Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) wymiana płynów i filtrów w leonie 1,4 16 v 2000 r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KRZYCHU8386

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): JAROSŁAW
Posiadane auto: seat leon 1,4 16 v 75 km 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Sie 2011, 10:51
Temat postu:

wymiana płynów i filtrów w leonie 1,4 16 v 2000 r


witam wszystkich! zostałem nowym posiadaczem seata leona 1,4 16 v 2000 r przebieg 155 000 km , benzyna i teraz mam pytania odnośnie płynów jaki olej wlać do niego (cena nie gra roli ) jakie filtr oleju , powietrza , kabinowy , paliwa ,płyn chłodzący i od spomagania no i najważniejsza rzecz to rozrzad + pompa jakiej firmy a jeśli chodzi o instalacje gazowa to jakiej firmy jest najbardziej chwalona przez użytkowników
z góry wielkie dzieki
pozdrawiam ! Smile)
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sob 13 Sie 2011, 22:16
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) wymiana płynów i filtrów w leonie 1,4 16 v 2000 r


Olej i filtr to proponuję Ci zmienić w jakimś dobrym serwisie, który się tym zajmuje. Zapłacisz jak w sklepie, a wymienią za darmo. Ja w 1.6 przy 147 tys. km zalałem 5W50 - chciałem Mobila, ale mechanik mówił, że w tej samej cenie lepiej wziąć Agipa, który przychodzi w oryginalnych opakowaniach z Włoch (Mobil natomiast ponoć leją gdzie popadnie). Wiele osób poleca też np. Motul.

Płyn chłodzący idzie G12 - kupujesz koncentrat, rozrabiasz z wodą destylowaną i jest.

Filtr powietrza - ja jeżdżę na polskim Filtronie i jest jak najbardziej ok. Kabinowy chyba najlepiej Mann'a z aktywnym węglem.

Co do rozrządu to nie wiem - sam noszę się z zamiarem wymiany, bo już zbliża się czas. Chcę kupić taki zestaw: pasek Continental'a + rolka Reuville + pompa Dolz. Nie wiem na ile będzie dobry.. Niezłe opinie słyszałem nt. pasków firmy Gates.

Co do gazu, to z ciekawości aż zapytam po co? A raczej dlaczego to chcesz zrobić temu samochodowi? Czym Ci zawinił? Razz Silnik 1.4 16V powinien być dosyć ekonomiczny.. dodatkowo na gazie stracisz moc, której i tak nie masz zbyt wiele jak na wagę tego auta. Dobra sekwencja kosztuje ok. 2,5tys. zł - zdajesz sobie sprawę, że ta instalacja zwróci Ci się dopiero po ok. 20 tys. km? Moim zdaniem to gra nie warta świeczki.
Powrót do góry
jari23

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 29

Posiadane auto: Seat Leon 1.6 Sport
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 15:59
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) wymiana płynów i filtrów w leonie 1,4 16 v 2000 r


Co do montazu instalacji... hmm no coż.. tu się nie zgodzę z moim poprzednikiem.. Zakładając instalacje w dobrym warsztacie , spadek mocy ani róznica w spalaniu nie wystepują. Sam byłem sceptyczny co do montażu instalacji gazowej w swoim Seacie ale w końcu sie zdecydowałem i.... żałuje, że tak pózno:). Zapłacilem 2400zł za instalacje staga 300, butla w kole, wlew pod klapką paliwa, lubryfikacja. Gorąco polecam!!!! Przejechane dopiero na gazie 3tysiące km ale narazie spisuje sie swietnie
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Pon 05 Wrz 2011, 22:18
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) wymiana płynów i filtrów w leonie 1,4 16 v 2000 r


Tylko teraz zapytam inaczej - czy nie lepiej te 2 tys. zł dołożyć do samochodu i kupić w takim razie diesla zamiast zagazowywania benzyny? 1.9 TDI to jedna z najlepszych jednostek na rynku, jest bardzo dynamiczny, a przy tym potrafi spalić naprawdę mało. Olej napędowy jest obecnie dosyć drogi, ale tym samochodem spalanie w granicach 5,5-6L/100km nie dziwi...

Oczywiście każdy robi jak chce, ale moim zdaniem ingerencja w silnik wpływa na jego pracę i szybsze zużycie części (przy gazie są to przeważnie świece i wtryski). Skoro taka impreza ma dodatkowo kosztować 2,5 tys. zł, to ja zdecydowanie wybieram diesla, przy którym nikt nie majstrował, a który dzięki temu będzie potrafił zrobić 2x większy przebieg, będzie bardziej dynamiczny i mimo wszystko mniej problemowy.
Powrót do góry
jari23

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 29

Posiadane auto: Seat Leon 1.6 Sport
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 22:10
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) wymiana płynów i filtrów w leonie 1,4 16 v 2000 r


Tylko znajdz mi kolego samochód ( w tym przypadku Leona z silnikiem diesla), który od razu.. lub w niedługim czasie nie będzie wymagał ingerencji, jak Ty to nazywasz, w tym przypadku zaprzyjaźnionego mechanika. Swiece, wtryski.. porównaj ceny części zamiennych diesel a benzyna.. wynik wypada zdecydowanie na korzyść jednostek benzynowych:) Pracuje w branży już przeszło sześć lat ( w jednej z największych w PL hurtowni części zamiennych). Często rozmawiam, z naszymi klientami, w większości mechanikami.. lwia część z nich smiga autkami z silnikami benzynowymi. na pytanie.. a dlaczego benzyna a nie diesel..często pada odpowiedź... za dużo przy dieslach robie Wink
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 22:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 22:59
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) wymiana płynów i filtrów w leonie 1,4 16 v 2000 r


Sam jeżdżę na benzynie, za dieslami nie przepadam, ale jakbym miał gazować swojego Leonka, to myślę, że mimo wszystko wybrałbym klekota Smile

Poza tym przykład z częściami do mnie nie przemawia, bo kupisz benzyniaka bez instalacji i też musisz wymieniać praktycznie wszystkie części eksploatacyjne (przynajmniej przy zakupie należy się z tym liczyć, bo mało kto sprzedaje samochód dobry w 100% - co to za interes dla niego?). Fakt, że te części są droższe, ale na pewno nie o te 2500zł, które trzeba wpakować w instalację, a jak już pisałem wyżej - diesel pojeździ na pewno dłużej niż zagazowana benzyna i nikt temu nie zaprzeczy. Druga sprawa jest taka, że przy gazie musisz te świece i wtryski zmieniać częściej, więc na dłuższą metę te koszta eksploatacyjne mogą zrównać Ci się z "ropniakiem".
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatExeo

32 000

2012r.

194 000 km

śląskie

SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie

SeatLeon

22 900

2011r.

145 319 km

śląskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatLeon

42 900

2017r.

204 103 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System