Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Strzeliła mi Turbina,


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
diabloos

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Sata Altea 05
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 22:14
Temat postu:

Strzeliła mi Turbina,


Helo,

Niestety strzeliła mi turbina, Mad
Co byście mi radzili założyć używana z samochodu z przebiegiem jakieś 30 tyś a może regenerowana ??

Może macie jakieś inne pomysły, zastanawiałem się tez nad nową ale cena mnie trochę przeraża. Evil or Very Mad

Silnik 2.0 16V 140 KM BKD

Ps. czy to wogóle normalne że by przy 116 tyś padło turbo?

Pozdrawiam,
Powrót do góry
grzelmo

Debiutant



Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzyń Podl. / Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea Freetrack
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 22:26
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Strzeliła mi Turbina,


moim zdaniem regenerowana na pewno będzie lepsza od używki.
ja mam 113tys. i już coraz głośniej słychać turbo Smile więc pewnie zaraz poleci - taki urok za małych rumuńskich suszarek...

do tego mam najprawdopodobniej uwaloną głowicę Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
diabloos

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Sata Altea 05
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 22:33
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Strzeliła mi Turbina,


Też myślałem nad regenerowaną,

Ale mojem koledze padła turbina w BMW i właśnie kupił regenerowana u gościa który ma bardzo dobra opinie (zakład w Pruszkowie).

Zapłacił 500 pln za zamontowanie wyjechał dosłownie z zakładu 30 m i się rozpie…
Wkór... sie kupił nówkę sztukę, i zapłacił drugie 500 pln za zamontowanie i jest ok.
Koleś mu oddał pieniądze ale co z tego jak jest 500 w plecy

Ooo i jest rozterka
Powrót do góry
lukasz22

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość / region): gora kalwaria
Posiadane auto: seat leon 2.0tdi 140ps bkd
Piwa: 6/2
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 23:26
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Strzeliła mi Turbina,


u mnie w leonie 2.0tdi BKD wymieniłem przy 145tys turbine ale mi nie padła tylko zaczeła głośno pracować i kupiłem nuwke sztuke z serwisu garreta i myslałem ze pojeżdżę troche i zrobiłem 10tyś km i juz zaczeła trochę podgwizdywac podobno tych turbin do 2.0tdi sie nie regeneruje bo nie pojezdzicie. jak by mi teraz padła to bym kupił z jakiegoś pewnego źródła używana z niskim przebiegiem...PS>ja swoja stara jeszcze na allegro sprzedałem i gościu był zadowolony.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 08:10
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Strzeliła mi Turbina,


diabloos napisał:
Ale mojem koledze padła turbina w BMW i właśnie kupił regenerowana u gościa który ma bardzo dobra opinie (zakład w Pruszkowie).


Turbiny dobrze robia w Bialymstoku, firma "karambol" czy jakosc tak, przy "regeneracji" musi byc wymienione cale wnetrze, a nie wg. uznania jak robia niektorzy "fachowcy".
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 08:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
diabloos

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Sata Altea 05
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 08:25
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Strzeliła mi Turbina,


lukasz22


Ile zapłaciłeś za swoja w serwisie garretta???
Powrót do góry
lukasz22

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość / region): gora kalwaria
Posiadane auto: seat leon 2.0tdi 140ps bkd
Piwa: 6/2
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 11:57
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Strzeliła mi Turbina,


ja mam kolege ktury pracoje w magazynie z czesciami i miał duży rabat;)(wynoszący) i zapłaciłem 1600zł a w serwisie normalnie kosztuje coś koło 3.5tyś
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 15:27
Temat postu:

turbina


witam . pozwole sie wtracic do tematu. ja oddalem swoja turbine do regeneracji i zaplacilem 600 plus 350 zamontowanie i mam gwarancje na regeneracje . narazie spisuje sie ok. chcialbym tutaj przypomniec ze w naszych samochodach po dluzszej jezdzie albo szybszej trzeba przed zgaszeniem silnika poczekac pare minut az turina sie ostudzi . to jest zmora turbin.pozdrawiam
Powrót do góry
soulfrezer

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: SEAT ALTEA 1.9 TDI 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 15:38
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Strzeliła mi Turbina,


Co rozumiecie przez głośną pracę turbiny? U mnie pojawia się cichy gwizd przy przyspieszaniu. Czy to oznacza że turbina się kończy? W poprzednich autach też słyszałem turbinę lecz nigdy nic się nie działo. Czy jeśli się kończy to pozostało tylko czekać aż padnie czy może przedsięwziąć jakies działania aby to naprawić?
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 31 Sie 2011, 10:18
Temat postu:

turbina


witam. wlasnie takie objawy jak gwizd to jeden z sygnalo . ja pozniej mialem problem z wyprzedzaniem jak tylko dodalem gazy to samochod przechodzil w stan servisowy i moglem deptac a on i tak jechal 50 na godzine bylo to bardzo denerwujace bo trzeba byl;o sie zatrzymac i zgasic auto i po chwili odpalic i spokojnie jechac. teraz jest ok. pozdrawiam
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sro 31 Sie 2011, 11:23
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Strzeliła mi Turbina,


Za 600pln to chyba tylko wyczyscili Ci geometrie w turbinie i jezeli zgadlem to przeplaciles, mnie to kosztowalo 400pln za cala usluge. Do popularnego silnika asv 110KM koszt regenerowanej to ok. 1200zl, z mocniejszym lozyskowaniem troche wiecej, a to b.popularne turbo, wiec ceny sa nizsze. W promocjach za 600-900zl dostajesz w srodku chinszczyzne i cena ta nie obejmuje wymiany walka (!), silownika, a gwarancja obejmuje tylko turbine, wiec za powtorny montaz/demontaz i pozostale uszkodzenia zaplacisz z wlasnej kieszeni.

Dla mnie odglos konczacej sie turbiny to zgrzyt lopatek o obudowe, problemy z doladowaniem (zatarta geometria, uszczerbione lopatki czesci zimnej) lub niebieski dymek z rury (puszcza olej), a pedzace powietrze ma prawo "swistac", proponuje przy sprawnej turbinie zdjac filtr powietrza i posluchac jak pracuje...
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 31 Sie 2011, 15:52
Temat postu:

turbina


witam. pozwole sobie na opisanie mojego przypadku . turbina zaczela swistac tak jak wczesniej to opisalem . pojechalem do service itam podpieli pod kompa i wyszlo ze to turbina koszt 4 tys plus robocizna . zadzwonilem do swojego znajomego i kazal mi przyjechac . rozebral turbine wyczyscil przesmarowal i zalozyl .uprzedzil mnie ze musze sie szykowac na kupno nowej lub po regeneracji. pojezdzilem tak miesiac i zaczelo sie to samo plus wejscie w tryb awaryjny . skontaktowalem sie z zakladem ktory regeneruje turbiny z mielca i zawizlem im moja a oni dali mi swoja po regeneracji z gwarancja . dlatego placilem 600 zl. napewno niema tam chinszczyzny tak jak to sugerujesz. jestem w kontakcie z ta firma gdyz paru kolegom polecilem ta firme i wszyscy sa zadowoleni . rozne marki samochodow. pozdrawiam
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sro 31 Sie 2011, 16:11
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Strzeliła mi Turbina,


Tanio bardzo, kupujac regenerowana zawsze oddajesz stara.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
koniu123

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 21:16
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Strzeliła mi Turbina,


jest jeszcze kwestia co sie z dana turbina stało - czzy jest sens regenerowac - mnie niestety przy 157 tys wybuchła tzn strzeliła a nie było zadnych ani swistów ani nic - kupiłem nowa baretta 2200
Powrót do góry
skuter1975

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bukowno
Posiadane auto: Toledo 2.0 TDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 25 Wrz 2011, 14:07
Temat postu:

Re: turbina


rysiekkrk napisał:
witam. pozwole sobie na opisanie mojego przypadku . turbina zaczela swistac tak jak wczesniej to opisalem . pojechalem do service itam podpieli pod kompa i wyszlo ze to turbina koszt 4 tys plus robocizna . zadzwonilem do swojego znajomego i kazal mi przyjechac . rozebral turbine wyczyscil przesmarowal i zalozyl .uprzedzil mnie ze musze sie szykowac na kupno nowej lub po regeneracji. pojezdzilem tak miesiac i zaczelo sie to samo plus wejscie w tryb awaryjny . skontaktowalem sie z zakladem ktory regeneruje turbiny z mielca i zawizlem im moja a oni dali mi swoja po regeneracji z gwarancja . dlatego placilem 600 zl. napewno niema tam chinszczyzny tak jak to sugerujesz. jestem w kontakcie z ta firma gdyz paru kolegom polecilem ta firme i wszyscy sa zadowoleni . rozne marki samochodow. pozdrawiam

Czy mówiąc Mielec masz na myśli Reg-Mot? Ja miałem regenerowaną turbinę do Vectry C 120 km i niestety ich regeneracja wytrzymała 5000 km:( zawiozłem ją do Turbo-Tecu do Jaworzna i za głowę się złapali jaki wałek i jakie części włożyli Ci z Mielca... A że miałem 2 turbinę, tą z Mielca oddałem z powrotem by zregenerowali ją na gwarancji. Turbo - Tec zregenerował mi turbinę z mojego samochodu w 2 dni. Tą regenerowaną w Mielcu na gwarancji czekałem przeszło 2 tygodnie... Masakra!!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatAltea

24 900

2010r.

199 530 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatCordoba

2 222

2005r.

121 000 km

lubelskie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatLeon

19 700

2007r.

253 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System