Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Seat toledo nie zapala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jan.c.p

Dyskutant



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: C4 picasso, 1,6 eHDI, 112KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 07 Lip 2011, 22:43
Temat postu:

Seat toledo nie zapala


Witam. Posiadam seata toledo wersję magnus z silnikiem 1.6 101KM z 98roku. Ostatnio pojawił się problem. Przy próbie uruchomienia rozrusznik kręci ale silnik nie reaguje, nie "odzywa się", jest głuchy i nie łapie nawet na jeden cylinder. Nie ma żadnej reakcji. Dodam że dzień wcześniej auto było sprawne a następnego dnia nie dało się go uruchomić. Samochód podłączony był do vaga i nie wykryto błędów. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale wcześniej raz na kilka miesięcy zdarzało się że ginęły całkowicie wolne obroty (aby go odpalić trzeba było trzymać wciśnięty gaz i wtedy silnik wkręcał się na obroty -powyżej 1000 obrotów - ale po jego puszczeniu auto gasło) i należało zresetować komputer przez zdjęcie klemy z akumulatora. Samochód posiada też instalację gazową. Dodam jeszcze że moduł, aparat zapłonowy, komputer, emulator gazu był przełożony do takiego samego auta i ten drugi odpalał bez problemu więc te części raczej bym wykluczył. Ciśnienie paliwa zmierzone przed listwą wynosi 5,5 bara, ciśnienie na cylindrach około 14 atmosfer. Co dalej robić? Czego szukać?
Powrót do góry
18alexkwidzyn18

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn
Posiadane auto: Jest 1M 150km ARL 2001 był tolek 110km AFN 98r
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 08 Lip 2011, 06:32
Temat postu:

Re: Seat toledo nie zapala


kolego sprawdz stacyjke kluczyka Smile) pozdrawiam
_________________
Olek
Powrót do góry
jan.c.p

Dyskutant



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: C4 picasso, 1,6 eHDI, 112KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 08 Lip 2011, 15:05
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Seat toledo nie zapala


O tym nie pomyślałem bo nie wiem na co stacyjka ma jeszcze wpływ skoro teoretycznie paliwo do silnika dochodzi (przynajmniej do listwy od wtrysku), rozrusznik kręci, iskra na świecach jest, immobilizer raczej działa bo po podłączeniu do komputera nie wykryto żadnej usterki ale dziękuję za pomysł. Sprawdzę.
Powrót do góry
jan.c.p

Dyskutant



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: C4 picasso, 1,6 eHDI, 112KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 10 Lip 2011, 13:52
Temat postu:

Seat toledo nie zapala


niestety kostka stacyjki jest dobra. ręce opadają. Co robić dalej?
Powrót do góry
eko_zgonuś

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Leon
Piwa: 9/3
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 09:02
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Seat toledo nie zapala


A na ciepłym silniku pali ok?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 09:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jan.c.p

Dyskutant



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: C4 picasso, 1,6 eHDI, 112KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 13 Lip 2011, 21:53
Temat postu:

Seat toledo nie zapala


Nie nie odpala. W sumie to już nie wiem czy się śmiać czy płakać. Na dzień dzisiejszy jest już u 3 mechanika który szuka i znaleźć przyczyny nie może. Teoretycznie wszystko jet ale nie odpala. Po tygodniu walki i zaholowaniu do 3 mechanika samochód o dziwo odpalił ale przy próbie następnego uruchomienia znowu to samo. Zastanawiam się co mogło się po drodze "wstrząsnąć" że podobno teraz raz na kilka razy odpala a później nie chce. Może nowa kostka stacyjki jest wadliwa? Tylko że iskra jest, paliwo dochodzi, rozrusznik kręci. Więc pytanie czy za coś istotnego może jeszcze odpowiadać owa kostka? A może któryś przekaźnik wariuje bo po raz kolejny auto było podłączone po komputer (tym razem u innego diagnosty) i nadal nie ma w nim błędów.
Powrót do góry
kops1

Dyskutant



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): czestochowa
Posiadane auto: toledo 1.6 SR
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 18 Lip 2011, 16:09
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Seat toledo nie zapala


i jak wyjasniło sie cos?
Powrót do góry
jan.c.p

Dyskutant



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: C4 picasso, 1,6 eHDI, 112KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 22 Lip 2011, 13:31
Temat postu:

Seat toledo nie zapala


w końcu samochód jeździ. zaprowadziłem go do diagnosty i po kilku dniach dzwonił że samochód jest do odebrania. koszt naprawy, zdiagnozowania i części to 350zł. powiedziano mi że przyczyną były przewody i świece tylko wierzyć mi się nie chce bo świec przekładałem, komputer, przepływomierz, zespół przepustnicy, aparat zapłonowy, kopułkę, palec, cewkę, kostkę stacyjki i wiele innych rzeczy, podłączany był pod komputer i samochód się nawet nie odezwał. drugi raz było robione to samo przy mnie u tego mechanika (podkładaliśmy razem części z takiego samego modelu) i nie przyniosło to żadnego rezultatu. samochód ani razu się nie odezwał ale facet się nie poddawał. kazał zostawić samochód bo stwierdził że to jest niemożliwe aby taka staroć go pokonała bo naprawia najnowsze modele. sprawdziłem i rzeczywiście przewody są nowe tylko zastanawiam się czy nie zrobił jeszcze czegoś o czym mi nie powiedział bo iskra była sprawdzana kilkukrotnie.
Powrót do góry
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 24 Lip 2011, 23:06
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Seat toledo nie zapala


sory ze dopiero teraz pisze ale mysle ze mogla nie laczyc elektryka na wtryskiwaczach- mialem taki przypadek co nie oznacza ze to bylo to
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

SeatAltea XL

13 800

2009r.

200 000 km

pomorskie

SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System