Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) wymiana płynów i filtrów w leonie 1,4 16 v 2000 r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KRZYCHU8386

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): JAROSŁAW
Posiadane auto: seat leon 1,4 16 v 75 km 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Sie 2011, 10:51
Temat postu:

wymiana płynów i filtrów w leonie 1,4 16 v 2000 r


witam wszystkich! zostałem nowym posiadaczem seata leona 1,4 16 v 2000 r przebieg 155 000 km , benzyna i teraz mam pytania odnośnie płynów jaki olej wlać do niego (cena nie gra roli ) jakie filtr oleju , powietrza , kabinowy , paliwa ,płyn chłodzący i od spomagania no i najważniejsza rzecz to rozrzad + pompa jakiej firmy a jeśli chodzi o instalacje gazowa to jakiej firmy jest najbardziej chwalona przez użytkowników
z góry wielkie dzieki
pozdrawiam ! Smile)
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sob 13 Sie 2011, 22:16
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) wymiana płynów i filtrów w leonie 1,4 16 v 2000 r


Olej i filtr to proponuję Ci zmienić w jakimś dobrym serwisie, który się tym zajmuje. Zapłacisz jak w sklepie, a wymienią za darmo. Ja w 1.6 przy 147 tys. km zalałem 5W50 - chciałem Mobila, ale mechanik mówił, że w tej samej cenie lepiej wziąć Agipa, który przychodzi w oryginalnych opakowaniach z Włoch (Mobil natomiast ponoć leją gdzie popadnie). Wiele osób poleca też np. Motul.

Płyn chłodzący idzie G12 - kupujesz koncentrat, rozrabiasz z wodą destylowaną i jest.

Filtr powietrza - ja jeżdżę na polskim Filtronie i jest jak najbardziej ok. Kabinowy chyba najlepiej Mann'a z aktywnym węglem.

Co do rozrządu to nie wiem - sam noszę się z zamiarem wymiany, bo już zbliża się czas. Chcę kupić taki zestaw: pasek Continental'a + rolka Reuville + pompa Dolz. Nie wiem na ile będzie dobry.. Niezłe opinie słyszałem nt. pasków firmy Gates.

Co do gazu, to z ciekawości aż zapytam po co? A raczej dlaczego to chcesz zrobić temu samochodowi? Czym Ci zawinił? Razz Silnik 1.4 16V powinien być dosyć ekonomiczny.. dodatkowo na gazie stracisz moc, której i tak nie masz zbyt wiele jak na wagę tego auta. Dobra sekwencja kosztuje ok. 2,5tys. zł - zdajesz sobie sprawę, że ta instalacja zwróci Ci się dopiero po ok. 20 tys. km? Moim zdaniem to gra nie warta świeczki.
Powrót do góry
jari23

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 29

Posiadane auto: Seat Leon 1.6 Sport
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 15:59
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) wymiana płynów i filtrów w leonie 1,4 16 v 2000 r


Co do montazu instalacji... hmm no coż.. tu się nie zgodzę z moim poprzednikiem.. Zakładając instalacje w dobrym warsztacie , spadek mocy ani róznica w spalaniu nie wystepują. Sam byłem sceptyczny co do montażu instalacji gazowej w swoim Seacie ale w końcu sie zdecydowałem i.... żałuje, że tak pózno:). Zapłacilem 2400zł za instalacje staga 300, butla w kole, wlew pod klapką paliwa, lubryfikacja. Gorąco polecam!!!! Przejechane dopiero na gazie 3tysiące km ale narazie spisuje sie swietnie
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Pon 05 Wrz 2011, 22:18
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) wymiana płynów i filtrów w leonie 1,4 16 v 2000 r


Tylko teraz zapytam inaczej - czy nie lepiej te 2 tys. zł dołożyć do samochodu i kupić w takim razie diesla zamiast zagazowywania benzyny? 1.9 TDI to jedna z najlepszych jednostek na rynku, jest bardzo dynamiczny, a przy tym potrafi spalić naprawdę mało. Olej napędowy jest obecnie dosyć drogi, ale tym samochodem spalanie w granicach 5,5-6L/100km nie dziwi...

Oczywiście każdy robi jak chce, ale moim zdaniem ingerencja w silnik wpływa na jego pracę i szybsze zużycie części (przy gazie są to przeważnie świece i wtryski). Skoro taka impreza ma dodatkowo kosztować 2,5 tys. zł, to ja zdecydowanie wybieram diesla, przy którym nikt nie majstrował, a który dzięki temu będzie potrafił zrobić 2x większy przebieg, będzie bardziej dynamiczny i mimo wszystko mniej problemowy.
Powrót do góry
jari23

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 29

Posiadane auto: Seat Leon 1.6 Sport
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 22:10
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) wymiana płynów i filtrów w leonie 1,4 16 v 2000 r


Tylko znajdz mi kolego samochód ( w tym przypadku Leona z silnikiem diesla), który od razu.. lub w niedługim czasie nie będzie wymagał ingerencji, jak Ty to nazywasz, w tym przypadku zaprzyjaźnionego mechanika. Swiece, wtryski.. porównaj ceny części zamiennych diesel a benzyna.. wynik wypada zdecydowanie na korzyść jednostek benzynowych:) Pracuje w branży już przeszło sześć lat ( w jednej z największych w PL hurtowni części zamiennych). Często rozmawiam, z naszymi klientami, w większości mechanikami.. lwia część z nich smiga autkami z silnikami benzynowymi. na pytanie.. a dlaczego benzyna a nie diesel..często pada odpowiedź... za dużo przy dieslach robie Wink
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 22:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 22:59
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) wymiana płynów i filtrów w leonie 1,4 16 v 2000 r


Sam jeżdżę na benzynie, za dieslami nie przepadam, ale jakbym miał gazować swojego Leonka, to myślę, że mimo wszystko wybrałbym klekota Smile

Poza tym przykład z częściami do mnie nie przemawia, bo kupisz benzyniaka bez instalacji i też musisz wymieniać praktycznie wszystkie części eksploatacyjne (przynajmniej przy zakupie należy się z tym liczyć, bo mało kto sprzedaje samochód dobry w 100% - co to za interes dla niego?). Fakt, że te części są droższe, ale na pewno nie o te 2500zł, które trzeba wpakować w instalację, a jak już pisałem wyżej - diesel pojeździ na pewno dłużej niż zagazowana benzyna i nikt temu nie zaprzeczy. Druga sprawa jest taka, że przy gazie musisz te świece i wtryski zmieniać częściej, więc na dłuższą metę te koszta eksploatacyjne mogą zrównać Ci się z "ropniakiem".
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatLeon

42 900

2017r.

204 103 km

śląskie

SeatLeon

64 900

2016r.

60 091 km

kujawsko-pomorskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System