Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) Bierze olej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Draki

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): kostrzyn nad odrą
Posiadane auto: MAZDA PREMACY SPORTIVE 2,BENZYNA 2002
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 09 Lip 2011, 15:27
Temat postu:

Bierze olej


Witam.
Panowie,mam pytanie:
Jeżeli silnik bierze olej[na 10000km dolewam 1,5l oleju]to czy jest sens remontować silnik,czy dać sobie spokój i dolewać olej.
Proszę o info. co należy wymienić i orientacyjne koszty?
Ewentualnie pozostaje mi jeszcze przy wymianie oleju zastosować Doktor Oil
płyn,który wlewa się do oleju-czy to zda egzamin i pomoże?


Dzięki za odpowiedż i pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
syncmaster87

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 255
Skąd jesteś (miejscowość / region): GanG CiTy
Posiadane auto: CorDoBa 1.6 _ 96r
Piwa: 15/34
Wysłany: Sob 09 Lip 2011, 16:04
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Bierze olej


Ja dolewam 1L mysle ze 1,5l to nic strasznego.. gorzej jak by ci bral 1,5l na 1000km a na 10000km to spokojnie mozna jezdzic i nie remontowac bo po co...
Powrót do góry
mariano81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 256
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Św.
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 B+G, 2006r
Piwa: 20/2
Wysłany: Sob 09 Lip 2011, 18:29
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Bierze olej


Też mi bierze, gdzieś 170 ml na 1000, zaprzyjaźniony mechanik stwierdził, żeby na razie nic nie ruszać i jeździć, więc jeżdżę Smile
Powrót do góry
_danny_

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Cordoba, (6K2/C2), 1.6i, 96'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lip 2011, 17:44
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Bierze olej


Kolega nic nie napisał....Jaki silnik, rocznik i czy zagazowany:)
Nie wiem co wy macie z tym olejem....Moja 1.6 (96r),173 tys.km., nie brała i nie bierze ani grama oleju (Castrol Magnatec 10W-40, obecnie 15W-40).....Od wymiany do wymiany. Gdyby mi brał silnik 1,5 l oleju to bym coś z tym zrobił..To jest gruuba przesada.
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Wto 19 Lip 2011, 15:18
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Bierze olej


150 ,czy 170 ml oleju na 1000 km, czy też razy 10, co to jest?! To jest ..pikuś. Fachmany różnie mówią, jedni że trochę musi brać inni, że nie powinien nic. Jeżeli auto dobrze hula to robić kapitalkę? Jaka pewność, że po wymianie np. uszczelniaczy będzie okey? Nie wspomnę o relacji cenowej /koszt 1,5 litra oleju na 10 000 km, a remont/ Miałem kiedyś Fiestę 1,1 benzyna było to samo, a nawet gorzej. Mechanior /zaznaczam dobry/ mówił jeździć "bo te typy tak mają" i miał rację!! Pozdrawiam


-------------------------------------------------
Lepiej w cieniu drzew łyknąć coś z browaru Laughing
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 19 Lip 2011, 15:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
_danny_

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Cordoba, (6K2/C2), 1.6i, 96'
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lip 2011, 22:51
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Bierze olej


Pewnie, że lepiej robić dolewki niż remont (jeśli ogólnie silnik pracuje dobrze). A zdania i mity mechaników można sobie w du.. Wsadzić...Są auta, silniki, które "biorą" np. Słynne ople 16V np. Vectra B. Ale VW?? Mój nie bierze ani grama oleju, więc jak inny silnik (ten sam) bierze to oznacza, że coś jest nie halo i tyle...Jeśli dolewki są drobne to nie ma co się zamartwiać, ale 1,5l na 10000km drobnym nie jest..Nie jest też tragedią...A może to zależy od całościowej eksploatacji auta (pomijam styl jazdy), jakie oleje, czy terminowe wymiany? Jedno jest pewne, silnik nie powinien brać oleju, a jeśli to robi to w małych ilościach..
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Sro 20 Lip 2011, 07:25
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Bierze olej


Kolego Dany nie będę wchodził z Tobą w głębszą polemikę. Jednak zwracam uwagę, że 150 ml. oleju na 1000 km to jest problem i "gruba przesada" ?! Rozumiem, że Ty byś COOOŚ z tym zrobił. rozumiem że remont lub doktorek. O remoncie już pisałem, a co do doktorka to życzę sukcesu i rzeczywiście niedługiego w czasie remontu typu kapitalka. Dodam, że branie oleju wiąże się często z uprzednim przegrzaniem silnika, a może po prostu ubytek oleju następuje wskutek jego wycieku np. spod miski olejowej /uszczelka/ natomiast posiadanie mechaników w d..e jest ciekawym podejściem do tematu. Przypomnij Sobie o tym, gdy CI coś w Twoim autku walnie!!! Pozdrawiam
Powrót do góry
_danny_

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Cordoba, (6K2/C2), 1.6i, 96'
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Lip 2011, 18:31
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Bierze olej


Spokojnie kolego "toronto"...
Branie oleju nie jest rzeczą właściwą, tzn. nie powinno występować.. Jeśli jednak występuje,w stopniu umiarkowanym to może być kilka powodów, chociażby "kiepski" silnik, w rozumieniu niedoskonałej konstrukcji lub "zajeżdzenia" go... Dolewki się zdarzają i nie są czymś nadzwyczajnym, jednak 1,5l oleju na 10tys. Wydaje mi się nieco za dużą ilością aby przyjąć to, w "granicach normy". Nie myślałem o doktorku, a raczej o znalezieniu przyczyny...I zlikwidowaniu problemu...To nie musi być od razu remont silnika... Z mechanikami to jest tak....Zazwyczaj sa do du.. nie potrafią wykryć usterki lub wynajdują inne i zdarza się, że swoją robota coś popsują..A żądają za swoją prace chore stawki godzinowe..Naprawdę ciężko o dobrych fachowców, którzy przy okazji nie nacjągną Cię na zbędne koszty.. Na szczęście nic wielkiego mi się, z autem nie dzieje i myślę, że nie będzie działo, choć mam kilka problemów, z którymi jakoś "fachowcy" nie mogą sobie poradzić (problemy drobne).
Powrót do góry
mariano81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 256
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Św.
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 B+G, 2006r
Piwa: 20/2
Wysłany: Pią 16 Wrz 2011, 17:31
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Bierze olej


Mam takie pytanie, czy warto zmienić olej z Mobila 10w40 na Shella 10w40 ? Czy może cudownie spadnie trochę jego zużycie? Jakie macie doświadczenia z tymi markami?
Powrót do góry
_danny_

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Cordoba, (6K2/C2), 1.6i, 96'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Wrz 2011, 23:21
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Bierze olej


Moim zdaniem olej Mobil jest lepszym olejem niż Shell. A jeśli masz na myśli, że dzięki Shell'owi będzie, w jakiś sposób lepiej dla silnika to wydaje mi się to zupełnie pozbawione sensu. Przecież oba oleje to ta sama specyfikacja 10W40, teoretycznie są identyczne, więc zmiany raczej niczego nie wniosą. Jeśli byś zmienił na 15W40 to wówczas owszem, zmiany mogą być. Jeżdzę Cordobą ponad 5 lat...Przez cały ten czas na Castrol Magnatec 10W40..Jakiś czas temu zmieniłem olej na Castrol Magnatec 15W40 i zmiany są....Silnik pracuje ciszej...Nigdy nie brał oleju i nie bierze,ale zdecydowanie pracuje ciszej,ale dzięki cichszemu silnikowi bardziej słychać pracę układu wtryskowego:)Ponadto producent zaleca do tego silnika 15W40.
Natomiast zmiana "z tego samego na ten sam", mowa o klasyfikacji/lepkości nic nie zmieni..Być może poza różnicą w cenie:)
Pozdro
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Sob 17 Wrz 2011, 09:03
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Bierze olej


Kolego dany! I z tym co wyżej napisałeś zgadzam się w całości! Gdybym miał odpisać Koledze, napisałbym to .. samo. Pozdrawiam! Myślę, że moderator nie usunie tego posta /regulamin/ Pozdr.. Very Happy
Powrót do góry
piont

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Cordoba 1.6benz 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 11:09
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Bierze olej


Spróbuj Kolego zmienic na Valvoline MaxLife jest drogi ale i dobrze uszczelnia mi brał ok.0,5l na 2000km 10w40 zmieniłem na valvoline 10w40 i po pół roku wymieniłem jeszcze raz, teraz juz przejechałem 7000km bez dolewki.
Powrót do góry
namor27

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Opel Mokka1,4 140KM 2015 r:vw:golf 1.6 fsi 115 KM 2007 r.
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 09 Mar 2012, 11:11
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Bierze olej


Kolego nie wiem czy zauważyłeś?,czytając posty dotyczące Twojego problemu,prawie wszystkie auta biorą olej ,jedne więcej drugie mniej.Mieści się to w pewnej normie którą z niepokojem przyjmujemy .Moja Altea też bierze olej około litra między wymianami, te silniki biorą olej i z tym trzeba się pogodzić
Powrót do góry
majkelo1988

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Emmerich am Rhein
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.6 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 12:53
Temat postu:

Auto bierze OLEJ !!! strasznie duzooo!!!


Witam Wszystkich...auto posiadam od prawie niecalego roku...

Seat Cordoba 1.6 (74KW) 2000r



Auto ma przejechane ponad 200 tys ...cos kolo 220 tys...
Gdy kupilem auto wszystkie oleje,plyny wymienilem z miejsca..juz wczesniej mi spal olej ale gdzies tak 1 -1.5 L na 1000 km (gdy wracalem z Hol do PL)
Teraz pali jak smok...nie dosc ze dymi sie z rury jak z komina w zime to nadodatek pali go...
Pare osob mi mowilo ze to Pierscienie do wymiany ale nie jestem pewny,a nie chce dawac auta do mechanika i zeby na darmo naprawial bo moze to cos innego....

Czy ktos pomoze ??


Z Gory dziekuje. Pozdrawiam !
Powrót do góry
Ernest43

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 152
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda i Skody
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lis 2015, 13:38
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Bierze olej


Kiedy silnik bierze olej, a nie ma śladów, że przecieka/wycieki oleju na zewnątrz/ to może być kilka powodów. Najpierw trzeba sprawdzić skład mieszanki spalin w dobrym warsztacie, maja urządzenia i ci powiedzą wszystko. Warto tez sprawdzić spaliny z tyłu, czy kopci, czy śmierdzi olejem, to jest proste. Jeśli okaże się , że bierze, tzn. że masz niestety do wykonania remont silnika i prawdopodobna wymianę wtrysków,pierścieni uszczelniających itd. Lepiej dokonać czynności naprawczych niż stosować tego typu środki ponieważ one w dłuższym okresie nie powodują zmiany. Lepiej po takiej naprawie przejść na dobry olej np. Shell Helix Ultra, który zapewni właściwą ochronę silnika
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

64 900

2016r.

60 091 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System