Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) Poszarpywanie, zrywanie na małych obrotach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emiki

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 23:36
Temat postu:

Poszarpywanie, zrywanie na małych obrotach


Witam.
Mam Alhambrę 2.0 benzyna/gaz 115 koni silnik ADY.Od jakiegoś czasu pojawił się problem z poszarpywaniem podczas wolnej jazdy np.w korku.Zdarza się że poszarpywanie jest wyczuwalne podczas szybszej jazdy z równą prędkością i obrotami. Wymieniłem już sondę ( niestety na zamiennik)pojawiał się błąd 537 podobno na gazie to norma. Kable, świece, kopułkę i palec wymienione. Wyczyściłem przepustnicę, przepływomierz. Objawy pojawiły się po przejechaniu trasy 1200 kilometrów. Na początku jeździł dosłownie jak kangur, pojechałem do speca od gazu instalacja jest jeszcze na gwarancji. Podregulował i objaw jest dużo mniejszy lecz pojawił się też na benzynie więc można wykluczyć układ zasilania gazem. Mam zamiar wymienić uszczelki pod kolektorem ssącym. Ktoś mi podpowiada jeszcze aby wymienić czujnik położenia wału i przepustnicę. Podchodzę do tego troszkę z dystansem bo gdyby padł czujnik wału to bym go nie odpalił a przepustnica to by szalały obroty. Objaw można porównać do wypadania zapłonu lecz cały układ zapłonu jest już wymieniony no oprócz cewki. Zastanawiam się jeszcze nad wymianą przepływomierza. Często mi się zdarza jeździć w długie trasy i nie chciałbym gdzieś stanąć za granicą i drapać się po głowie.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być i jak to usunąć lub miał podobne objawy.
Powrót do góry
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 22:53
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Poszarpywanie, zrywanie na małych obrotach


ja mysle ze to moze byc problem zwiazany z czujnikiem walka rozrzadu albo walu korbowego
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
emiki

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Paź 2011, 21:38
Temat postu:

Szarpanie, poszarpywanie


Witam.
Może jednak ktoś rozwiązał podobny problem.
Wymienione już zostało wiele części i problem nie ustąpił.
Czujnik położenia wału wymieniony, czujnik hala w aparacie wymieniony, kable, świece, kopułka, palec, przewody podciśnienia, oringi pod kolektorem ssącym, rozrząd wymieniony,filtr powietrza, ustawiony zapłon, wymieniona sonda ( niestety zamiennik), przepływomierz, przepustnica wyczyszczona z adaptacją ( brak silniczka krokowego przepustnica na lince). Objawy raz są raz ich nie ma jeśli pojawi się problem zgaszenie samochodu czasami pomaga po odpaleniu jedzie dalej parę kilometrów i znów to samo. Jedynie co nie zostało wymienione to cewka. Pojawił się też objaw falowania obrotów pod obciążeniem na postoju. Odpala bez problemu. Objaw taki sam jest na gazie i na benzynie. Gość który go naprawiał rozkłada ręce a ma łeb na karku. Pomocy.
Powrót do góry
pixel27

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): bełchatów
Posiadane auto: SEAT ALHAMBRA 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Paź 2011, 10:56
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Poszarpywanie, zrywanie na małych obrotach


mam tak samo szarpie auto to ala z 98 z 2.0 ady + lpg wymienione kable i świece wymieniona tez sonda bo był błąd mam nowa i tez jest błąd ogólnie to mi bardzo szarpie na benzynie a na gazie mniej nie wiem co jest ?
Powrót do góry
emiki

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Paź 2011, 23:59
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Poszarpywanie, zrywanie na małych obrotach


Witam.
Właśnie jestem po wstępnej jeździe i chyba się udało. Jutro się to potwierdzi w 100% jak będę jechał do pracy i troszkę dłuższą trasę przejadę. Wymieniłem cewkę, wyczyściłem masę łączącą cewkę- silnik. Trochę pogrzebałem przy kostkach i przejrzałem wiązkę z wierzchu czy nie jest poprzecierana. Wygląda na to że poprawa jest znaczna ale to się okaże jutro. Proponowałbym również podjechać wyregulować zapłon na komputerze. Co podobno jest ważne u mnie zostały wymienione kabelki w parcianej osłonie od podciśnienia które podłączone są do czujnika recyrkulacji spalin odpowiadają one za podciśnienie w kolektorze ssącym. Proponowałbym również wyczyścić przepustnicę łącznie z wykonaniem adaptacji na komputerze. Mi cewkę załatwił kolega pracujący w sprzedaży części 4maxa za stówkę, zdaję sobie sprawę że nie jest to górna półka i jest ryzyko że za jakiś czas padnie ale co tam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 27 Paź 2011, 23:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie

SeatLeon

64 900

2016r.

60 091 km

kujawsko-pomorskie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System