Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Leon czy Toledo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jordan21342

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Ducato Maxi 2,8jtd 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 20:55
Temat postu:

Leon czy Toledo


Witam zbieram sie z zamiarem kupna auta decyzja padła na seata nie wiem czy to dobry wybór wiec tu jestem . Mógł by ktos wypowiedzieć sie na temat tej marki . Chodzi o Leona , Toledo które z nich godniejsze uwagi. Myslałem nad silnikiem 130-150km czy moze 110 wystarczy i niema co przesadzać ?Czy te silniki sie czyms różnią procz mocy i jaki naj lepiej wybrać . Był bym bardzo wdzięczny za pomoc z góry dzięki i
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Bounty

Dyskutant



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szprotawa
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9 TDI 110 2002
Piwa: 3/5
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 21:58
Temat postu:

Re: ( Seat ) Leon czy Toledo


Witaj! Odnośnie Twoich dylematów to powiem tak - Toledo czy Leon, zależy od tego która sylwetka bardziej Ci pasuje. Ja osobiście wybrałem Toledo, bo lubię auta typu "sedan". Nie wiem jak sprawa się ma z silnikami 130 i 150 koni, ja mam 110-tkę. Nie wiem też jaki rocznik Cie interesuje. Ale radzę - jeśli diesla - to na pompie wtryskowej. Jest trwalsza niż pompo - wtryski. Moja 110-tka zbiera się naprawdę rewelacyjnie, jeśli turbinka i wszystkie zawory ją obsługujące są ok to na prawdę jest to bardzo dynamiczne auto. Miałem wcześniej Opla Vectrę 115 koni, i daleko jej było do osiągów Toledo. A przy tym bardzo oszczędne, na trasie , 3 osoby średnia spalania wg. komputera, przy jeździe 90- 120 km/h to 4, 2 - 4,5 l/100. Dostępność części raczej zadowalająca, ceny też do przejścia. Ja ogólnie polecam Seata, mam go od 1,5 roku i jestem bardzo zadowolony, a czy Leon czy Toledo to jedynie kwestia upodobań sylwetki. Życzę zatem udanego wyboru i wiele frajdy z posiadania takiego auta!
Powrót do góry
gadu-gadu
andi78

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: SEAT LEON 1,9TDI ASZ SPORT
Piwa: 13/1
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 22:18
Temat postu:

Re: ( Seat ) Leon czy Toledo


O wyborze silnika już było ale napiszę tak, choć ciężko trafić dobry egzemplarz 150 czy 130 KM szukałbym właśnie takiego silnika. Są może wrażliwsze na jakość paliwa ale też jazda wygląda inaczej. Mam właśnie ASZ i póki co jestem zadowolony. Odnośnie nadwozia brał bym Leona. Poza bardziej młodzieżowym wyglądem ma praktyczniejszy bagażnik może mniejszy od Toledo ale praktyczniejszy.
Powrót do góry
mobek12

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: SEAT LEON 1.9 TDI ASV 2001 rok
Piwa: 1/6
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 23:50
Temat postu:

Re: ( Seat ) Leon czy Toledo


Bierz Tolka te starsze roczniki 98-99 110km z oznaczeniem AFN - najtrwalsze silniki. W ASV problemy ze sprężarką są, u każdego kogo znam. O pompo wtryskach słyszałem różne opinie raz lepsze raz gorsze. Znajomy miał w audi a4 115 AJM bodajże to padł jeden pompo wtrysk i musiał wszystkie wymieniać a koszta nie małe.
Powrót do góry
jordan21342

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Ducato Maxi 2,8jtd 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 23:55
Temat postu:

Re: ( Seat ) Leon czy Toledo


Dzieki za opinie teraz zobaczymy co w rece wpadnie Laughing bardziej bym sie skłonił przy toledo chociaż przeraża mnie kwestia przeciekania tego auta.Bounty mogł bys napisac jak tam sprawa przedstawia sie w twoim toledo z przeciekami.andi78 a czy silniki 130-150 to sa common rail?a co do tego paliwa to w Polsce nie mamy dobrego paliwa . Będąc niedawno u mechanika pokazywał filtr paliwa sam syf kawa z mlekiem na filtrze i auto nie było tankowane w jakimś pegeerze tylko na stacjach typu orlen.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 23:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
larsen

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): ........................
Posiadane auto: Toledo '02 1.9 TDI 110 AHF
Piwa: 19/4
Wysłany: Pią 29 Lip 2011, 02:15
Temat postu:

Re: ( Seat ) Leon czy Toledo


jordan21342 napisał:
Dzieki za opinie teraz zobaczymy co w rece wpadnie Laughing bardziej bym sie skłonił przy toledo chociaż przeraża mnie kwestia przeciekania tego auta.Bounty mogł bys napisac jak tam sprawa przedstawia sie w twoim toledo z przeciekami.


Kolego czy toledo czy leon to będą Ci tak samo ciekły Laughing Przyczyną problemu są drzwi, a tym elementem konstrukcyjnym oba wymienione wyżej modele nie różnią się w najmniejszym stopniu. Poza tym, co to za problem, parę godzin i po strachu - zakleisz sylikonem, masz spokój na długie lata (mi już 3 minęły od zaklejania i sucho). Chyba, że juz przemoczony kupisz, to czeka Cie suszenie dywanów, ale co tam, to sama przyjemność doprowadzić autko do pozytywnego stanu! Zrazu lepiej się poczujesz - i Ty i ono! A przyjemność z prowadzenia pięknego Toledo - bezcenna! Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
andi78

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: SEAT LEON 1,9TDI ASZ SPORT
Piwa: 13/1
Wysłany: Pią 29 Lip 2011, 08:27
Temat postu:

Re: ( Seat ) Leon czy Toledo


130 i 150 KM są na pompowtryskach. Ja od 3 lat tankuję na Orlenie zwykły ON na przemian z Verva ON przejechałem już 40 tyś. km. i nie miałem problemów, tyle tylko że robię to zazwyczaj na tej samej stacji.. Filtr wymieniam czasem co 15-20 tys. km. Wybór oczywiście należy do Ciebie ale ja jestem super zadowolony z silnika i typu nadwozia.
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pią 29 Lip 2011, 08:42
Temat postu:

Re: ( Seat ) Leon czy Toledo


Przy Toledo życzę powodzenia w załadunku większych walizek czy toreb. Przez tą małą klapkę to jakby do nory się wkładało bagaże. Ale oczywiście do wszystkiego można się przyzwyczaic.
Co do silnika głosy padły, co do sylwetki to co kto lubi. Jak jedziemy autem i zbliża się Seat mój syn mówi: tata, jedzie Leon. Łeee, to Toledo jak już nas minie.
Toledo - stateczny rodzinny sedan, Leon - sportowiec. Takie założenie było przy produkcji Seata.
Przy nowych Seatach gdzieś ta granica się zatarła.
_________________
Powrót do góry
eko_zgonuś

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Leon
Piwa: 9/3
Wysłany: Pią 29 Lip 2011, 10:32
Temat postu:

Re: ( Seat ) Leon czy Toledo


Podzielam zdanie kolegi Radka. Mimo, że bagażnik wydaje się w Toledo większy jest mniej praktyczniejszy. Kolego proponuję dylemat Leon czy Toledo odstawić na bok i szukać tego i tego. Dla mnie te auta są prawie takie same (bo oprócz tyłu wszystko jest to samo). Jak nastawisz się na Leona i znajdziesz zadbane Toledo godne uwagi - nie zastanawiaj się tylko bierz. Ja mam Leona jak coś by się wydarzyło i z dnia na dzień miał bym przesiąść się do Tolka to nie miał bym z tym najmniejszego problemu.
Co do silników chyba 110, jak coś za 1kPLN kupujesz drugi silnik i wstawiasz. Da się zrobić z niego 120-130 KM i powiedzmy (chociaż nie jestem pewien) koszt zabiegu do 2kPLN (chip, ewentualnie dolot).
Powrót do góry
Bounty

Dyskutant



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szprotawa
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9 TDI 110 2002
Piwa: 3/5
Wysłany: Pią 29 Lip 2011, 12:31
Temat postu:

Re: ( Seat ) Leon czy Toledo


Kolego , w zupełności zgadzam się z tym co napisał "LARSEN". To zaciekanie wody rozwiązuje się błyskawiczne i na lata, u mnie minęło ponad rok i mam spokój. Tak jak pisał, silikon, rozkręcenie drzwi i po sprawie. Mi robił to kolega mechanik, brak czasu nie pozwolił mi wtedy zająć się tym osobiście, ale podpisuję się pod tym co mówią inni, że takie doprowadzanie auta to porządku daje wiele radości i satysfakcji. Co do problemów z turbinką w silnikach ASV to jest tak że diesla trzeba najlepiej 2-3 razy w miesiącu "przedmuchać" tzn. na trasie 4 bieg , obroty 1500 i gaz do dechy, niech łopatki turbiny popracują sobie w pełnym zakresie. Dochodzisz tak spokojnie do 3 tyś obrotów na 4 biegu i odpuszczasz. Takie "przedmuchanie" znacznie przedłuży okres zanim łopatki zapieką się ponownie. Co do kształtów bagażnika to fakt, kufer duży a klapa mała. W Leonie chyba jest na odwrótSmile No, ale nie można mieć wszystkiego:). Zatem udanych "łowów"!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
unom

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: LEON 1.9 TDI 150 PS
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Lip 2011, 16:29
Temat postu:

Re: ( Seat ) Leon czy Toledo


Witam, co do Toledo nie mogę się wypowiedzieć, gdyż nigdy nie miałem styczności z tym modelem, co do Leona to od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem wersji Sport, z 150 kM silnikiem diesla 2002 r. Auto sprawuje się wręcz genialnie, po zakupie wymieniłem rozrząd, olej, filtry, wiadomo to podstawa. Zdążyłem zrobić juz 4 tys km, naturalnie całkowicie bezawaryjnie, a co najważniejsze za każdą przejażdżką jestem podekscytowany możliwością jeżdżenia tym autkiem. Największą jego zaletą jest silnik, niesamowicie dynamiczny, świetnie współgrający z również sportowo nacechowaną skrzynią biegów, która jest kolejnym plusem tego samochodu. Zawieszenie jest troche mniej sportowe, ale na naszych drogach spisuje sie doskonale. Co do wielkości wnętrza, jak i bagażnika oba są zdecydowanie zadowalające.
Minusem jest napewno znikoma widoczność przez tylną szybe :]
Myśle, że moje autko przeszło już okres próbny i z całkowitą odpowiedzialnością polecam model 150 kM, różnica między 110 kM jest naprawdę znaczna Smile Co do pompowtryskiwaczy, faktem jest, że trzeba lać sprawdzone paliwo możliwie najwyzszej jakości, no i dbać o Turbo.
Znaleźienie takiego modelu w satysfakcjonującym stanie może potrwać trochę dłużej, ale naprawdę warto ! Ja planowałem kupno wersji 110 kM, ale w moim przypadku było odwrotnie, gdyż miałem problemy ze znalezieniem takiego modelu w godnym stanie, a Sporta oglądałem jednego, nawet powiedziałbym" przy okazji" i trafiłem super egzemplarz.
Podsumowując, gorąco polecam Seata Leona 1.9 TDI ARL 150 kM
Pozdrawiam i życze powodzenia w szukaniu samochodu...
Powrót do góry
jordan21342

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Ducato Maxi 2,8jtd 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Lip 2011, 20:12
Temat postu:

Re: ( Seat ) Leon czy Toledo


Dzieki wszystkim za wyrażenie swoich opini na pewno beda mi pomocne przy kupnie . POZDRAWIAM
Powrót do góry
kris7925

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): dabrowa górnicza
Posiadane auto: seat toledo 1,9 tdi 2000
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 30 Lip 2011, 21:54
Temat postu:

Re: ( Seat ) Leon czy Toledo


czesc. jak bym miał jaszcze raz wybrac , wybrał bym toledo . wiekszy bagaznik a ze małe wejscie do nie go to nic . mam toledo 110 kM jest super . wyjezdzałem na wczasy bagażnik bardzo pojemny . fajne rodzinne auto . pozdrawiam powodzenia
Powrót do góry
larsen

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): ........................
Posiadane auto: Toledo '02 1.9 TDI 110 AHF
Piwa: 19/4
Wysłany: Nie 31 Lip 2011, 01:17
Temat postu:

Re: ( Seat ) Leon czy Toledo


kris7925 napisał:
czesc. jak bym miał jaszcze raz wybrac , wybrał bym toledo . wiekszy bagaznik a ze małe wejscie do nie go to nic . mam toledo 110 kM jest super . wyjezdzałem na wczasy bagażnik bardzo pojemny . fajne rodzinne auto . pozdrawiam powodzenia

dokładnie kris7925 lepiej potrudzić się minutę dłużej w Toledo i zabrać wszystko to, co się chce, niż zostawić jakiś bagaż mając satysfakcję, że pozostałe rzeczy szybko się zapakowało do Leona... a że nie wszystko się zmieściło, no cóż... Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
jordan21342

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Ducato Maxi 2,8jtd 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Sie 2011, 22:06
Temat postu:

Re: ( Seat ) Leon czy Toledo


Bardzo dziekuje za wypowiedzi jak by ktos miał jeszcze jakies spostrzeżenia to bardzo proszę Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Dyskusje ogólne


SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System