaniedbania poprzedniego właściciela. Ale teraz Tolek spisuje się rewelacyjnie! Silnik niesamowicie oszczędny a zarazem dynamiczny i elastyczny. Problem z wodą dostającą się do środka też można rozwiązać w 1 dzień. Poczytaj sobie o tym na tym forum. Radziłbym Ci zwrócić uwagę na to czy turbina działa poprawnie a co za tym idzie też wszystkie współpracujące z nią zawory i grucha sterująca turbiną - to coś co jest przykręcone do turbiny z ramieniem. Jeśli wszystko jest o.k. to ramię będzie chodzić dosyć lekko. Przed zakupem najlepiej podłączyć komputer i zrobić logi. Na postoju i w jeździe. Komputer wszystko Ci wykaże i zadecydujesz. Podsumowując to jeśli trafisz na stosunkowo zadbaną sztukę będziesz zadowolony z eksploatacji. Części też nie są jakoś kosmicznie drogie, zawieszenie o niebo tańsze od np. Passata B5. Silnik na pompie wtryskowej a nie na pompo-wtryskach, a więc trwalszy. Pozostaje mi tylko życzyć udanego zakupu i wiele frajdy z jazdy! Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
Szczepanx

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Toledo II 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Wrz 2011, 16:55
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


Bounty napisał:
Witaj! Powiem Ci tak, jak najbardziej polecam Seata Toledo, od 2 lat jestem szczęśliwym posiadaczem takiegoż samochodu. Co prawda było trochę rzeczy do wyprostowania - zaniedbania poprzedniego właściciela. Ale teraz Tolek spisuje się rewelacyjnie! Silnik niesamowicie oszczędny a zarazem dynamiczny i elastyczny. Problem z wodą dostającą się do środka też można rozwiązać w 1 dzień. Poczytaj sobie o tym na tym forum. Radziłbym Ci zwrócić uwagę na to czy turbina działa poprawnie a co za tym idzie też wszystkie współpracujące z nią zawory i grucha sterująca turbiną - to coś co jest przykręcone do turbiny z ramieniem. Jeśli wszystko jest o.k. to ramię będzie chodzić dosyć lekko. Przed zakupem najlepiej podłączyć komputer i zrobić logi. Na postoju i w jeździe. Komputer wszystko Ci wykaże i zadecydujesz. Podsumowując to jeśli trafisz na stosunkowo zadbaną sztukę będziesz zadowolony z eksploatacji. Części też nie są jakoś kosmicznie drogie, zawieszenie o niebo tańsze od np. Passata B5. Silnik na pompie wtryskowej a nie na pompo-wtryskach, a więc trwalszy. Pozostaje mi tylko życzyć udanego zakupu i wiele frajdy z jazdy! Pozdrawiam!


Dziękuje kolego za wyczerpująco odpowiedz Smile
Pierwsze słysze od Ciebie ze gdzies woda sie dostaje do wnetrza czyli jakas wada fabryczna bo własnie czytałem temat jak to naprawic silikon lub klej do szyb i po wszystkim.
Troche mnie to przestraszyło jesli ktos jezdził dłuzszy czas z wodą w srodku to moze juz auto byc skorodowane wewnątrz Sad
Powrót do góry
Bounty

Dyskutant



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szprotawa
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9 TDI 110 2002
Piwa: 3/5
Wysłany: Nie 11 Wrz 2011, 22:55
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


Proszę bardzo! Nie ma sprawy. Woda dostaje się przez szybę , w drzwiach jest uszczelka , która z czasem traci swe właściwości, więc nie tyle jest to wada ile kres wytrzymałości uszczelki. Najlepiej użyć silikonu do szkła, z resztą znajdziesz na tym forum masę informacji na ten temat. Woda nie powinna uszkodzić blach bo to ocynk, gorzej z dywanikami. Dlatego przy zakupie dobrze jest "wymacać" czy dywaniki nie są mokre i to w każdym miejscu. Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
rygus89

Dyskutant



Dołączył: 09 Lip 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Buszkowiczki/Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Leon I
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 13 Wrz 2011, 08:19
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


Woda dostaje sie pod mechanizmami wycieraczek jest tam taka skrzyneczka z bezpiecznikami po dobrych paru latach użytku parcieje i woda sie leje do srodka i jest u kierowcy i z tyłu pod nogami.
Ta wade można bardzo łatwo usunąć silikonująć skrzynke silikonem dekarskim:).
Czestym problemem też jest spadek mocy ale czasem usuniecie usterki bywa błachostka.
Jeśli chodzi o blachy to ocynk robi swoje:) i nie powinny sie pojawiac ogniska korozji:) jedynym z mankamentow jest schodząca z klamek farba bezbarwna i płowiejący lakier po latach użytku chodzi tylko o elementy plastikowe.
Srodek auta miły dla oka nie zauważyłem u siebie trzeszczacych plastików bardzo polecam zdarcie gumowej warstwy z raczek i pomalowanie ich farba do plastiku bardzo ładnie sie prezentuje i nie ma rys na rączkach:).

Ogólnie polecam autko ma pare wad ale jeśli jest dobrze użytkowane może naprawde długo posłużyćSmile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Wrz 2011, 08:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pią 16 Wrz 2011, 15:37
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


rygus89 napisał:
Woda dostaje sie pod mechanizmami wycieraczek


Jakieś nowe miejsce przeciekania Shocked . I o jaką skrzynkę z bezpiecznikami pod mechanizmem wycieraczek chodzi?
_________________
Powrót do góry
Szczepanx

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Toledo II 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Wrz 2011, 08:22
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


rygus89 napisał:
Woda dostaje sie pod mechanizmami wycieraczek jest tam taka skrzyneczka z bezpiecznikami po dobrych paru latach użytku parcieje i woda sie leje do srodka i jest u kierowcy i z tyłu pod nogami.
Ta wade można bardzo łatwo usunąć silikonująć skrzynke silikonem dekarskim:).
Czestym problemem też jest spadek mocy ale czasem usuniecie usterki bywa błachostka.
Jeśli chodzi o blachy to ocynk robi swoje:) i nie powinny sie pojawiac ogniska korozji:) jedynym z mankamentow jest schodząca z klamek farba bezbarwna i płowiejący lakier po latach użytku chodzi tylko o elementy plastikowe.
Srodek auta miły dla oka nie zauważyłem u siebie trzeszczacych plastików bardzo polecam zdarcie gumowej warstwy z raczek i pomalowanie ich farba do plastiku bardzo ładnie sie prezentuje i nie ma rys na rączkach:).

Ogólnie polecam autko ma pare wad ale jeśli jest dobrze użytkowane może naprawde długo posłużyćSmile

Witam ponownie nie byłem obecny przez cały tydzien na forum poniewaz pracuje w delegacji a tam nie ma dostepu do internrtu.
Wiadomo kazde auto ma jakies wady ale najwazniejsze zeby długo i dobrze słuzyło.
musze sprzedac jeszcze swojego stłuczka i ruszac w poszukiwania jakiegos toledo najlepiej srebrny lub czarny Smile
Powrót do góry
Szczepanx

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Toledo II 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Wrz 2011, 18:45
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


Co koledzy znawcy mogą powiedziec na temat tego seacika:
http://otomoto.pl/seat-toledo-1-9-tdi-110km-klimatronik-C20702865.html
jestem bardzo zainteresowany tym akurat egzemplarzem po pierwsze podoba mi sie wizualnie a po drugie mam tylko 100 klometrów zeby go obejrzec.
Jedno mnie tylko marwi ze to jakis komis jest.
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pon 19 Wrz 2011, 08:34
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


Nie ma co się martwic, ze komis. Handlarz też Cię będzie mógł przewalic jak tylko zechce. Chyba, że sam się wypuścisz za granicę.
Toledziak wygląda całkiem dobrze więc jedź i sprawdź auto na miejscu.
_________________
Powrót do góry
rotor

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 5


Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 20 Wrz 2011, 09:35
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


Żadne nowe miejsce.... to jest odwieczny problem tych seatow koło mechanizmu wycieraczek jest skrzynka gdzie jest uszczelka z upływem lat uszczelka przepuszcza wode i trzeba wspomóc ja sylikonem ...
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Wto 20 Wrz 2011, 10:37
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


A jakie tam są bezpieczniki w tej skrzyneczce pod mechanizmem wycieraczek? Słyszałem tylko o zalewaniu komputera ale bez podtapiania kabiny.
_________________
Powrót do góry
rygus89

Dyskutant



Dołączył: 09 Lip 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Buszkowiczki/Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Leon I
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 20 Wrz 2011, 20:56
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


miałem ostatnio taki problem i leciała mi woda do kabiny z tamtego własnie miejsca ... żadna nowość
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 08:00
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


Jeżeli żadna nowośc to może uzyskam informację o jaką skrzyneczkę z bezpiecznikami pod mechanizmem wycieraczek chodzi Question
_________________
Powrót do góry
rotor

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 5


Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 09:15
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


koło odpływu z błotnika jest taka skrzynka 15 na 15 cm około. Jak uszczelka jest nieszczelna leci jak z kranu do srodka.
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 09:55
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Zakup Toledo II.


Poproszę o lokalizację na tej fotce. Stojąc przed maską jest przy lewym czy prawym odpływie, czy trzeba zdemonotwac podszybie żeby się dostac do tej skrzynki z bezpiecznikami Question
http://photos03-bnd.otomoto.pl/photos/original/C20/61/13/C20611362_10.jpg
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Oceń swoje auto


SeatAltea XL

14 800

2009r.

200 000 km

pomorskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatLeon

19 700

2007r.

253 000 km

mazowieckie

SeatLeon

14 800

2006r.

229 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System