Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Szarpanie, przerywanie podczas przyspieszania - Leon 2000r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bodziuu

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): konin
Posiadane auto: VW Golf V
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 21 Sie 2011, 09:50
Temat postu:

Szarpanie, przerywanie podczas przyspieszania - Leon 2000r.


Witam,
A więc mam problem:

Mój samochód to Seat Leon 2000r. 1,6 16v 105 KM, Silnik AUS

Lpg:
Reduktor: Tomasetto
Układ sterujący: Stag 4
Listwa wtryskowa : Valtek


Od samego początku po montażu LPG na niskich obrotach podczas przyspieszania szarpało.
Wymieniłem świece, kable, cewkę i ustało na krótki czas.
Niedługo później zaczęło się od nowa i zauważyłem, że dzieje sie to tylko po przejechaniu od 10-15 km i czasem nawet na 3 pierwszych biegach.
Dowiedziałem się, że sonda lambda źle pracuje i ją też wymieniłem. A więc cały układ zapłonowy mam nowy . Jednak nie ustąpiło i nadal tak się dzieje. Dodam, że na benzynie jest wszystko ok.
Kontaktowałem się z producentem sterownika LPG i po przeanalizowaniu wszytskich elementów instalacji gazowej stwierdził, że wszystko dobrane jest idealnie i musi to działać.

Następna wizyta u gazownika i mechanika:
Włożyliśmy nowe świece jednoelektrodowe ze zmniejszonym odstępem tzn 0.8mm i.... działało (jak ręką odjął) przez 40 km, i znów nawrót szarpań.
Mierzyliśmy u mechanika ćiśnienie na cylindrach i było na rozgrzanym silniku 18, 18, 18, 17. Sprawdzony został także układ dolotowy ssący kolektora czy nie ma tam pod wpływem temperatur jakiś rozstrzelnień i niby wszystko jest ok.... Nie mamy już z gazownikiem i mechankiem pomysłu co to może być. Jedno co mi do głowy przychodzi to że dziwne jest to ze po wyjęciu świec i włożeniu nowych zaczęło działać a po dłuższym niż normalnie dystansie powróciło do punktu wyjścia. Gazownik nadal twierdzi ze pierwszy gar ma zaniki i utrate iskry, sprawdził to swoimi programami do gazu i odłączaniem podczas testów każdego z garów..... Jakieś pomysły ? bo niedługo wymienie cały silnik na nowy Sad

POMOCY !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Nie 21 Sie 2011, 11:04
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Szarpanie, przerywanie podczas przyspieszania - Leon 2000r.


Częściowo sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Na benzynie wszystko działa prawidłowo, a szarpie na gazie. Nie wiem więc dlaczego szukasz przyczyny w silniku, a nie w prawidłowych ustawieniach parametrów gazu. Pierwsza podstawowa zasada jest taka, że jak nie chodzi na benzynie to tym bardziej na gazie bo ma on jednak większe wymagania. Tutaj jednak jest ok i ja tylko i wyłącznie winił bym instalatora. Nie pomogę Ci bo nie znam się na tyle na instalacjach ale wiem że sekwencja to piękna sprawa lecz wymaga jednak fachowców. U mnie (instalacja już 6 lat) też zaczął poszarpywać i palić jak smok. Sprawa banalnie prosta-wymieniłem tylko oringi w tłoczkach wtryskiwaczy i jak ręką odjął, a 10l / 100 km nie przekracza co przedtem było marzeniem. Znam też przypadek kolegi co miał wgrany program do sterownika gazu zupełnie nie współpracujący z autem. Także moim zdaniem zmień fachowca, bo zamontować to prosta sprawa, ale ustawienie to już inna bajka.
Powrót do góry
bodziuu

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): konin
Posiadane auto: VW Golf V
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 21 Sie 2011, 11:59
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Szarpanie, przerywanie podczas przyspieszania - Leon 2000r.


A wiec tak: gazownik jeden z najlepszych w Koninie. Zakładał mi kiedyś w VW Golf IV gaz i od samego początku było ok, tak wiec raczej zna się i to dobrze. Problem wynika raczej z powodu prądów i pierwszego garu ale może się mylę..... jakieś inne porady ?
Dodam jeszcze raz, dzieje się to wszystko po przejechaniu 10-15 km i nagrzaniu porządnym silnika.......
Powrót do góry
gadu-gadu
Majki22

Dyskutant



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI 110KM
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 01:43
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Szarpanie, przerywanie podczas przyspieszania - Leon 2000r.


Miałem podobne problemy po zamontowaniu LPG, ale w aucie innej marki(stare auto z 96'). Z chłodnicy wyciekał płyn i się zapowietrzała po nagrzaniu silnika. Autem zaczynało szarpać i nierówno pracował. Sprawdź poziom płynu w chłodnicy i poszukaj pod tym kątem. Tyle mi przyszło do głowy.
Powrót do góry
bodziuu

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): konin
Posiadane auto: VW Golf V
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 08:29
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Szarpanie, przerywanie podczas przyspieszania - Leon 2000r.


Jakieś inne pomysły ?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 08:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 23 Sie 2011, 22:01
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Szarpanie, przerywanie podczas przyspieszania - Leon 2000r.


ja bym pojezdzil przez jakis czas tylko na benzynie jezeli bedzie ok to szukaj przyczyny w gazie bo to trzeba ustalic
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatLeon

44 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie

SeatIbiza

24 500

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatArona

59 900

2018r.

70 000 km

mazowieckie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System