Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Climatronic - nie włącza się kompresor



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bengi

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 108
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Seat Toledo II V5 2,3 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Kwi 2008, 19:31
Temat postu:

Climatronic - nie włącza się kompresor


Witam!

Nie da się włączyć kompresora... po za tym wszystkie inne funkcje działają: grzanie, wszystkie nadmuchy, regulacja temperatury, tryb auto, nadmuch na szybę... Jak było po niżej 5st C to myślałem, że nie daje się włączyć ze względu na temperaturę, jednak teraz gdy jest zdecydowanie cieplej klima niestety się włącza Sad
Jak przekręcam stacyjkę na zapłon, to śnieżynki na wyświetlaczu nie ma, a po uruchomieniu silnika pojawia się śnieżynka i świeci cały czas. Jak naciskam przycisk kompresora to nic się nie dzieje - śnieżynka nadal sobie świeci (gdyby załączał się kompresor byłoby to czuć po pracy silnika)

Jeśli ktoś wie o czym mogą świadczyć takie objawy, lub wie cokolwiek więcej na temat climatronica to bardzo proszę o wszelkie info na ten temat
Może ktoś wie, jak sprawdzić kompresor - czy da się go włączyć "ręcznie" - zmostkowac.(???)
Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc w zlokalizowaniu usterki.
pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
Gandziu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Kwi 2008, 20:12
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Climatronic - nie włącza się kompresor


witam koleogo jak na moje to masz za niskie ciksnienie czynnnika chlodzacego w ukladnie i dlatego nie zalacza sie kompresor. nalezaloby go uzupelnic i na 99% bedzie ok pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
bengi

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 108
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Seat Toledo II V5 2,3 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Kwi 2008, 12:01
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Climatronic - nie włącza się kompresor


Witam!

Po wizycie u fachowca okazało się, że posypało się sprzęgło klimy... Niezbędna była wymiana sprzęgła i wałka, koszt naprawy z uzupełnieniem czynnika: 600zł. Teraz klima chłodzi, ale wciąż na wyświetlaczu jest śnieżynka i nie reaguje na przycisk...
Może ktoś mi powie na jakiej zasadzie działa ten przycisk "śnieżynka"? Dodam, że jak ustawiam temp. na niższą to chłodzi, a jak na wyższą to grzeje normalnie... Pojadę jeszcze sprawdzić czy są jakieś błędy... ale zanim to zrobię to chciałbym się dowiedzieć jak to powinno działać...
z góry dzięki za info.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
Marfik

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.9TDI ASV
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Kwi 2008, 23:01
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Climatronic - nie włącza się kompresor


To dosyć proste. Jest śnieżynka -> klima jest załączona. Może się wyłączyć automatycznie dopiero gdy temperatura spadnie poniżej 4 stopni C. Jak się wyłączy to śnieżynka zniknie. Jak jest chłodno ale powyżej 4 stopni to klima działa ale nagrzewnica ogrzeje powietrze żebyś miał ciepło w samochodzie Smile . Gdy naciśniesz przycisk ze śnieżynką to klimę wyłączysz. Jeżeli klima jest wyłączona i włączysz zamknięty obieg powietrza to automatycznie uruchomi się klima -> śnieżynka się zaświeci (chyba że jest poniżej 4 stopni). Ma to zapobiegać parowaniu szyb. Mam nadzieję że rozwiałem wszystkie Twoje wątpliwości. Wink
Powrót do góry
bengi

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 108
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Seat Toledo II V5 2,3 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Kwi 2008, 20:47
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Climatronic - nie włącza się kompresor


Dzięki Marfik, właśnie o takie wyjaśnienie mi chodziło Smile ...Czyli wygląda na to, że nie da się u mnie wyłączyć klimy :-/ klikam śnieżynkę i nie gaśnie na wyświetlaczu...
pozdr
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 18 Kwi 2008, 20:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatIbiza

29 500

2014r.

196 000 km

śląskie

SeatLeon

13 900

2006r.

229 000 km

śląskie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System