Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Przybywa oleju


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sro 20 Lip 2011, 22:17
Temat postu:

Przybywa oleju


Witam.

Obawiam się, że mam poważny problem w moim Leonie 1.6SR 2000r. Przybywa mi oleju. Sporo. Przez jakieś dwa tygodnie wzrosło dwukrotnie ponad stan (wcześniej myślałem, że poprzedni właściciel zalał za dużo i było ponad max, więc odessałem tak, żeby było dobrze - poszło dobre 1,5L). Teraz pojeździłem i znów jest za dużo... olej wydaje się być rzadki, ale sprawdzany był na ciepłym silniku, więc do końca pewien nie jestem.

Płyn chłodzący w zb. wyrównawczym nawet nie drgnął. Jest idealnie tyle, ile było ponad miesiąc temu.

Dodatkowo wydaje mi się, że samochód trochę słabo zbiera się z niskich obrotów i sporo pali (trasa praktycznie nie da się zejść poniżej 7,5l, miasto z klimą to 10,5-11l przy w miarę spokojnej jeździe). Nie mam porównania jak to powinno jeździć i palić, samochód mam od niedawna..

Rozmawiałem z mechanikiem i powiedział, iż możliwym jest, że auto daje za dużo paliwa do komory - nie zamyka od razu wtrysków i nie spala całej mieszanki, a potem ta reszta ścieka.

Dodatkowo sprawdzałem u kolegi na VAG'u wszystko i miałem tylko dwa błędy, ale to w module komfortu (00937 - bodajże coś z lewą tylną szybą elektryczną, a tak faktycznie nie zawsze działa).

Pomocy..
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Sro 20 Lip 2011, 22:31
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Przybywa oleju


sprawdź kompresje, może pierścienie popękane, lepiej zrób to szybko bo jak będziesz jeździł z benzyną w oleju to zatrzesz silnik
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Czw 21 Lip 2011, 07:39
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Przybywa oleju


Sprawdziłem teraz rano i sprawa wygląda tak - ze 2-3 tygodnie temu stan był dokładnie pomiędzy min i max, teraz jest już pod max. Olej wydaje się być rzadki i śmierdzi paliwem jak diabli (ciężko nie wyczuć..).

Dodam jeszcze, że auto podczas postoju czasem miewa leciutkie wahania obrotów. Czasem również zdarza mi się, że ciężko jest go odpalić na ciepło i za pierwszym kręceniem nie chce zaskoczyć, wyłączam kluczyk i za drugim dotykiem już idzie od razu.

Czy do tego potrzebny będzie komputer? Do jakiego mechanika z tym jechać?

PS Auto stoi i nie mam zamiaru nim się ruszać.. niestety wiem czym to grozi, martwi mnie tylko, że ostatnio trochę sporo się poruszałem. No ale na razie nic się z silnikiem raczej nie dzieje..
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Czw 21 Lip 2011, 09:28
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Przybywa oleju


jurcio6 napisał:
Do jakiego mechanika z tym jechać?


do tego z którym już rozmawiałeś, dobrze kombinuje
_________________
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Czw 21 Lip 2011, 18:29
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Przybywa oleju


No i pojechałem.. Diagnoza: termostat.. a raczej jego możliwy brak. Dodatkowo coś nie tak z wentylatorami - nie włączają się, jak silnik przekroczy 100 stopni, a przy klimie pracują cały czas (ale akurat przy klimie chyba powinny tak chodzić?)

Przy jeździe na klimie silnik ma ok. 65 stopni - przez to samochód jeździ ciągle na ssaniu i bierze za dużo paliwa. Dodatkowo możliwe, że samochód nie jest w stanie w takich warunkach spalić całego wpylonego paliwa, więc ono przedostaje się gdzieś do oleju (skoro jego stan wzrasta, to coś musi się dziać).

Przy jeździe bez klimy silnik przekracza 100 stopni... a że wentylatory nie włączają się, to taka temperatura się utrzymuje. To mnie najbardziej martwi, boję się, że samochód może być przegrzany ;/

I teraz mam serię pytań do Was - wymienię termostat, ale co może być z wiatrakami, że się nie załączają, jak silnik jest zbyt gorący? Drugie pytanie to jak sprawdzić, czy to przegrzewanie nie rozpieprzyło czegoś? Co może się przez to dziać? Czy może być coś nie tak z głowicą i to przez to przybywa oleju?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 21 Lip 2011, 18:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Pią 22 Lip 2011, 12:56
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Przybywa oleju


Na wezu w okolicy chlodnicy powinien byc czujnik wentylatora, sprawdz go.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Pią 22 Lip 2011, 16:40
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Przybywa oleju


A czy czujnik w zbiorniku wyrównawczym może być też walnięty, skoro na desce rozdzielczej wskazówka pokazuje mi 90 stopni, a samochód ma 65st. ? Testowałem wskaźniki VAGiem i wszystko działało - zero błędów.
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Pon 08 Sie 2011, 10:00
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Przybywa oleju


Nadal mam niestety problem z przybywającym olejem ;/

Termostat zmieniony, silnik ładnie szybko łapie temperaturę. Przy okazji wymienione uszczelki pod kolektorem ssącym. Kompresja na cylindrach odpowiednio 14 / 14 / 14 / 10,5 - mechanik mówi, że jest bardzo dobrze. Tylko skąd przybywa oleju? Na wszelki wypadek wymieniłem go (olej), bo bym i tak w kiepskim stanie, a nie chce zajeździć silnika. Już nie wiem co to może być, ma ktoś jakiś pomysł?


Ostatnio zmieniony przez jurcio6 dnia Sro 10 Sie 2011, 22:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 08 Sie 2011, 21:57
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Przybywa oleju


dobrze jest jak masz na wszystich cylindrach zblizone wartosci a z tego co piszesz to ostatni odbiega od reszty i byc moze tam tkwi problem (np. pekniete pierscienie )
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sro 10 Sie 2011, 22:29
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Przybywa oleju


Tak samo twierdzi mój znajomy, który jest raczej pasjonatem.

Czy jest jakaś inna drogą, którą to paliwo może przeciekać? Nie chcę na darmo zdejmować głowicy, bo to się wiąże ze zmianą uszczelki, czyli automatycznie większymi kosztami... za samą robotę mechanik też pewnie sporo weźmie ;/
Powrót do góry
zelek1

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Wrz 2011, 21:25
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Przybywa oleju


Witam, mam duży problem z moim Leonem rok 1999 grudzien silnik 1.6SR bez LPG. Śmigam nim od zeszłego roku dokładnie od stycznia do tej pory wszystko ok. miesiac temu jadąc do miasta zapaliła mi sie kontrolka od oleju pomigała pokwiczała i cisza żadnego spadku mocy żadnych problemów z elektryką wszystko jest dobrze oprócz tego że miałem benzyne w oleju ponad stan jakieś 1.5cm pojechałem na warsztat sprawdził mechanik ciśnienie na garach jest bardzo dobre zmnienił świece sprawdził ciśnienie pompki paliwa i było ponad norme czyli aż 3,6bara zmienił je wymienił olej i filtr i było ok. przejechałem jakieś 800km i problem sie powtarza znów zapaliła mi sie kontrolka ale oleju jest idealnie lecz czuć benzynę na bagnecie i olej jest troszkę rzadszy. myslę że mogło być jej wiecej ale wyparowała. i teraz pytanie co mogło nawalić? odpala idealnie zbiera sie tak samo wszystko ok. płyn w zbiorniczku wyrównawczym w normie.. Co to moze być? uszczelka pod głowicą? jesli tak to czemu od razu po pierwszej wymianie oleju nie przybyło benzyny? pomóżcie... mało tego jestem 1000km od domu. jestem w pracy w niemczech a tu ceny usług warsztatów są spore Shocked
Powrót do góry
gadu-gadu
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Pon 26 Wrz 2011, 21:59
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Przybywa oleju


Wszyscy, z którymi rozmawiałem twierdzą, że jedyną drogą, gdzie może przedostawać się paliwo do oleju są cylindry, a konkretniej nieszczelne pierścienie uszczelniające. Przeważnie wiąże się to ze spadkiem kompresji na cylindrach, ale ponoć nie zawsze.

Ja nadal nie rozwiązałem problemu, natomiast wydaje mi się, że ostatnio jakoś się to zjawisko u mnie uspokoiło. Wygląda na to, że oleju już nie przybywa... czary mary. Ostatnio trochę przegoniłem samochód na wyższych obrotach, może coś się odetkało?

Gdzieś międzyczasie czytałem (na jakimś forum, ale to przypadek z innym silnikiem był), że ktoś miał przytkaną odmę i przez to przybywało mu oleju. Być może warto to sprawdzić?
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Pon 26 Wrz 2011, 23:01
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Przybywa oleju


jak robisz krótkie dystanse to może być taki efekt że silnik pracuje na ssaniu i nie spala całej benzyny która spływa po ściankach cylindrów do oleju
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 27 Wrz 2011, 10:05
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Przybywa oleju


No przeważnie robię właśnie krótkie dystanse, ale w takim razie co z tym zrobić? Wycieczki poza miasto raczej nie są rozwiązaniem... Razz
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Wto 27 Wrz 2011, 14:57
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Przybywa oleju


może na rower się przesiądź Very Happy , tak serio to może zrób sobie wycieczkę tak żeby przegonić autko i wtedy się dowiesz czy się poprawi, przy okazji odpoczniesz o miasta, a może taniej wyjdzie niż kolejna wymiana oleju
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatAltea XL

14 800

2009r.

200 000 km

pomorskie

SeatIbiza

27 900

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie

SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System