Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) Dorobienie drugiego kluczyka z immobilizerem Alhambra 2001



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzychu1971

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Seat Alhambra 1,9TDI 2001 automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 23:58
Temat postu:

Dorobienie drugiego kluczyka z immobilizerem Alhambra 2001


Wita! Mój problem wynika z braku drugiego kluczyka z immobilizerem - zakupując moją Alhambrę otrzymałem tylko jeden.To nie jest komfortowa stuacja.Tymczasem fachowe stację dorabiają duplikat w ceni 400-500 zł.Na allegro można znaleźć kluczyki z immo do tego modelu w okolicach 200 zł (+późniejsze "nacięcie" kluczyka ok.40zł). Stąd pytanie: czy jest możliwe aby "nauczyć" tak nabyty immobilizer otwierania mojego auta?Jak go zgrać z oryginałem? Czy to w ogóle mozliwe?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Wto 12 Lip 2011, 05:53
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Dorobienie drugiego kluczyka z immobilizerem Alhambra 2001


Jest to możliwe, jeżeli masz pin immobilisera to wystarczy ci vag come albo polski vag jeżeli nie masz pinu to trzeba go odczytać potrzebny jest vag c+can commander
Powrót do góry
dawid21101

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: Seat, Ibiza, 1.4 , 1995
Piwa: 35/17
Wysłany: Wto 12 Lip 2011, 21:37
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Dorobienie drugiego kluczyka z immobilizerem Alhambra 2001


kolego a morzesz opisac jak sie to w przyblirzeniu robi lub podaC jakies linki z podobnymi opisami bo szukałem sporo jak co i od czego sie do takiej roboty zabrac ale nic nie znalazłem a nikt nie chce wyjawic tej tajemnicy byłbym naprawde wdzieczny
_________________
Piwo to jest życia smak.....
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Sro 13 Lip 2011, 06:29
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Dorobienie drugiego kluczyka z immobilizerem Alhambra 2001


Podlaczamy interfejs VAG. Wkładamy kluczyk i włączamy zapłon. Uruchamiamy program VAG-COM i wchodzimy w opcje [25 - Immobilizer]. Jezeli nie nastąpiło połączenie, oznacza to że immobilizer obsługiwany jest przez sterownik liczników. Należy wiec wybrać opcje [17 - Instruments], dalej [Login - 11]. Podajemy PIN poprzedzony cyfra 0. Jezeli PIN jest prawidlowy nie pojawia sie zaden komunikat. Jeżeli PIN jest nie prawidłowy wyswietlony zostanie komunikat o niewłaściwym pinie. Powinna zapalić sie kontrolka IMMO. Nastepnie wybieramy [Adaptation - 10] i wpisujemy 21 w "Channel Number". Wybieramy [Read]. Widać ile kluczyków jest obecnie w pamieci. Wpisujemy 0 w pole "new value". Ta opcje powoduje wykasowanie aktualnie zapamiętanych kluczykow. Wybieramy [Test], a nastepnie [Save]. W tym samym miejscu gdzie wcześniej wpisaliśmy 0, podajemy ile kluczyków chcemy zaprogramować (np. 2). Nastepnie wybieramy [Test] i [Save]. W tym momencie kluczyk, który jest obecnie w stacyjce powinien sie zaprogramować a kontrolka zgasnąć. Wybieramy [Done, Go Back], [Close Controller, Go Back - 06]. Wyłączamy zapłon. Wkładamy kolejny klucz i włączamy zapłon. Kontrolka powinna w ciągu 2s zgasnąć. Wylaczamy zaplon. Jezeli chcielismy zakodowac wiecej kluczy to teraz wkladamy kolejny i powtarzamy procedure. Na koncu uruchamiamy silnik ostatnim zakodowanym kluczem.

Odnośnie dopisywania 0 do pinu, nie zawsze się dopisuje już nie pamiętam ile cyfr powinien mieć pin chyba 4 jeżeli będziesz miał 3 to na 100% dopisz 0.
Ja tym sposobem robiłem w autach po 2000r, w starszych nie sprawdzałem, ale to jest ta sama procedura z tym że starych kluczyków nie można ponownie programować, więc do starych kluczyków trzeba by kupić i wymienić na nową samą pestkę immobilisera.
Pin powinien być na takiej plastikowej przywieszce do kluczy, czasami jest 7-mio cyfrowy wtedy programem pincode przerobisz go na 4 cyfrowy.
Jeżeli nie masz PINU to musisz mieć program vag c+can commander lub vagtacho tymi programami można w łatwy sposób wydobyć pin. Programami tymi również można zaprogramować nowy kluczyk ale ja używałem vagcoma
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dawid21101

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: Seat, Ibiza, 1.4 , 1995
Piwa: 35/17
Wysłany: Czw 14 Lip 2011, 19:09
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Dorobienie drugiego kluczyka z immobilizerem Alhambra 2001


no widzisz kolego jeszcze takiego opisu nigdy nie spotkałem WIELKIE DZIEKI stawiam piwko jakbys mieszkał blizej to i flaszke bym postawił
_________________
Piwo to jest życia smak.....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 14 Lip 2011, 19:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wkrleg

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: ML
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 13:40
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Dorobienie drugiego kluczyka z immobilizerem Alhambra 2001


Proszę o podpowiedź , jakie immo 1 ,2 ,3 posiada to auto.???
Wiem że napewno to osobna skrzynka. Komunikuje się z immo.
Mam kluczyk VW z immo dorabiałem go już do VW z lat 1998 oraz VW 2004 pasowało a w tym seacie za cholerę nie mogę dodać 2 klucza.
Dodam że wszystko wegług procedury. Różnica tylko w tym że w adaptacji immobilizera zamiast w kanale 21 ( bo taki jest nie aktywny ) wykonuję to w kanale 1 . Tam pracuje bo nie raz wywaliłem nawet ten stary orginalny kluczyk i przywróciłem go do życia.
---Czy może być że mam inny transponder. ???
---Może trzeba najpierw wywalić wszystkie ? ( nie sądze bo wywalał mi ten orginał i pokazywało wtedy zero)
W tej chwili wyskakuje mi błąd 1179 (niewłaściwie zaprogramowany klucz ) który powraca ale przypuszczam dlatego ,że w opcji zapi są przezemnie teraz 2 klucze.
Co jeszcze sprawdzić ?
Po opcji test pokazuje mi 2 i zapisuje. Przy orginalnym w stacyjce zapala się dioda w drzwiach (immo) i gaśnie po ok 3 sek . wymieniam na nowy dioda sie zapala i zaczyna migać .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System