Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Climatronic - nie włącza się kompresor



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bengi

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 108
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Seat Toledo II V5 2,3 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Kwi 2008, 19:31
Temat postu:

Climatronic - nie włącza się kompresor


Witam!

Nie da się włączyć kompresora... po za tym wszystkie inne funkcje działają: grzanie, wszystkie nadmuchy, regulacja temperatury, tryb auto, nadmuch na szybę... Jak było po niżej 5st C to myślałem, że nie daje się włączyć ze względu na temperaturę, jednak teraz gdy jest zdecydowanie cieplej klima niestety się włącza Sad
Jak przekręcam stacyjkę na zapłon, to śnieżynki na wyświetlaczu nie ma, a po uruchomieniu silnika pojawia się śnieżynka i świeci cały czas. Jak naciskam przycisk kompresora to nic się nie dzieje - śnieżynka nadal sobie świeci (gdyby załączał się kompresor byłoby to czuć po pracy silnika)

Jeśli ktoś wie o czym mogą świadczyć takie objawy, lub wie cokolwiek więcej na temat climatronica to bardzo proszę o wszelkie info na ten temat
Może ktoś wie, jak sprawdzić kompresor - czy da się go włączyć "ręcznie" - zmostkowac.(???)
Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc w zlokalizowaniu usterki.
pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
Gandziu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Kwi 2008, 20:12
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Climatronic - nie włącza się kompresor


witam koleogo jak na moje to masz za niskie ciksnienie czynnnika chlodzacego w ukladnie i dlatego nie zalacza sie kompresor. nalezaloby go uzupelnic i na 99% bedzie ok pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
bengi

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 108
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Seat Toledo II V5 2,3 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Kwi 2008, 12:01
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Climatronic - nie włącza się kompresor


Witam!

Po wizycie u fachowca okazało się, że posypało się sprzęgło klimy... Niezbędna była wymiana sprzęgła i wałka, koszt naprawy z uzupełnieniem czynnika: 600zł. Teraz klima chłodzi, ale wciąż na wyświetlaczu jest śnieżynka i nie reaguje na przycisk...
Może ktoś mi powie na jakiej zasadzie działa ten przycisk "śnieżynka"? Dodam, że jak ustawiam temp. na niższą to chłodzi, a jak na wyższą to grzeje normalnie... Pojadę jeszcze sprawdzić czy są jakieś błędy... ale zanim to zrobię to chciałbym się dowiedzieć jak to powinno działać...
z góry dzięki za info.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
Marfik

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.9TDI ASV
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Kwi 2008, 23:01
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Climatronic - nie włącza się kompresor


To dosyć proste. Jest śnieżynka -> klima jest załączona. Może się wyłączyć automatycznie dopiero gdy temperatura spadnie poniżej 4 stopni C. Jak się wyłączy to śnieżynka zniknie. Jak jest chłodno ale powyżej 4 stopni to klima działa ale nagrzewnica ogrzeje powietrze żebyś miał ciepło w samochodzie Smile . Gdy naciśniesz przycisk ze śnieżynką to klimę wyłączysz. Jeżeli klima jest wyłączona i włączysz zamknięty obieg powietrza to automatycznie uruchomi się klima -> śnieżynka się zaświeci (chyba że jest poniżej 4 stopni). Ma to zapobiegać parowaniu szyb. Mam nadzieję że rozwiałem wszystkie Twoje wątpliwości. Wink
Powrót do góry
bengi

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 108
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Seat Toledo II V5 2,3 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Kwi 2008, 20:47
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Climatronic - nie włącza się kompresor


Dzięki Marfik, właśnie o takie wyjaśnienie mi chodziło Smile ...Czyli wygląda na to, że nie da się u mnie wyłączyć klimy :-/ klikam śnieżynkę i nie gaśnie na wyświetlaczu...
pozdr
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 18 Kwi 2008, 20:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie

SeatLeon

42 900

2017r.

204 103 km

śląskie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System