Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Wymiana ,pływak paliwa!!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wikara

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): inowrocław
Posiadane auto: seat leon
Piwa: 3/15
Wysłany: Pią 17 Cze 2011, 21:35
Temat postu:

Wymiana ,pływak paliwa!!!


Witam mam taki problem nawalił mi czujnik poziomu paliwa czyli pływak pokazywał wartości nie adekwatne do tego co jest w baku,mam 30l paliwka a on raz full w baku za chwile połowa baku przejechałem 300km a on znowu połowa lub wiecej ze mam w baku itd.wiec na szrot po uzywany pływaczek na sucho sprawdziłem wskażnik na desce na nowym pływaku działa ,ale teraz moje pytanie jak dobrze włożyc pływak do baku by wlazł najgłębiej i by nigdzie tam nie chaczył i ze jak zaświeci sie rezerwa to nie ze autko mi sie zapowietrza tylko ładnie dalej wskaznik opada ale by opadał musi być dobrze pływak wsadzony jak najgłębiej jak tego dokonać.Na pływaku jest szczałka ale w która strone ma iść?
Dodam ze VAG i test ładnie wskaznik z dołu do góry sie podnosi.
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Sob 18 Cze 2011, 22:19
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wymiana ,pływak paliwa!!!


Z tego co pamietam to nie jest tak, że "zanurzasz" cały mechanizm, lecz przykręca się go do klapki i wówczas musi być okey, ale niech potwierdzą to inni koledzy, bądź też sam zacznij to montowac to się kapniesz o co chodzi!!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
wikara

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): inowrocław
Posiadane auto: seat leon
Piwa: 3/15
Wysłany: Sob 18 Cze 2011, 23:27
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wymiana ,pływak paliwa!!!


Dokłądnie pływak sie zanurza z baku i zas sie go przykręca tak jak tu na foto:fotka podgladowa: http://postimage.org/image/11vjyhef8/ ale własnie jak go dokładnie włozyc by opadał na sam dół az do samej rezerwy idealnie są tam strzaałki ale w która strone ona mają iśc pojęcia nie mam ,mój bład ze nie zaznaczyłem przed wyciaganiem w jakim połozeniu był pływak...
PS:
Ewentualnie wpadłem na pomysł zobaczyc w która strone jest strzałka w innym leonie i tak samo zamontować?
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 16:10
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wymiana ,pływak paliwa!!!


Nie rozumiem o co Ci chodzi. Przecież pływak /ta plastikowa Buteleczka/ chodzi na ramieniu, gdzie drugi koniec to elektryka i w zależnosci od zanurzenia daje impuls. W/g mnie nie ma opcji, abyś to źle zmontował. pozdr..
Powrót do góry
wikara

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): inowrocław
Posiadane auto: seat leon
Piwa: 3/15
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 16:32
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wymiana ,pływak paliwa!!!


Właśnie ta plastikowa buteleczka chodzi po ramianiu ale w tym problem ze jak żle ustawisz ta plastikowa buteleczke to przy rezerwie wskaznik paliwa nie opadnie na min bo dno baku nie jest równe i ma wgłębienie w pewnym miejscu i tam powinien byc ten odstający drucik który odstaje z pływaka w tym właśnie wgłębieniu ale trzeba dokładnie go tam ustawic wtedy jak sie ustawi to pływak bedzie najgłebiej siedział i ,wskaznik paliwa opadnie na min,tylko własnie problem ze nie moge ustawic bylejak tej buteleczki rozumiesz teraz ?i od tego właśnie sa te strzałki na tej buteleczce by je ustawic w którąś strone by ten pływak zszedł jak najgłębiej...jak ustawie bylejak to pływak sie zawiesi w pewnym momencie przy rezerwie i nie opadnie na sam dół a paliwko bedzie uciekac i to bedzie sie wiązac z zapowietrzeniem układu...
ps:
chodzi mi dokłądnie o jakis sprawdzony sposob jak włozyc ten pływak idealnie, wyglada to tak fotka podglądowa:::
http://postimage.org/image/11vjyhef8/
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 16:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 17:39
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wymiana ,pływak paliwa!!!


Zajarzyłem, ale moja wiedza się tu kończy, może któryś z Kolegów pomoże?
Powrót do góry
wikara

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): inowrocław
Posiadane auto: seat leon
Piwa: 3/15
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 17:42
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wymiana ,pływak paliwa!!!


no ok zatem czekam aż ktoś inny sie wypowie jak tego dokonać?
Powrót do góry
wikara

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): inowrocław
Posiadane auto: seat leon
Piwa: 3/15
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 20:01
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wymiana ,pływak paliwa!!!


ok problem rozwiązałem pływak i strzałki na nim muszą byś skierowane w strone bagażnika równo strzałka musi wskazywać na dziure w którą przykrecamy osłone metalowa z góry osłona liczy 3 dziury a na tylnią dziure ma wskazywać idealnei strzalka to jest własnie idealnie:)pozdr
Powrót do góry
kryspinus

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Northwich/Cheshire
Posiadane auto: Seat, Toledo, TDI, 1.9, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Sie 2011, 20:55
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wymiana ,pływak paliwa!!!


wikara napisał:
ok problem rozwiązałem pływak i strzałki na nim muszą byś skierowane w strone bagażnika równo strzałka musi wskazywać na dziure w którą przykrecamy osłone metalowa z góry osłona liczy 3 dziury a na tylnią dziure ma wskazywać idealnei strzalka to jest własnie idealnie:)pozdr


Witam, też mam problem z ustawieniem tego pływaka... Mógłbyś to jakoś dokładniej wytłumaczyć jak to zrobić? Bo z tego co tu napisane to niewiele rozumiem.
Powrót do góry
LukeTDI

Czytelnik



Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyszków
Posiadane auto: Renault Master
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 15:14
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wymiana ,pływak paliwa!!!


Mam pytanie czy jak odepnę przewody od paliwa które tam wchodzą. Układ nie zapowietrzy się?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie

SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System